Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Unos podataka i sumiranje u tabelu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Unos podataka i sumiranje u tabelu

[ Pregleda: 4198 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

primemanager
Ledolomac

Član broj: 151113
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon [Excel] Unos podataka i sumiranje u tabelu12.07.2007. u 18:48 - pre 203 meseci
Problem koji imam je sledeci. U 7 sheet-ova imam razlicite podatke, grupisane u iste kolone od 7 korisnika.Zelim da u prvom sheetu napravim template za unos podataka, a u poslednjem rezultat svih 7 sheetova bez koriscenja copy/paste opcije.
Moze li neko da mi pomogne, posto ne znam kako da pisem makro, a ne verujem da to moze bez makroa.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1317

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] Unos podataka i sumiranje u tabelu14.07.2007. u 17:46 - pre 203 meseci
Verujem da MOŽE.

Nije jasno kakav to template imaš da praviš u prvom listu a da ne može da se prekopira sa FormatPainter-om. Vrlo je jednostavno i brzo.

Drugo, ovo što pominješ sa rezultujućim listom, trebalo bi da može da završi Data Consolidate pa preporučujem tumačenje istog iz Excelovog Help-a.


Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

primemanager
Ledolomac

Član broj: 151113
Poruke: 29
212.200.115.*



Profil

icon Re: [Excel] Unos podataka i sumiranje u tabelu16.07.2007. u 08:14 - pre 203 meseci
Ja zelim da mi on sam prilikom unosa podatke pamti samo u sheetu rezultat. Consolidate nisam nikad koristio i ako moze treba mi mala pomoc,,,
 
Odgovor na temu

stefann127
Stefanovic Nebojsa
ITS
Beograd

Član broj: 55741
Poruke: 91
195.222.97.*



Profil

icon Re: [Excel] Unos podataka i sumiranje u tabelu04.09.2007. u 10:37 - pre 201 meseci
Hi manager,


evo ti saljem tvoj primer sa popunjenim proizvoljnim vrednostima sa unesenim CONSOLIDATE.

Nakon Izbora data---> Consolidate, Unosi Sheet i range izborom iz odgovarajuceg Sheeta.

Kada Uneses u Svaki Sheet vrednost, otvori Data---> Consolidate i OK!!!


Nadam se da ce ti biti od pomoci.

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

chuPavi
Marko Lucic
Sys admin
Srbija

Član broj: 12811
Poruke: 76
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: [Excel] Unos podataka i sumiranje u tabelu11.09.2007. u 08:56 - pre 201 meseci
Citat:

... Kada Uneses u Svaki Sheet vrednost, otvori Data---> Consolidate i OK!!!


Ovim si mu definitivno resio problem sumiranja, objedinjavanja, vrednosti iz tih 7 sheetova ali je ostao neresen problem prvog sheeta koji sluzi za "unos".
Kako ja vidim, prvi propust je nastao jer se ne zna u koji sheet, od mogucih 7, bi se podaci "kopirali".
Recimo da to nadomestimo jednim, novim, opisnim , redom iznad postojece tabele sa kriterijumima. Kako biste onda kopirali tek unesene podatke iz sheeta "unos" u odgovarajuci sheet(1-7) i to u prvi prazni red tog sheet-a ?

Meni, ipak, izgleda da se ovo ne moze resiti bez sitnog macro-a ?


Sheet "Unos" bi trebalo da zadovolji, bar, ovu formu :

Sheet(1-7):
Kriterijum1:
Kriterijum2:
....
Kriterijum10:
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Unos podataka i sumiranje u tabelu

[ Pregleda: 4198 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.