Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika je plata za pripremu stampe

[es] :: Izdavaštvo :: Kolika je plata za pripremu stampe

[ Pregleda: 5843 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Kolika je plata za pripremu stampe29.06.2007. u 17:04 - pre 204 meseci
Interesuje me jer sam davnop izasao iz stosa sa platom trebao ib da me pozove poslodavac i nemampojma koja je realna plata. ZA celu pripremu unos teksta, skeniranje obrada slika pravljenje pocetnog izlgeda sstranice, dizajn iste sve po redu. :) Da ne omanem ili da ne preteram jer su poslodavci zdravstveno osetljivi po tom pitanju (mislm poraste im pritisak), a i lukavo izbegavajui da ti ponude nego ocekuju da ti kazes :)
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe04.07.2007. u 13:35 - pre 204 meseci
A da tabu tema :) plata. Izvinte sto sam dirrmuo u zicu
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe04.07.2007. u 19:11 - pre 204 meseci
Pa skoro tabu tema. Po sistemu ako kažem kolika mi je plata, posle moram da te ubijem. Ili će mene.
Plata početnika koliko ja znam oko 15000. Kao toliko je i za probni rad, a posle ćemo da vidimo...
Naravno toliko bude i dalje dok se ne pobuniš. U boljim štamparijama 25000+ , zavisi koliko boljim i zahtevnijim.
Nekad je bolje raditi za nešto manju platu u opuštenijoj atmosferi.
Neko nudi u startu dobru platu 35-40K koju dobiješ možda jednom ili dvaput, a posle...
Nisam ti baš mnogo pomogao, ali treba da ceniš svoj rad na pravi način. Pardon, znanje na prvom mestu, da je poslodavac svestan da plaća znanje i iskustvo kroz koje će dobiti i kvalitetan odgovorno urađen profesionalan rad.
pozdrav
P.S. satnica honorarnih ofset mašinista od 2E na krš A3-B3 mašinama do 5E na ozbiljnijim mašinama
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe05.07.2007. u 11:01 - pre 204 meseci
Hvala ti i za ovu informaciju imam nesto preko 10 godina staza bez posla sam blizu 2 godine, tako da nisam imao pojma da li je povecavana i koliko. Poslednju sto sam primio je bila 12000 dinara. d ne preteram kod buducek poslodavca naravno ako me pozovu na razgovor :) :) :)
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe12.07.2007. u 22:48 - pre 204 meseci
Citat:
NICS: A da tabu tema :) plata. Izvinte sto sam dirrmuo u zicu
Ajd sad pokaži da nisi i ti takav, pa se barem pohvali da si se dogovorio i počeo da radiš. Uzgred si pogledao PP?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe13.07.2007. u 17:18 - pre 204 meseci
Treba da radim .Ne zavisi od mene nego od poslodavca nazalost. Jedno je kad kaze i obeca a drugo je kad to konkretno i uradi.
Poslao sam ti odgovor na PP
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe13.07.2007. u 17:20 - pre 204 meseci
Tesko da sam pocetnik sa nesto vise od 10 godina u struci :)
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe18.07.2007. u 12:21 - pre 203 meseci
Ja mislim da sad to sve zavisi i od varijante u kojim ces uslovima raditi tu pripremu, tacnije hoces li biti angazovan na nekoj pripremi kao nezavistan radnik ili ces raditi pripremu u okviru neke firme-stamparije za koju radis.
Evo ja konkretno radim predpripremu za jedno strucno delo, znaci ne bavim se pravom pripremom vec za nju spremam materijal (text i fotografije) i u pitanju je honorarni angazman;radim 4-5 sati dnevno, u stvari koliko hocu i kako se organizujem i za to dobijam 300 eura.
Sam poslodavac inace namerava da me posalje na obuku za pripremu i ako to prihvatim i savladam i sam honorar ce mi biti veci.
A iskreno nisam dosad ni znala da je taj posao u okviru stamparija tako slabo placen.....znaci sokirana sam navedenim iznosima plata...
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe18.07.2007. u 17:47 - pre 203 meseci
Pa sad, ne čudi me što si šokirana iznosima plate. Ali pogledaj to ovako, 300E koje dobijaš honorarno, jel to mesečno ili za dati posao tj. publikaciju koju radiš? Šta kad je završiš, da li imaš i dalje posla? A plaćeni godišnji odmor, zdravstveno, penziono? Ne bih dalje sa postavljanjem pitanja, ali uvek može da se nađe neko ko se malo razume u računare i seti se da bi mogao nešto i da zaradi, pa je priprema vizitki i slično, posao kojim može da se zaradi za džeparac. Pristaje da radi za sitne pare, o pripremi će "usput da nauči jer to nije nikakav zanat" i time naravno obara cenu ljudima koji su se školovali za taj posao i imaju znanja i iskustva o tehnologiji štampe koja je veoma bitna za samu pripremu. Naravno većini poslodavaca ne smeta da imaju dunstere koji su malo plaćeni, a štampani materijal je u većini slučajeva katastrofa. Bitno da je šaren, kitnjast, ukratko kič, jer se isto tako pojavljuju i samozvani grafički dizajneri. Međutim poručioci posla su uglavnom zadovoljni.
Huh, ne bih dalje komentarisao, dosta mi je dugačkih rečenica.
Uglavnom u renomiranim štamparijama plate se bitno razlikuju od onih koje sam naveo u gore negde postu. Osim toga kao što i Nics reče to su tabu teme. Osim toga radi se o mesečnim platama, dok su honorarni poslovi uglavnom bolje plaćeni.
Osim toga treba od nečega i živeti dok ne naletiš na bolje plaćeni posao. Osim toga ...

Pozdrav

P.S. Nemoj slučajno da poslodavac ovo pročita, jer se može setiti da i njegov 12-godišnji sin zna da uključi računar, pa bi mogla da ga "ukratko" obučiš da radi tvoj posao. Uštedeće 300E manje par sladoleda.

Nemoj se naći lično uvređena da to što radiš je lako i jednostavno. Samo sam otprilike izneo stav većine poslodavaca.
 
Odgovor na temu

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe18.07.2007. u 18:31 - pre 203 meseci
Ma ne vredjam se ja nista i stavise ja odlicno znam da nisam nikakav expert za ovu oblast, eto slucajno se zadesilo da radim na ovom projektu koji traje vec 2 godine i tu platu primam svakog meseca....ranije je to bilo u obliku regularnog zaposlenja uz puno radno vreme i sve ostalo, a poslednjih 6 meseci honorarisem za istog poslodavca....
I ja u stvari i jesam za to da se za svaki posao angazuje strucnjak i da se on valjano plati, ali eto moj poslodavac hoce bas mene. Moje znanje iz grafike zadovoljava njegov kriterijum, ali ima tu jos necega sto npr.neki graficki dizajner ili onaj ko bi radio pripremu ne bi mogao da uradi npr. prevod texta sa engleskog na srpski uz napomenu da je delo strucno tacnije medicinsko, a ja to mogu, pa ne bi mogao da uoci eventualne greske u prevodu, a da ne pominjem da cu uskoro poceti da radim lekturu celog texta,,, itd.,itd.Uh sad kad sam sve ovo napisala i tih 300 eura mi zvuci malo :).
Znaci ta predpriprema koju ja radim je malo kompleksnija, stavise imam utisak da ce sama priprema za stampu ko god je bude radio biti mozda i najlaksi deo posla, bez namere da bilo ciji rad potcenjujem.

Eto ja cenim kompjuterske znalce, ma cime se oni bavili i smatram da je bre 15.000 din. potcenjivanje i bruka! Znaci kasirke imaju vecu platu i zato i jesam sokirana navedenim ciframa...ali dobro, nije ovo jedini primer kako poslodavci eksploatisu radnike za sitnu lovu.

P.S. Moze moj poslodavac sobodno da procita celu temu i iskreno cisto sumnjam da bi to ista promenilo, uostalom ja ne bih ovaj ni bilo koji drugi posao radila za manju lovu.
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe18.07.2007. u 18:53 - pre 203 meseci
Skromno :)
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe18.07.2007. u 19:20 - pre 203 meseci
Ha, pa znas kako se kaze: Skromnost je za budale...;).

Mada koliko vidim vas dvojica ste iz N.Sada i znam da su se pre par godina plate u N.Sadu razlikovale od ovih u BG-u.
Npr. ja sam radila pre nekoliko godina u jednoj novosadskoj firmi, tacnije predstavnistvu te firme u BG-u i dok sam ja imala platu 200 eura, koleginica iz iste firme u N.Sadu koja je radila na istoj poziciji je imala 150 eura.Posao koji smo obe radile nema nikakve veze sa pripremom za stampu i grafikom, nego cisto navodim primer radi poredjenja....ne znam da li je taj odnos plata jos uvek isti...u to vreme je ta razlika u platama pravdana time sto je zivot u N.Sadu bio dosta jeftiniji nego u Beogradu.

Ne znam sta da ti savetujem, eto ako ti smatras da si expert u svom poslu takav stav i zauzmi i batali tu laznu skromnost.
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe18.07.2007. u 21:20 - pre 203 meseci
Pa sad, i moj stav je da bih za 15.000 pre sedeo u kiosku i prodavao novine nego radio pripremu. Međutim došlo je vreme da se stručnost ceni na veoma malo mesta. U svakom slučaju koliko ceniš svoje znanje, toliku platu i zaslužuješ. Naravno samo treba dočekati pravi momenat.
300E ti zvuči malo, ako to traje već neko vreme onda je OK, mada na osnovu ovog gore sama ćeš najbolje proceniti.
Svojevremeno sam radio neke skenove, naravno sa korekturom slika za udžbenik iz histologije. Komentar profesora-autora knjige je bio otprilike: znam da si skup, ali hoću da mi ti to uradiš jer neću mnogo da razmišljam o tome. Posle tog posla sam radio još nekoliko preloma knjiga sa gomilom skenova za med. fakultet. Iz mog iskustva, medicinari znaju šta hoće i spremni su to da plate.
Ode u off
Elem, Bgd i NS uopšteno ima razlike u plati, a ne samo u oblasti dtp-a.
Nego NICS, nisi se hvalio šta bi sa zaposlenjem.
Uzgred, pretražio furdu, imao sam negde Venturu i to na 5.25 flopijima, ali su izgleda završili...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ogilvy.co.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe24.07.2007. u 11:51 - pre 203 meseci
Plate variraju u zavisnosti od firme (da li je mala štamparijica koja radi vizitke na kilo, prostije knjige, da li je mali/veliki studio, mala/velika štamparija ili mala/velika advertising agencija). U zavisnosti od toga, možeš očekivati od 200 do 1000 evra. Ako si dobar, neće biti veliki problem da brže nego što si očekivao promeniš firmu i apgrejduješ platu, pošto dobri pripremaši ne rastu baš na drvetu (uostalom, isto kao i druge struke).
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Kolika je plata za pripremu stampe24.07.2007. u 13:19 - pre 203 meseci
Razmisljao sam i ja o tom pitanju za kiosk i dosao sam do ludog zakljucka. Nisam jos lud da radim u trecoj smeni kad napolju setaju narkomani i ludaci sa poistoljima i ako nlete na trafku a ti u njoj za 15.000. U DTP-u nemas takvih situacija :)

Za zaposlenje to kod mene ne ide tako jednostavno mora nestro da se zakomplikuje tu nema pomoci (nisam imao jos ovu varijantu sve do sada). Doticni poslodavac prosiruje firmu tako da mora prvo da sredi sve oko doregistracije a i trazi lokal tek posle dolaze ostali to jest potencijalni radnici. Hteo ja ALI nije mogao jer mu treba izmedju ostalog Diploma i lekarsko (bar se nadam da je "samo" to potrebno), jer ide preko zavoda za zaposljavanje a godisnji odmori su u toku tako da cu najverovatnije malo sacekati.
Mislio sam da sam sve verzije i probleme vec video oko zaposljavanja a NISAM.
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Kolika je plata za pripremu stampe

[ Pregleda: 5843 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.