Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blage pruge po jednolicnoj povrsini na snimku sa GS500

[es] :: Digitalne kamere :: Blage pruge po jednolicnoj povrsini na snimku sa GS500

[ Pregleda: 2123 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Blage pruge po jednolicnoj povrsini na snimku sa GS50026.06.2007. u 15:48 - pre 204 meseci
Da li na forumu ima vlasnika Panasonic NV GS500 ili GS400.
Primetio sam jedan, pa recimo problemcic. U pitanju je to da kad snimam jednolicnu povrsinu, ali najcesce po mraku u 16:9 formatu vide se nekakve pruge, naravno to nije tako strasno, ali me ipak interesuje da li je to kod Panasonic kamera normalno, ili treba da je reklamiram. Kao sto sam rekao najvise se primeti po mraku. Cini mi se da sam to primetio na jos jednoj DV kameri pre nekoliko godina... ne mogu da se setim na kojoj. Ne znam da li je to neki DV artefakt, da li je do procesiranja, gain-a ili slicno.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Blage pruge po jednolicnoj povrsini na snimku sa GS50026.06.2007. u 21:58 - pre 204 meseci

Ja sam imao isti "problem" ali sam malo anallizirao sliku i došao do zaključka da "pruge" postoje šta god gledao na TV-u. Problem je bio do televizora. Inače meni su se javljale i na svijetlim jednoličnim površinama.
Pogledaj snimak na nekom referentnom monitoru.
Takođe sasvim je moguće, ako ih bude i na njemu da je stvar do gaina, ukoliko ih nema kod snimaka na dnevnom svjetlu.
Mislim da ne bi trebao da brineš ukoliko se javljaju samo u ekstremnim situacijama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Blage pruge po jednolicnoj povrsini na snimku sa GS500

[ Pregleda: 2123 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.