Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mysql_numrows i LIMIT

[es] :: PHP :: mysql_numrows i LIMIT

[ Pregleda: 2604 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
*.adsl.net.t-com.hr.



+26 Profil

icon mysql_numrows i LIMIT20.06.2007. u 18:23 - pre 205 meseci
hm zanima me jedna stvar npr u bazi imam 500 upisa napravim upit SELECT * FROM tabela LIMIT 0,10
mysql_numrows dat ce mi 10 ali kako da ja dobijem brojku 500?
naravno nisam toliko glup da ne znam napraviti novi upit bez limita ali neda li se to sa jednim upitom rjesit? ipak je sa jednim upitom to brze zar ne?
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

BorisMB
Boris Maksimovic
Pljevlja-Beograd

Član broj: 145101
Poruke: 71
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: mysql_numrows i LIMIT20.06.2007. u 18:47 - pre 205 meseci
burazeru ono sto ti mogu reci jeste da ako limitujes broje rezultato sa funkciom mysql_num_rows dobices maksimalnu vrijednos koliko si stavi da ti je limt recimo 10, neshvatama zasto bi trazio kakav univerzalni upit postavis jos jedan upit bez limita. cak mislim da nije ni potrebno tako nesto. ako ti treba kolko ima odgovora mozes i ovakav
$r=mysql_nub_rows['SELECT * FROM tabela',$db_conect) ali sto bi se mucio. za drugi nacin ja ne znam, a i da postoji sugurno ga ja licno ne bi koristio ovako sa ovim se super snalazim :)
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
82.208.211.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: mysql_numrows i LIMIT20.06.2007. u 18:59 - pre 205 meseci
Znam na sta mislis, verovatno ti treba kod paginacije (bar je meni tu trebalo) a sto je najgore u nakim uputstvima pise da se moze dobiti taj broj nekom (ako ne bas tom) funkcijom, ali meni to nikad nije polazilo za rukom, pa sam i ja odustao. Jos manje mi se svidja da selectujes sve (kao sto je BorisMB napisao) da bi samo izbrojao koliko ih ima kad mysql ima COUNT() naredbu.
Licno, upit podelim u 4-5 dela, od kojih je jedan deo za 'select' a jedan deo za 'limit' i funkciji prosledis $countOnly=true i onda 'select' deo postavis na COUNT(*) a 'limit' setujes na ''.
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
*.adsl.net.t-com.hr.



+26 Profil

icon Re: mysql_numrows i LIMIT20.06.2007. u 19:16 - pre 205 meseci
@dakipro thanks mislil sam da ima nešt ono direktno al budem samo tako riješio...
@BorisMB hvala na trudu no to što si napisao i nije baš nešt pogotovo ovo SELECT * ako već želiš prek mysql_numrows funkcije doznat to onda radije napišeš SELECT NULL FROM tabela... a to za limit koliko postaviš to mi je jasno u tome i jest cijeli problem :-D
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

BorisMB
Boris Maksimovic
Pljevlja-Beograd

Član broj: 145101
Poruke: 71
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: mysql_numrows i LIMIT20.06.2007. u 20:13 - pre 205 meseci
E burazeru znas sta mi na pamet da te pita? :) da li u toj bazi dobro tih 500 ili vise podataka. da li se oni brisu, e pazi ovo ako se ti artikli nece nikad brisati ti fino dodas u svoju bazu jos jednu kolonu nazovi je kako oces neka bude int i postavi da je
auto_increment, znaci nek ti prestavlja redni broj po kome si upisao proivod ili sta ves, i posle samo izvuces najvecu vrijednost iz tog kljuca a ona prestavlja kolko ima artikala. Jes da je ovo smijesno ali pade mi na pamet pa reko sto da je ne napisem :)
redni_br int not null auto_increment

Pozdrav
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
*.adsl.net.t-com.hr.



+26 Profil

icon Re: mysql_numrows i LIMIT20.06.2007. u 23:35 - pre 205 meseci
znam za to ali mi ništa ne vrijedi jer će se podaci brisati... polje id ionak moram imati i baš bude na auto_increment ali će se podaci brisat dodavat tak da se tu izgubi ...
hvala svejedno na trudu...

there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
82.117.201.*



+2 Profil

icon Re: mysql_numrows i LIMIT21.09.2007. u 15:07 - pre 201 meseci
Pozd.

Od MySQL verzije 4 imash sledecu rezervisanu rech: SQL_CALC_FOUND_ROWS. Time ce MySQL u rezultat poziva FOUND_ROWS() funkcije upisati ukupan row count SELECT upita koji u sebi ima LIMIT kao da tog limita nije bilo. Primer:

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS * FROM tabela WHERE to=ono LIMIT 45,50;

SELECT FOUND_ROWS();

Svako dobro.

p.s. Malo sam ramidzhovao po forumu pa sam naleteo na ovu poruku (prim. aut.)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: mysql_numrows i LIMIT

[ Pregleda: 2604 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.