Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Više istih baza u jednu ?

[es] :: Access :: Više istih baza u jednu ?

[ Pregleda: 2936 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tihomirpopovic
Tihomir Popovic
Cacak

Član broj: 55156
Poruke: 24
*.eunet.yu.



Profil

icon Više istih baza u jednu ?11.06.2007. u 10:37 - pre 205 meseci
Pomoć oko spajanja više identičnih baza (identične po strukturi - poslovne godine 2002, 2003, 2004...) u novu sa objedinjenim podacima.

Naime, postoje baze sa podacima iz različitih poslovnih godina gde su "prometne tabele" sa različitim podacima za svaku godinu (npr. racuni, stavke racuna isl.) a zajedničke tabele (šifarnici artikala, komitenti i sl.) su linkovi na tekuću poslovnu godinu.
Kako napraviti novu bazu koja će objediniti podatke iz prometnih tabela iz različitih MDB? Napominjem da su prometne tabele kaskadne (tj koriste autonumber iz jedne kao spušteni ključ u drugoj).
Postoji li elegantnije rešenje ili raspisivanje VBA koda?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Više istih baza u jednu ?11.06.2007. u 17:49 - pre 205 meseci
Getsbi ce ti verovatno biti od vece pomoci. Generalno, moguce je napraviti sta trazis. Potrebno je da u svim ili bar transakcionim tabelema dodas jos jednu kolonu - poslovna godina. Onda ce ti svi PK porasti za jednu kolonu, svi se postati (Tekuca Godina, AUtonumber koji si imao od pre). Ovo znaci da ce se promeniti i sve relacije. I sve forme na kojima se unose transakcije. Primary key nece moci vise da se dodeljuje 'sam od sebe' nego ce to nekako morati da odradi aplikacija. Ono sto ti je trenutno AutoNumber, nece moci da ostane autonumber. Morace da postane numericko polje LongInteger tipa i da se dodeljuje na formi na kojoj unosis transakciju. naravno da ce se promeniti i izvestaji, i oni rade sa PK koji ne zavisi od poslovne godine.

Nimalo naivan posao :-(
To ti je kao kad sazidas soliter od 25 spratova, a onda posle nekoliko godina odlucis da negde u sredinu , imedju sedmog i osmog sprata ubacis jos jedan sprat.

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Više istih baza u jednu ?11.06.2007. u 19:51 - pre 205 meseci
Što se elegancije tiče, a bogami i bezbednosti Zidar ti je već sve rekao. Nešto slično sam radio svojevremeno u Clipper-u ali ne na knjigovodstvenim podacima i mogu ti reći da je prilično mukotrpno. Zašto ne na knjigovodstvenim? Zato što je svaka fiskalna godina priča za sebe. Na početku svake godine otvaraju se nove knjige i prepisuje stanje iz starih. To piše negde u zakonu o knjigovodstvu. Svi traženi izveštaji se zasnivaju na nivou godine. Inače da nije tako nakon pet godina ne bi mogla da se izručuje (čitaj baca) stara arhiva. Naravno ne sva, samo neka dokumentacija. I kada se donose neke izmene u knjigovodstvu-računovodstvu one važe od od 01.01 iduće godine. Mislim da je daleko elegantnije rešenje FrontEnd .mdb sa svim zajedničkim tabelama i više BackEnd .mdb sa posebnim godinama na koje frontEnd može da se linkuje. Ja radim tako. Mada sam viđao i drugačija rešenja. Ako ti je gazda dao taj zadatak, probaj da ga ubediš ovim argumentima. Ako ne ide onda se naoružaj .....
 
Odgovor na temu

RoNET
Admir Adrović
Rožaje

Član broj: 65034
Poruke: 11
213.133.24.*

Sajt: www.rozaje.net


Profil

icon Re: Više istih baza u jednu ?19.02.2008. u 23:57 - pre 196 meseci
Mozda nije pitanje na mjestu, ali eto...

Ja imam bazu u kojoj se rade kalkulacije, ona je napravljena tako sto se u jednom mdb fajlu nalaze sve tabela i linkovane su na drugi mdb fajl gdje se nalaze forme, upiti i izvjestaji.

E sad bih htio u slucaju da imam nekoliko firmi, recimo, da kada se pokrene moze da se izabere koja ce baza da se linkuje

Ne znam jeli dovoljno jasno, al eto ako postoji to rjesenje, bilo bi mi korisno
RoNET
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Više istih baza u jednu ?20.02.2008. u 08:43 - pre 196 meseci
Napraviš Combo Box ComboPath sa dve kolone u front end bazi, prva kolona će biti širine 0 i u njoj će pisati putanje do baze u zavisnosti o kojoj se firmi radi. Druga kolona će biti naziv tih firmi. Zatim prekopiraš sledeći kod:

Private Sub ReLink()
If ComboPath.ListIndex < 0 Then Exit Sub
Dim Dbs As Database
Dim Tdf As TableDef
Dim Tdfs As TableDefs
Set Dbs = CurrentDb
Set Tdfs = Dbs.TableDefs
For Each Tdf In Tdfs
If Tdf.SourceTableName <> "" Then
Tdf.Connect = ";DATABASE=" & ComboPath
Tdf.RefreshLink
End If
Next
End Sub

Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

RoNET
Admir Adrović
Rožaje

Član broj: 65034
Poruke: 11
213.133.24.*

Sajt: www.rozaje.net


Profil

icon Re: Više istih baza u jednu ?20.02.2008. u 23:30 - pre 196 meseci
Hvala, pokusacu tako
RoNET
 
Odgovor na temu

RoNET
Admir Adrović
Rožaje

Član broj: 65034
Poruke: 11
213.133.24.*

Sajt: www.rozaje.net


Profil

icon Re: Više istih baza u jednu ?21.02.2008. u 00:19 - pre 196 meseci
To je to,

Hvala puno
RoNET
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Više istih baza u jednu ?

[ Pregleda: 2936 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.