Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Provizija na SCRIPTLANCE! Na koji nacin?

[es] :: E-Poslovanje :: Provizija na SCRIPTLANCE! Na koji nacin?

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acko4
Aleksandar Dobric

Član broj: 87781
Poruke: 14
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Provizija na SCRIPTLANCE! Na koji nacin?10.06.2007. u 22:34 - pre 205 meseci
Interesuje me kako Scriptlance (i slicni sajtovi) naplacuje proviziju od svojih korisnika? Znam da tu postoji odredjeni % provizije prilikom transfera novca izmedju korisnika. Znaci sto je veci transfer novca, veca je i provizija. Kako se vrsi transfer novca izmedju programera i webmastera?
Ako sam dobro skapirao, kada se programer i webmaster nadju na scriptlance, mogu ugovoriti posao preko maila. Posle obavljenog posla webmaster moze platiti programeru nezavisno od scriptlance, tako da scriptlance ostaje bez provizije. Jesam li u pravu ili gresim?
to sam ja
 
Odgovor na temu

Bozha
Božidar Stevčić
Niš

Član broj: 135622
Poruke: 24
91.150.119.*



Profil

icon Re: Provizija na SCRIPTLANCE! Na koji nacin?11.06.2007. u 07:54 - pre 205 meseci
Glavne prihode ScriptLance ima od samog zaključivanja projekta, tj. od onih $5 koje naplaćuju i Programmeru i Webmasteru kada zaključe projekat. Ukoliko je projekat Featured od Webmastera uzimaju startnih $25 plus. Oni dnevno imaju (lupam) oko 100 zaključenih projekata pa ti uradi matematiku. A prihodi od procenta na podizanje novca su ja mislim samo dodatni prihod. Ti možeš da sa Webmasterom dogovoriš eksternu isplatu, ali će ti SL u svakom slučaju naplatiti $5 za sklopljen projekat. Ništa oni tu ne gube.

Drugi Freelance sajtovi, pored ovog metoda imaju i metod mesečne članarine. Ovaj način je manje popularan jer većina freelancera nema ili ne želi da uloži početni kapital koji je u ovom slučaju potreban.

Nadam se da ti je sad jasnije.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Provizija na SCRIPTLANCE! Na koji nacin?11.06.2007. u 08:57 - pre 205 meseci
Citat:
acko4: Interesuje me kako Scriptlance (i slicni sajtovi) naplacuje proviziju od svojih korisnika? Znam da tu postoji odredjeni % provizije prilikom transfera novca izmedju korisnika. Znaci sto je veci transfer novca, veca je i provizija. Kako se vrsi transfer novca izmedju programera i webmastera?

Da li si procitao FAQ:
http://www.scriptlance.com/cgi-bin/faq/smartfaq.cgi

Sve ti lepo pise... samo treba procitati.

Citat:
acko4:
Ako sam dobro skapirao, kada se programer i webmaster nadju na scriptlance, mogu ugovoriti posao preko maila. Posle obavljenog posla webmaster moze platiti programeru nezavisno od scriptlance, tako da scriptlance ostaje bez provizije. Jesam li u pravu ili gresim?

Eh... jeste, tacno, mozes... A koga ces da vuces za usi posle kad te webmaster ispali za placanje? :) Koliko se samo puta to desilo... zarad male alavosti da se ne plati fee, dogovore se van sajta, i onda posle drz' mu majko glavu...

Cela poenta te price je u sledecem:
- Webmaster te izabere za projekat po ugovorenoj ceni i uslovima izrade (rokovi, dinamika isplate, specifikacija projekta dogovorena preko PMB-a, etc.)
- Webmaster polozi novac u celosti na escrow
- Kada je novac na escrow-u, ti uradis projekat
- Webmaster release-uje escrow.

Vidis, TO je poenta cele price... Zarad 5% fee-ja, i webmaster i programer imaju sigurnost da jedan drugog nece ispaliti.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Provizija na SCRIPTLANCE! Na koji nacin?11.06.2007. u 09:00 - pre 205 meseci
Citat:
Bozha:
Drugi Freelance sajtovi, pored ovog metoda imaju i metod mesečne članarine. Ovaj način je manje popularan jer većina freelancera nema ili ne želi da uloži početni kapital koji je u ovom slučaju potreban.

Ovaj nacin je VISE popularan medju naruciocima posla, jer pokazuje da programer ili tim ima odredjeni nivo ozbiljnosti cim ulaze u clanarinu na sajtu. Zato se na takvim sajtovima (tipa eLance) i prave veci poslovi.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Provizija na SCRIPTLANCE! Na koji nacin?

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.