Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom

[ Pregleda: 5548 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bad_Copy
Marko Bulatovic
Serbia

Član broj: 71344
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom04.06.2007. u 20:28 - pre 205 meseci
Imam problem sa gore napomenutim rachunarskim monitorom. Crko mi je LCD invertor (u sastavu je Power Board-a), tj. mali smd integralac sa osam pinova pod oznakom BD313Y (drajver hv trafoa) tako da je LCD panel ostao bez osvetljenja. Ako neko mozda ima predstavu gde mogu da ga pronadjem ili pak ako ga poseduje.

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom05.06.2007. u 09:56 - pre 205 meseci
Da li to znaci da swiching napajanje za 12V radi?
Ta oznaka mi ne govori nista ali mozes da slikas taj deo i da okacis sliku!
Moguce je da se radi o fet tranzistoru u smd izvedbi....
 
Odgovor na temu

Bad_Copy
Marko Bulatovic
Serbia

Član broj: 71344
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom05.06.2007. u 23:19 - pre 205 meseci
TFT ima vlastitu mrezu sa 5V, 12V, 3.nesto, i 15V za Inverter. Napajanja ima. Sa tim loshim IC kolom (BD313Y, ima ih ukupno 4) mreza pulsira, a bez njega da sliku samo sa polovinom osvetljaja i ugasi ga nakon 5 sec. (verovatno zashtita). Slika ostaje samo bez osvetljaja, nadzire se pod obichnim svetlom.

Evo fotki shtampane ploche






 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom06.06.2007. u 09:08 - pre 205 meseci
to je MOS FET tranzistor nije IC! Izmeris koliki napon prilikom ukljucenja dolazi do drain-a (D)
Po tom naponu ces znati sta mozes da stavis tu...uglavnom neki buz11 ili IRF540 zavrsi posao...
..inace ako menjas njega menjaj i onog pored sa istim....
...jedino je malo problematican taj CTRL pin (bar ja mislim da je to ctrl pin) jer je on neka
vrsta samodijagnostike tranzistora (najcesce strujno ogledalo)...
A kako znas da je taj tranzistor neispravan..da li se raspao?




Usput, moguce je da gresim za pinout jer se od fleke od lepka ne vidi dobro stampa tj.
koji pin je sa kojim u kratkom spoju i gde ide veza...

[Ovu poruku je menjao Majstor Duja dana 06.06.2007. u 10:30 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bad_Copy
Marko Bulatovic
Serbia

Član broj: 71344
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom06.06.2007. u 10:44 - pre 205 meseci
Predpostavio sam da je MOS FET u pitanju. Napaja se sa 15V direktno iz mreze. A shto se tiche pin out-a, ide ovako. Source sa slike je PIN-1 i on je na MASI, PIN-2 ide na R24, PIN-3 je GATE na 15V, PIN-4 ide na R22 pa preko njega opet na PIN-3 (GATE), PIN-5,6,7,8 ide na trafo. Problem je tu PIN-2 koji ide na onaj IC 20-pin izmedju ovih trafoa (gornja strana shtampane ploche), to mu je verovatno neka kontrola. Za tranzistor znam da je neispravan zato shto mu je kratak spoj od DRAIN-a prema GATE-u (gasio je mrezu dok ga nisam skinuo).

[Ovu poruku je menjao Bad_Copy dana 06.06.2007. u 12:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom06.06.2007. u 12:34 - pre 205 meseci
skini onda i onaj drugi i izmeri napone na pinovima na stampi ako se podudaraju sa onim prvim onda je ostatak
elektronike OK, e sad ti za sledece treba osciloskom (!) jer moras da vidis kakvi su impulsi na gejtovima..
(bojim se da sam promasio i da je gejt u stvari pin2 jer ide na IC a da je pin3 napajanje interne elektronike)
ako je to OK onda za probu stavi bilo koji mosfer (irf44n, buz11,irf540) na oba i pusti ga da radi
ako upali lampe to je to ali ako kuva opet fet koji je i crkao onda je nesto u samom trafou u kratkom spoju,
moze biti i da ce sam trafo da se greje jace....probaj pa idemo dalje!
 
Odgovor na temu

Bad_Copy
Marko Bulatovic
Serbia

Član broj: 71344
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom22.06.2007. u 10:11 - pre 205 meseci
Pronashao sam neke sheme invertora sa skoro istim reshenjem, i u pitanju su DUAL N/P MOSFET tranzistori ( SI4532DY i njemu slichni). E sada da ne bih budzio sa dva mosfet tranzistora N & P, da li neko ima ideju gde mogu da pronadjem (kupim) ove DUAL MOSFET-ove?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Samsung TFT Monitor 152V S, problem sa invertorom

[ Pregleda: 5548 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.