Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije

[es] :: SOHO Networking :: Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije

[ Pregleda: 1570 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shufle
Novi Beograd

Član broj: 146505
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije30.05.2007. u 12:58 - pre 206 meseci
Imam 3 kompjutera u kuci i svi dele jednu internet konekciju preko routera.Na jednom tj. na mom je konstatno upaljena mula dok drugi (caletov) povremeno koristi net a treci veoma retko.Posto se stalno svadjam sa ukucanima ja bi da postavim jedno pitanje.Dakle, posto kod mene radi mula koja gusi vezu i meni i svima ostalima da li je moguce da konfigurisem router tako da kad cale hoce da skida nesto ili da surfuje router prepolovi vezu (znaci imam 30 kb download i on to prepolovi na 15 svakom) a kad se prikljuci treci komp koji u glavnom surfuje router uzme od mene jos 10 kb za pomenuti komp i naravno, kad svi zavrse da mi vrati celu vezu?
Bilo bi super kad ne bi trebao da koristim staticke ip adrese za resavanje ovog problema ali ako ne moze....

Koristim Conexant Hasbani 4.1.0.34 router

Unapred hvala!!!
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije30.05.2007. u 13:02 - pre 206 meseci
tesko, trebace ti neki malo "pametniji" router, poput mikrotika itd...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

shufle
Novi Beograd

Član broj: 146505
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije30.05.2007. u 13:50 - pre 206 meseci
Pa dobro jel mogu to da uradim sa nekim serverom?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije30.05.2007. u 14:08 - pre 206 meseci
Probaj programom Bandwith controler
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije30.05.2007. u 15:25 - pre 206 meseci
Ja imam istu situaciju, i kuci i ovde, kuci delim net sa ujakom, a ovde sa cimerom.

E, sad, ja na oba mesta imam komp (PII 233MHz, 64MB RAM, 1.1GB HDD...), koji radi upravo to sto treba tebi. Znaci kad ja ne koristim net, cimer ima ceo link, kad ja slusam radio na 64k, cimeru ostane ostatak, dok recimo kad svi vucemo, meni garantuje 2/3 njemu 1/3, i niko se ne kolje...

Sad, ja sam to resio sa malo modifikovanim slackware linux-om na ruteru, i par skripti, i izgubljenih par dana dok se sve to podesi... Tako da sad je milina, niti mi voip secka, niti cimer ima problema sa online gamming-om, niti meni stane radio/tv streaming. A brzina zavisi od toga sta drugi na mrezi rade i kolko trose link.


E, sad, ja cu jos malo da napravim i webadmin za to sve, pa cu verovatno da ga okacim negde na net. Mozda ovo sve moze i sa mikrotik-om da se resi, al... sta znam, dovoljno sam izucio linux networking, pa reko aj da vidim dal mogu da ga napravim, i eto ga radi...

Sa tim ruterom sto ti imas, tesko da moze da se uradi to sto tebi treba, ipak ce ti trebati neki komp kao router.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

shufle
Novi Beograd

Član broj: 146505
Poruke: 4
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije31.05.2007. u 00:26 - pre 206 meseci
Uf taj Linux je cudo!!!Hvala Slobo!! Bilo bi super da bacis to na net bas bi pomoglo.Kapiram da mnogo ljudi ima slican problem.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije31.05.2007. u 03:02 - pre 206 meseci
Potrazi neku od vec gotovih distribucija te namene. Npr. ClarkConnect ili Mikrotik mogu biti dobar izbor za pocetak.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Malo komplikovnije sherovanje internet konekcije

[ Pregleda: 1570 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.