Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB run time greska

[es] :: Visual Basic 6 :: VB run time greska

[ Pregleda: 2495 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
*.teol.net.



+1 Profil

icon VB run time greska 24.05.2007. u 21:39 - pre 206 meseci
napravim program http://users.teol.net/~dukavb/software/klik.htm

i kada instaliram na nekom kompjuteru koji nema Visual Basic 6 u HD ,pise Runtime error provider cant be found error...

iako instaliram VB runtime nista ne pomaze .sta cu da uradim ???

----------------------------dopunjeno------------------------------

database je radjen u Microsoft Access "pitanja.mdb"

dostavljen je dio source code

http://users.teol.net/~vladixps/dio_source_coda.zip

[Ovu poruku je menjao VlaDiXx dana 27.05.2007. u 22:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ero S Ovoga Sveta

Član broj: 21509
Poruke: 173
*.teol.net.



Profil

icon Re: VB run time greska *cant find provider25.05.2007. u 16:01 - pre 206 meseci
1. Kako mozes da postavis nedovrsen program na net da ga ljudi skidaju. Ajd da on ima neke male greskice pa ok,
al meni je dva puta zapucao windows, sreca sto mi nisi bio onda pri ruci. I nije samo to greska al sad necu o tome.
2. Nacin na koji si ti postavio pitanje je isto kao kad bi pitao ajd mi recite kroz zatvorena vrata sta ima u
nekoj prostoriji.
3. Tvoj problem je vjerovatno sto si sam radio instalaciju programa i nedostaje ti neki .ocx ili .dll.
Zavisi koje si kontrole koristio nisu samo dovoljan VB runtime biblioteke ako si koristio neke dodatne
kontrole osim standardnih koje se nalaze u VB.
Pretrazi forum bilo je dosta tema o pravljenju instalaciskih paketa.
4. Iz ".exe" datoteke ovde skoro nista ne moze da se zakljuci odnosno morao bi da postavis sorce da bi ljudi
mogli da ti pomognu. Al prvo nadji neki program za pravljenje instalaciskih paketa i sa njim zapakuj aplikaciju
odnosno kako sam vec rekao prvo pretrazi forum bilo je dosta pitanja o pravljenju instalaciskih paketa.
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: VB run time greska *cant find provider25.05.2007. u 18:42 - pre 206 meseci
program uopste nije nedovrsen ,potpuno je zavrsen ,a to sto je tebi zakucao Windows je znak da treba da osvjezis OS ,jer do sada nije bilo takvih gresaka,tako mali program da ti zatrokira windows,pricaj to nekom drugom ,jer sam ga ja testirao na vise od 20 kompjutera.

ako gresku smatras HIDE DESKTOP,HIDE TASKBAR onda ne znam sta da mislim,to je namjerno uradjeno da bi se izbjeglo varanje u programu.

hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

Ero S Ovoga Sveta

Član broj: 21509
Poruke: 173
*.teol.net.



Profil

icon Re: VB run time greska *cant find provider25.05.2007. u 21:39 - pre 206 meseci
Citat:
VlaDiXx: program uopste nije nedovrsen ,potpuno je zavrsen ,a to sto je tebi zakucao Windows je znak da treba da osvjezis OS ,jer do sada nije bilo takvih gresaka,tako mali program da ti zatrokira windows,pricaj to nekom drugom ,jer sam ga ja testirao na vise od 20 kompjutera.
Evo ispricacu tebi a ne nekom drugom.
Pokreni kviz i pocni da igras. Onda uhvati za vrh prozora igre i pomijeraj ga lijevo-desno gore-dole po monitoru.
1. Prva greska. Stalno mijenja pitanja pri pomijeranju forme i nakon odredjenog vremena zaglavi.
2. HIDE DESKTOP i jeste problem jer kako posle zaglavljivanja kviza, kad ga unistim u task manager-u da vratim
normalan deskop.
Ako to nisu greske onda izvini ja sam nesto pogresno shvatio, ili je mozda moj pc poludio.???
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: VB run time greska *cant find provider25.05.2007. u 23:49 - pre 206 meseci
Pitanja se mijenjaju ,to znam zato sam stavio HIDE TASKBAR,da bi izbjegao sto je manje moguce te situacije,posto tu gresku stvarno ne znam ukloniti.

To nije greska,to je jednostavno tako,isto kada pokrenes npr.NFS Most Wanted rezolucija ode na 640*480 i sl.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.213.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: VB run time greska *cant find provider26.05.2007. u 14:24 - pre 206 meseci
Izvini, ali o čemu mi ovde pričamo kad nisi okačio sors kod ? Ako si hteo da se pohvališ gotovim programom i/ili tražiš utiske, onda odeš u Windows aplikacije ili neki srodni podforum. Ne znam koliko puta treba da kažem da ovaj deo foruma ne služi za takve stvari, već isključivo za priču o programiranju, načinima da se nešto odradi, problemima, greškama... Mislim, ok, ti si i tražio pomoć jer dobijaš grešku prilikom pokretanja programa, ali niko ovde nije vidovnjak, pa da ti na osnovu exe fajla kaže zašto se greška javlja i kako da je ispraviš. Dakle, ako već tražiš pomoć, onda lepo okači deo koda, napiši koju ti tačno grešku javlja i u kojoj liniji, pa onda možemo da pričamo dalje.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: VB run time greska27.05.2007. u 21:48 - pre 206 meseci
Iz koda je jasno da si koristio bazu u Access 97 formatu. Ovo mozes resiti na vise nacina:

1. Prebaci bazu u neki od novijih formata koji rade sa JET 4.0 (vazi za racunare koji imaju "novi" DAO, ali nemaju "stari")
2. Ukljuci u referencama "Microsoft DAO 3.51 Object library", pa zatim napravi u P&D wizardu instalaciju svog programa. Ovo je resenje kako da na ciljnoj masini "proradi" tvoj program, ako vec ne postoji prethodno instaliran "stari DAO".
3. Postavi u kodu pristup preko "JET 4.0" provajdera, pa stavi potencijalnim korisnicima link na download JET 4.0 SP da bi program proradio na njihovom racunaru, ako nemaju JET 4.0.
Evo ti link na listu svih instalacija za pojedinacne OS (95/98/NT/ME/2000/2003/XP) http://support.microsoft.com/kb/829558

Ako hoces da obezbedis da radi na svakom Win racunaru, ili napravi setup ili obezbedi ove gore linkove i opisi ljudima sta da rade i sta da skinu da bi program radio.
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
195.252.105.*



+7 Profil

icon Re: VB run time greska27.05.2007. u 23:33 - pre 206 meseci
Evo sta sam ja primetio iz ovog koda koji si zakacio.
Forma frmKbc koristi MSChart ActiveX (ime tog faila je MSCHRT20.OCX).
Taj fail treba da bude ukljucen u instalaciju , pa ako ga nisi ukljucio to moze da ti bude taj Run Time Error.
Ostale forme (koje si poslao) koriste uobicajene (common) kontrole.
Isto , moj savet, kad saljes kod ukljuci i VB Project fail (.vbp) jer tako mogu da se vide komponente i reference proekta sto olaksava nalazenje greske.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ero S Ovoga Sveta

Član broj: 21509
Poruke: 173
*.teol.net.



Profil

icon Re: VB run time greska28.05.2007. u 19:18 - pre 206 meseci
A odakle ste vi skinuli taj kod o kome pricate? Neko ga sklonio ili????

Pardon sad sam vidio da je naknadno prikacen uz prvu poruku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: VB run time greska

[ Pregleda: 2495 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.