Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Secure POP3 account u Exchange-u?

[es] :: Windows mreže :: Secure POP3 account u Exchange-u?

[ Pregleda: 1782 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
*.tv-avala.com.



Profil

icon Secure POP3 account u Exchange-u?03.05.2007. u 13:37 - pre 206 meseci
Kako mogu da osiguram (konfigurisem secure POP3 communication with Virtual Server na Exchange 2003) tj. podesim sigurnu komunikaciju (send recieve) za klijente koji koriste POP3 naloge, preko exchange severa?

Znaci ovako:
1. Imam exchange server 2003 sa 50 radnih stanica i oko 100 naloga. 90 % mail naloga se konfigurisu preko Exchange-a, a ovih 10% preko POP3 protokola.
2. Odredjeni user-i moraju da pored exchange naloga imaju i pop3 nalog preko koga svlace drugu postu.

U Exchange system manager / pod opcijom POP3 protokol pa desni klik na default Virtual POP3 server pa kartica Access klik na Access control / Da li treba da konfigurisem ovde i kako, usere koji mogu da koriste POP3 naloge ili sta vec? Ovo sam probao, i stavio usere i POP3 nalozi onda nece da rade.
Razlog sto ovo radim je sto mi preko POP3 naloga dolaze spamovi i virusi, kao i sto mi se jednom dnevno pojavljuje da sam sebi saljem mail i to sa adrese u domenu koja ne postoji. Inace te adrese su tipa contact, billing, market, support, sales, money (pa adresa mog domena)? Kapiram da je u ovom problem. Mozda i nije pa zato vas i pitam.
Mozda sam malo konfuzno postavio pitnje, ali nadam se da me razumete? :)
Hvala svima.

Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
*.tv-avala.com.



Profil

icon Re: Secure POP3 account u Exchange-u?04.05.2007. u 16:26 - pre 206 meseci
E ljudi evo sta sam uradio.
Kao sto rekoh u Exchange system manager-u, pod opcijom POP3 protokol pa desni klik na default Virtual POP3 server pa kartica Access klik na Access control, ubacio sam sve IP adrese racunara koji koriste POP3 naloge. Prethodno sam ih u DHCP-u rezerviosao. Sreca da nema mnogo racunara :) . Za sada tj. evo vec dan, nema problema sa spamom i virusima. Videcemo u buduce.

POzdrav.
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Secure POP3 account u Exchange-u?

[ Pregleda: 1782 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.