Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

www.zona.ba - prevara?

[es] :: Wireless :: www.zona.ba - prevara?
(Zaključana tema (lock), by mmwc)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22399 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
87.250.111.*



+40 Profil

icon www.zona.ba - prevara?02.05.2007. u 00:06 - pre 206 meseci
Pogledajte "Cjenovnik (maj 2007.), Ponuda za kućne korisnike" na http://www.zona.ba/ pa ćete shvatiti da ste bili u zabludi ako ste mislili da znate šta znače pojmovi "važan" i "fer".

FLAT Rate - Neograniceni mjesecni protok na fer osnovi (*1)
(*1) Fer osnovi: Upotreba kapaciteta na fer osnovi ne odnosi se na ogranicenje kolicine prenesenih podataka, vec na pravo provajdera da podesava prioritet internet saobracaja, odnosno davanja prioriteta vaznijim internet protokolima (HTTP, HTTPS, SMTP, IM, i si.) u odnosu na ostale (Peer-to-Peer, FTP, i slican saobracaj).


Ako sam dobro shvatio, korisnik plati npr. flat 128kbps a dobije flat 64kbps ili nešto slično. Može on doduše dobiti i svojih 128kbps, ali samo pod uslovom da čitav dan čita novine i šalje poruke. Ako mu slučajno padne na pamet da skine neki program, pjesmu ili, ne dao Bog, film - e, to je već strogo kažnjivo. Kako da ne bude kažnjen kad bez Zonine saglasnosti koristi "nevažne" protokole.

Ako ste mislili da znate koji protokoli su važniji a koji manje važni, pogriješili ste. Protokol je to važniji što Zoni manje opterećje link.

Priznajte da vam nije bilo jasno ni šta znači riječ "fer". Ne mislite li da bi bilo fer da je Zona ovaj uslov uvela od samog početka rada i da nije čekala da naivni korisnici kupe opremuu, montiraju antene i sl.
Zona je sebi uzela za pravo da jednostrano mijenja uslove ugovora (uplata od strane korisnika se na neki način smatra sklapanjem ugovora, pravnici će to bolje objasniti), da ih mijenja bez saglasnosti korisnika, i sve to još proglašava "fer postupkom".

Meni ovo ipak liči na klasičnu prevaru. Ili možda griješim?

 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?02.05.2007. u 15:49 - pre 206 meseci
Grešiš. Sve je u redu sa tom ponudom, i zaista je http važniji od p2p.
 
0

zxstole
RS

Član broj: 49692
Poruke: 147
*.teol.net.



+18 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?02.05.2007. u 16:05 - pre 206 meseci
Ja sam korisnik ZONE od pre mjesec dana i mogu reci da nisam imao problema sa p2p i bilo cim drugim.Doduse u pocetku me zezao utorrent ali je zato eMula radila ko zmaj bez nekih forwardovanja portova i slicnih karafeka,a udaljen sam od predajnika oko 15 km.Neznam kako ce biti ubuduce ali za sad je ok.ADSL odjavljujem sledeceg mjeseca
 
0

hakurik
Ivan Erceg
Doboj

Član broj: 132540
Poruke: 61
*.team.ba.



Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?02.05.2007. u 16:06 - pre 206 meseci
Potpuno si u pravu jarane ;) kog ce mi vraga flat rate paket, kad mi oni srezu PLACENU i u UGOVORU NAVEDENU brzinu, cim pocnem skidati neki film koristeci Emule, DC++, BitTorrent..... pa vecina, hajmo reci mladjih korisnika neta, i uzima flat pakete, da bi mogli skidati muziku, filmove, igrice... a ne da SAMO citaju forume, chataju, salju i primaju postu itd... ja licno nemam zonin net, ali sam cuo i licno se uvjerio kako taj net (ne)radi, i kako ljudima ne radi msn po citavu sedmicu, a podrska im kaze da imaju viruse, i da reinstaliraju sistem. ja licno imam cutukov net, koji je DOSTA i kvalitetniji i brzi od zoninog, tako da im njihova reklama "Najbrzi i najkonkurentniji internet na trzistu BiH" pada u vodu!Za 35KM imam 4GB down/4GB up pri maximalnoj brzini od 96KB/s (koju postignem navecer kad je manje korisnika), a prosjecnom 40-50KB/s, i bez problema igram SVE igrice na netu, super otvaram stranice, RADI MI MSN UVIJEK......niko mi nije zacepio p2p protokole itd... Sto je najgore, kod zone rade AMATERI, koji nikad prije nisu imali nikakve veze ni sa mrezama, ni sam compovima, koji na pravljene antene stavljaju po 15 metara kabla + PCI kartice, koji ljudima znaju napraviti havariju po stanu, buseci zidove i stokove od prozora, koji znaju za to uzeti po 150-200 km, umjesto da za te pare stave AP i neku orginalnu antenu.licno sam se uvjerio, kad klijentu kazu da ne stavljaju AP-ove, jer steti njihovoj mrezi, a zapravo ih NE ZNAJU PODESITI pozz!
Ivan
 
0

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
87.250.111.*



+40 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?02.05.2007. u 18:19 - pre 206 meseci
Citat:
pisac: Grešiš. Sve je u redu sa tom ponudom, i zaista je http važniji od p2p.


Hajde života ti objasni mi na osnovu čega si zaključio da je http važniji od p2p.
Neko više voli plavuše, neko crnke. Neko gleda kaubojske, a neko crtane filmove. Nekome je opet rakija važnija od hljeba. Zašto drugome naturati svoj ukus.
I još jedno pitanjce: šta misliš zašto Zona ovaj marifetluk nije uvela od samog početka?

[Ovu poruku je menjao risp73 dana 02.05.2007. u 19:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao risp73 dana 02.05.2007. u 19:57 GMT+1]
 
0

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.info-net.co.yu.



+638 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?02.05.2007. u 22:24 - pre 206 meseci
Citat:
na osnovu čega si zaključio da je http važniji od p2p


pa na osnovu toga sto ti sav web sadrzaj ide preko http-a, rapidshare NAJVISE vuce sto se toga tice, a i ostali su tu tipa megaupload.com, rapidupload.com, sexuploader etc.

Citat:
a misliš zašto Zona ovaj marifetluk nije uvela od samog početka


pa uveli su ga kad su shvatili da stvarno postoje korisnici kojima net sluzi samo za primanje/slanje maila, e sad sledi ono verovali ili ne, licno sam se uverio nekoliko puta
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?04.05.2007. u 00:22 - pre 206 meseci
Citat:
risp73: Hajde života ti objasni mi na osnovu čega si zaključio da je http važniji od p2p.


Http se koristi interaktivno pa korisnik ima neposredan osećaj brzine (ili sporosti), a p2p se koristi dok spavaš. Sem toga većina korisnika koristi http.
 
0

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
87.250.111.*



+40 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?04.05.2007. u 09:06 - pre 206 meseci
Citat:
pisac: Http se koristi interaktivno pa korisnik ima neposredan osećaj brzine (ili sporosti), a p2p se koristi dok spavaš. Sem toga većina korisnika koristi http.


Ne, nemam ni ja osjećaj brzine dok spavam ali ima kada se probudim.

Većina više voli da odgleda čak i drugorazrednu fudbalsku utakmicu nego da posluša Berlinske filharmoničare u Betovenovoj Devetoj pa opet niko pametan neće tvrditi da je taj drgorazredni tim značajniji od Betovena i Berlinskih filharmoničara.
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.254.*



+11 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?04.05.2007. u 10:50 - pre 206 meseci
Risp73, svrsatavas se u vise puta pominjanu grupu onih koji hoce leba preko pogace, ili mnog za malo para. Za tu cenu koju placase ne mozes daocekujes full download i tu je kraj price. AKo ti to treba onda treba da zakupis drugaciji paket, koji kosta mnogo puta vise.
 
0

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
91.191.29.*



+40 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?04.05.2007. u 14:32 - pre 206 meseci
brokeru, neću ja "leba preko pogace" i ne očekujem ja "full download za malo para". Očekujem samo ono što je Zona ponudila, ja razmotrio, uporedio sa drugim ponudama, prihvatio, nabavio i instalisao opremu i kao što vidiš ...

U vrijeme kad sam se odlučivao Teol je nudio ADSL 384k sa ograničenjem downloada na 1G mjesečno. Za iste pare Zona je nudila 64k flat. Da sam namjeravao da se ograničim na http odlučio bi se valjda za ADSL, ograničenje od 1G mi ne bi predstavljalo nikakav problem.

Ja ne znam da li je hakurik u pravu kad kaže da "kod zone rade AMATERI" koji nisu znali šta će se dogoditi. Činjenica je samo da ili nisu znali, ili su znali ali su ipak svjesno ponudili nešto za što su bilio sigurni da neće moći da ispune, ali i da će se mnogi upecati na to fino obećanje.

Uostalom, uobičajeno je da neko, kad napravi grešku, ponudi izvinjenje. A toga kod Zone nema, umjesto njega Zona priča o nekakvom "fer" odnosu.
 
0

ofset

Član broj: 47643
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?04.05.2007. u 15:20 - pre 206 meseci
ajd ne mogu da vas gledam vise da se raspravljate,radite stogod pametnije u zivotu
Stojan makedonac je uzeo kredit od svicaraca od dva miliona eura,za taj posao,nadam se da ste culi za termin kamata ,a i isplacivanje glavnice.
Ako vam sad nije nista jasno,nastavite i dalje ,a ja cu opet da vas posmatram i da se smeskam
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?04.05.2007. u 15:58 - pre 206 meseci
risp73, priznaj da si znao i ti, jer ko jos ne zna da za male pare ne moze da dobijes full download, ma sta provajder precutao da kaze.
 
0

hakurik
Ivan Erceg
Doboj

Član broj: 132540
Poruke: 61
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?04.05.2007. u 17:07 - pre 206 meseci
Da, ali je problem sto je raja stvarno obmanuta ;) fino je u cjenovniku trebalo pisati:
1. paket kod koga su svi protokoli istog prioriteta kosta TOLIKO I TOLIKO
2. paket kakav sad nudi zona, sa ogranicenim p2p protokolima, i full protokom za ostale protokole, kosta TOLIKO I TOLIKO
Ako vec kupujem net, HOCU DA GA IMAM SA SVIM MOGUCNOSTIMA KOJE MI ON NUDI, a ne da mi neko reze brzine po protokolima kako on hoce. Ako sam uzeo paket 256/128, hocu tu brzinu na svim protokolima, necu VECU od te. Ja to zovem FER ;)
Zaista u zoninom cjenovniku nema tako nesto.
Sta ce onaj ko samo skida filmove, muziku... npr. prodaje to na pijaci. Je li on ostecen??? a placa isto kao i onaj koji samo surfa. ja sam licno htio da mi jaran skine igru na 2DVD-a, oko 8GB, jer ima zonin net, nasao on torrent i krenuo skidati, a maximalna brzina 3-8KB/s, a ima paket 32KB/16KB.
broker, koliko ljudi ima koji to ne znaju??? koliko ljudi ima jako malo znanja o wirelessu, mrezama, internetu? nazalost, vecina takvih je ko ovog providera.
Ivan
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.254.*



+11 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?04.05.2007. u 19:52 - pre 206 meseci
Sve to sto ti kazes stoji, ali pogledaj druge provajdere. Retko koji navodi te stvari, jer ako navede onda ispadne da nudi losiju uslugu od onih koji ne navode a nude isto tako losu uslugu.

E sad, neko ko kupuje stalnu internet vezu, mora da bude malo obavesten i da zna koliko sta zaista kosta. Drugim recima, ako provajder ne navodi u ugovoru da je protok garantovan odna on nije garantovan. Pogledaj lepo ugovur i videces da provajder nije obecao nista kao sto je garantovan protok za sve protokole, da se obezbedio za slucajeve da ne moze da obezbedi ugovorenu brzinu i da cak sigurno ima klauzula koja mu dozvoljava da menja uslove ugovora.

Ne kazem da je to u redu, ali je tako, a ko tvrdi da to nije znao taj mora da je debelo neobavesten ili se pravi blesav.
 
0

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?05.05.2007. u 00:35 - pre 206 meseci
koliko vidim od skora su malo pojeftinili usluge za privatne korisnike...
sad je 15 eura 256/128kbps.
bas cekam da puste u rad ovde kod mene njihov wireless pa da vidim kako radi a meni licno ne smeta puno to ogranicenje p2p saobracaja (samo da ne ogranice i ostalo) a inace net im prilicno dobro radi posto moj sadasnji provajder ide preko njih i veza je sasvim ok.


pozdrav
 
0

bego_26
Pomagac bagera
Bihac-BiH

Član broj: 40780
Poruke: 193
*.PPPoE-4481.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?05.05.2007. u 11:00 - pre 206 meseci
Ja sam njihov korisnik, paket 256/128.
Meni je cijena od 30 KM ok.
Ako uzmemo da BH Telecom naplacuje vise od 40 KM 3G paket.
Znaci svako malo haj pogledaj koliko ti je jos ostalo ovaj mjesec.
Na zoni za prvih 15 dana koristenja skinuo sam sa torrenta preko 10 GB sto znaci da mi nebi bio dosta ni telecomov 9G paket. Jeste sporije ali nema pregleda stanja racuna.

Online igranje ode ok, sve sto mi treba ima.

Sve u svemu isplati se dati 30 KM mjesecno.

Pozdrav
 
0

gluepower

Član broj: 123243
Poruke: 96
..toprim.806584-21.bih.net.ba.



Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?05.05.2007. u 12:18 - pre 206 meseci
na bihnetu imas news servere pa skidaj kolko ti dusa hoce a ne racuna ti se u limit, 1024/192 kb/s sa 3G paketom (samo tvoje brzine, nije shared i nema prioriteta)
Cetiri puta brze a razlika deset maraka (30KM vs 40KM),
Nemas dodatni trosak od 200KM za opremu, sa tih 200KM mozes platiti 5 mjeseci interneta kod bihneta
3gb za surfanje je i previse, a freezona zlata vrijedi za skidanje filmova i programa
Naravno nema svatko uslove za adsl, i onda tamo gdje nema uslova za adsl wireless je dobra alternativa
A realno kad pogledas cijene bihnet vs. zona, zona ti je daleko skuplja
Kod bihneta ti je svaki paket garantovana brzina i nema "shared" "prioriteti" i tih budalestina. Shared i prioritete rade wireless udruzenja a ne provideri.
Po Zoninoj definiciji svi Bihnetovi paketi su "profi paketi za profesionalne namjene" tj. dobijes tacno ono sto placas.
a pogledaj koliko je zona skuplja kod tih paketa od bihneta.
Kod bihneta imas STRUCNU podrsku, kod zone rade amateri
 
0

no2_wire
Darko Mirkovic

Član broj: 111436
Poruke: 48
87.250.110.*



Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?05.05.2007. u 17:25 - pre 206 meseci
Bravo neki su uspjeli cak i mene da iznerviraju.
risp73 eto ako si nezadovoljan zoninom uslugom javi mi se na PM pa cu da ti vratim ja umjesto njih pare koje si eventualno dao za opremu a ti je slobodno zadrzi samo se odreci zoninih usluga.Necu da imenujem provajdere u okolini ali da vas pametnjakovici pitam nesto
koliko oni imaju prodanih paketa (korisnika) koji imaju paket 256 K? E sad kad saberete te sve korisnike koliko bi onda trebao da bude kapacitet linka tog provajdera prema internetu?Koliko se sjecam i provajderi u mojoj okolini u ugovorima navode da http saobracaj ima prioritet na p2p, samo sto je tu stavku ZONA stavila na svoj web.A licno sam potpisao ugovor zonin u novembru prosle godine gdje pise da http saobracaj ima prioritet nad ostalim saobracajem.Dalje po pitanju tehnicke podrske takodje nisam video ekspeditivnije ljude i da su dostupni 24 sata bukvalno a sumnjam da bi nestrucni ljudi mogli da pokriju skoro citavu BIH sa svojim signalom kako na 5 GHz tako na 2.4GHz.A da jos jednu stvar da dodam ima ljudi koji koriste losu opermu pa ne mogu zbog nivoa signala ili zagusenja u okolini da ostvare protok koji provajder daje pa i to svaljuju na provajdera.Druga stvar brzina downloada sa p2p mreza zavisi i od kvaliteta izvora (source-a) i koliki si oni protok dozvolili od sebe (znam da je ovo trivijalno ali sumnjam da ovi pametnjakovici to znaju).A necu sad da navodim koje institucije i ljudi profesionalci koriste ZONA mrezu jer bi ih omalovazio da ih spominjem u tekstu zajedno sa ljudima kao sto su risp73.Ja ne pljujem ni na jednog provajdera svi otprilike solidno rade posao i bogu hvala ima ih mnogo pa nema potrebe za raspravom samo predjite na onog koji vam vise odgovara.
Prevara - covjek placao protok 64 K 20 KM a sad tim parama placa 128 K kod istog provajdera pa da ti p2p protok bude 64K (a nije ispod na paketu 128k) isplati se biti prevaren.
Mozda sam bio previse grub ali me naljuti nepravada i laz.
 
0

bego_26
Pomagac bagera
Bihac-BiH

Član broj: 40780
Poruke: 193
91.191.30.*



Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?05.05.2007. u 18:30 - pre 206 meseci
@Gluepower istina da na news grupama ima stvari za skinuti, ali si ogranicen, recimo da zelis pogledati stariji movie, npr. Waterworld ili neki slican, hoces li ga naci na news serveru.

Sto se tice tvoje tvrdnje da telecom isporucuje sta se plati molim te provjeri brzinu ovdje: http://resources.zdnet.co.uk/speedtest/ ili bilo gdje na slicnoj stranici, ako dobijes rezultat 1024 KB/s molim te da uradis screenshot.

Koristim 3G ADSL na poslu kod kuce imam zonu.

Vjeruj mi telecomu treba jos konkurencije da bi davao pravu uslugu.

Pozdrav.
 
0

gluepower

Član broj: 123243
Poruke: 96
..toprim.806584-21.bih.net.ba.



Profil

icon Re: www.zona.ba - prevara?05.05.2007. u 18:36 - pre 206 meseci
no2_wire@ kako mozes imati zoninu podrsku 24/7 kad zona ne daje podrsku krajnjem korisniku nego njihov lokalni partner? A zona partneru daje podrsku "u roku sedam dana se mora rijesiti kvar"
Lokalni partneri su amateri i strucni su toliko da znaju okrenut antenu prema "baznoj stanici" i to je sve
A to sto je zona jeftinija nije tacno, nemozes poredit kilu krusaka i kilu jabuka. Ovo sto zona radi me nenormalno podsjeca na overselling kod webhostinga, imas svega kolko hoces al pod uslovom da to ne koristis.
 
0

[es] :: Wireless :: www.zona.ba - prevara?
(Zaključana tema (lock), by mmwc)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22399 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.