Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prodaja knjiga u pdf-u preko net-a

[es] :: E-Poslovanje :: prodaja knjiga u pdf-u preko net-a

[ Pregleda: 5873 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.etf.bg.ac.yu.



+3 Profil

icon prodaja knjiga u pdf-u preko net-a23.04.2007. u 15:00 - pre 206 meseci
Hocu da prodajem neke svoje knjige u pdf-u.
Za sada sam napisao jednu,a za 5-6 meseci bice ih mozda 2-3.
Dakle transakcije od 10-30$.

Ali da bi prodavanje islo ok,to mora da bude i preko kreditnih kartica.(VISA MASTER CARD)
Znaci treba mi neka firma za procesiranje kreditni kartica.

Bitno mi je da ima sto manji setup fee,zatim da provizije ne budu vise od 20%( 2$ za 10$ mi npr odgovara).
Zatim da isplate idu direktno na viza karticu(mada i cek odgovara).
I naravno ne bi trebalo da postoji neko ogranicenje tipa da ti treba 300$ za isplatu....
Za pocetak ne ocekujem vise od 200$ mesecno.
Takodje mora da postoji mogucnost refund-a...30 days money back garantine.

2checkout je previse skupa(50$ setup fee).

Ne znam kakva je situacija sa : StormPay,ccnow.Mogu li sa njima naplacivati sa kreditnih kartica,vracati novac,
i slati novac na svoju vizu ?

Svaki dobar savet je dobrodosao...

Hvala.












 
Odgovor na temu

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 273
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.PaunDurlic.com


+3 Profil

icon Re: prodaja knjiga u pdf-u preko net-a03.08.2014. u 07:10 - pre 118 meseci
Ako moje oči dobro vide, ovo pitanje stoji otvoreno ravno SEDAM godina?!?!

Ima li bilo kakvih pomaka u ovoj oblasti?

Ja sam, sticajem okolnosti, prvi autor kome je Nar. biblioteka registrovala knjigu koja ima samo PDF izdanje; pošto je na engleskom jeziku (antropološka problematika), ispada da je jedan siromašan Balkanac poklonio knjigu bogatom Zapadu?
Rumunsko izdanje knjige prodaje se u tamošnjim knjižarama, ali je dogovor sa izdavačem da se po rasprodaji pusti PDF verzija.
Dakle, opet kao poklon!
Srpsko izdanje je davno rasprodato, a PDF verziju može skinuti svako sa moga sajta.
U knjigu je uloženo oko četvrt veka istraživanja.

Privodim kraju jednu veoma složenu monografiju, čije bi knjižarsko izdanje bilo veoma skupo.
Slutim da mi je suđeno da je objavim opet samo kao PDF.

Zato sam veoma zainteresovan za sadašnje stanje u ovoj oblasti kod nas i u svetu, i naročito za perspektive razvoja, jer PDF izdavaštvo nije više daleka budućnost, već realnost sadašnjice.


 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: prodaja knjiga u pdf-u preko net-a03.08.2014. u 10:50 - pre 118 meseci
Pogledaj koje opcije nudi Amazon ako se dobro secan nekad davno za $500 se moglo sve zavrsiti. Ne znam koje su provizije.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: prodaja knjiga u pdf-u preko net-a04.08.2014. u 01:13 - pre 118 meseci
Citat:
pakito:
Privodim kraju jednu veoma složenu monografiju, čije bi knjižarsko izdanje bilo veoma skupo.
Slutim da mi je suđeno da je objavim opet samo kao PDF.

Zato sam veoma zainteresovan za sadašnje stanje u ovoj oblasti kod nas i u svetu, i naročito za perspektive razvoja, jer PDF izdavaštvo nije više daleka budućnost, već realnost sadašnjice.


Probaj preko http://www.lulu.com/ Self Publishing, Book Printing and Publishing Online servisu, posle mozes da prodajes na Amazon, Barns&Noble, itd.

Pogledaj malo po Netu, ima jos slicnih servisa, a sto kaze Branko i Amazon ima opciju.

Googlaj "self-publishing books" i slicne fraze.

A mozes da integrises na svom sajtu placanje sa raznim procesorima kartica i prodaju content-a online, recimo da integrises 2checkout payment opciju sto rece zoksula u prvoj poruci. :)

Potrazi servise koji prodaju online knjige i casopise, mozes da napravis opciju nedeljnog izdavanja u delovima i prodaju content-a u celosti.

Mogucnosti ima na stotine, samo je pitanje sta tebi treba tacno, kako si ti to zamislio, koja ti je ciljna grupa, zeljeni format, platforma za koju zelis da prodajes, itd.



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: prodaja knjiga u pdf-u preko net-a04.08.2014. u 13:01 - pre 118 meseci
Citat:
pakito:
Zato sam veoma zainteresovan za sadašnje stanje u ovoj oblasti kod nas i u svetu, i naročito za perspektive razvoja, jer PDF izdavaštvo nije više daleka budućnost, već realnost sadašnjice.


A kako rešavate problem piraterije?
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: prodaja knjiga u pdf-u preko net-a28.10.2014. u 09:12 - pre 115 meseci
Problem piraterije može da se reši softverski, odnosno da se u svakoj e-knjizi na svakoj strani utisne ime i kontakt osobe koja ju je platila.
Na taj način je jednostavno da se dođe do onoga ko je knjigu pustio na net.
Dodatno se dobija da ljudi ne vole da dele ono što su platili, ako na tome stoji njihovo obeležje.
Npr. ako kupite knjigu u gonoreji, sifilisu i sličnom sigurno ne biste želeli da svi znaju da se vi zanimate za te oblasti, odnosno da verovatno imate te bolesti.

Što se tiče prodaje knjiga, pogledajte sajtove koji prodaju slike i drugu multimediju da li su zainteresovani i pod kojim uslovima da stave vašu knjigu u prodaju.
Evo i jedan nagoveštaj kako bih ja tražio: http://lmgtfy.com/?q=book+marketplace

- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: prodaja knjiga u pdf-u preko net-a

[ Pregleda: 5873 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.