Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Exchange forestprep problem HELP !!!

[es] :: Windows mreže :: Exchange forestprep problem HELP !!!

[ Pregleda: 2644 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

master_iwan
Mijajlovic Ivan
Beograd

Član broj: 139139
Poruke: 26
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Exchange forestprep problem HELP !!!13.04.2007. u 19:52 - pre 206 meseci
Ovako imam AD 2000 i exchange 2000, dobio sam zadatak da sve to "lepo" prebacim na AD 2003 i exchange 2003 (Dva nova servera), Instalirao sam win2k3 server nakon toga sam uradio forestprep i domainprep na AD 2000 masini sa win2k3 CD-a posle toga sam instalirao AD 2003 kao additional domain controler, DNS sekundarnu zonu i pokrenuo alate za proveru funkcionisanja AD-a dcdiag i netdiag nijedan od alata ne javlja nikakvu gresku ova dva domena normalno repliciraju objekte u AD-u.Inace sve FSMO role drzi AD 2000.
Moj domenski account je clan Enterprise admins Schema admins lokal administrator grupe tako da imam dovoljno permisija da pkrenem forestprep.

PROBLEM nastaje kada treba da instaliram exchange 2003 na win2k3 masini tj. kada treba da pokrenem forestprep na win2k3 masini sa exchange 2003 CD-a
Javlja mi se sledeca greska:



The component "Microsoft Exchange Forest preparation" cannot be assignet the action "ForestPrep" because
- Either you do not have permission to update Active Directory schema or Active Directory service is curently too busy.



Ima jos jedna stvar, admin koji je u ovoj firmi bio pre mene rekao mi je da mu je exchange "pukao" pre 6 meseci i da je on uspesno povratio exchange iz backup-a, samo posle izvesnog vremena je primetio da ne moze da kreira Public foldere tj. ne moze da uradi mail enable na public folderima.


HELP!!!!

 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!15.04.2007. u 16:30 - pre 206 meseci
Pazi, ne znam tačno zašto ti je nastao problem, ali to sve što si naveo da si uradio mi deluje nekako rogobatno. Ja bih na tvom mestu krenuo malo drugačijim putem: digao bih Win2k3 server, promovisao ga u DC (bez posebnog forestprep-a i domainprep-a), migrirao sve role na novi DC, ubio stari DC, digao domain level na win2k3 only, i onda krenuo u instalaciju exchange 2003 servera na novoj mašini. Forestprep i domainprep se automatski izvode prilikom promovisanja win2k3 servera u DC, i takve stvari, kao i dizanje DNS-a ručno pre promovisanja novog DC-ja znaju da prave sra**a ako se odvojeno startuju.
 
Odgovor na temu

75TS
Aleksandar Dimic
Beograd

Član broj: 122228
Poruke: 61
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!15.04.2007. u 18:12 - pre 206 meseci
Cek malo na kraju mi nije jasno koliko imas servera....zar nebi trebalo da ako imas vise servera u AD sumi da ForestPrep startujes samo na forest root serveru, a DomainPrep na onome na kome ce biti Exchange instaliran ?
 
Odgovor na temu

master_iwan
Mijajlovic Ivan
Beograd

Član broj: 139139
Poruke: 26
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!15.04.2007. u 19:12 - pre 206 meseci
Da ali ako prebacim FSMO role na novi server i ubijem stari dc 2000 na kome se nalazi exchange 2000 ne znam kako ce se ponasati exchange 2000 i da li cu moci da migriram mail box-ove i public foldere sa exch2000 na exch2003 nakon te operacije?????
 
Odgovor na temu

master_iwan
Mijajlovic Ivan
Beograd

Član broj: 139139
Poruke: 26
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!15.04.2007. u 19:14 - pre 206 meseci
Da ali ako prebacim FSMO role na novi server i ubijem stari dc 2000 na kome se nalazi exchange 2000 ne znam kako ce se ponasati exchange 2000 i da li cu moci da migriram mail box-ove i public foldere sa exch2000 na exch2003 nakom te operacije?????
Citat:
andre2000: Pazi, ne znam tačno zašto ti je nastao problem, ali to sve što si naveo da si uradio mi deluje nekako rogobatno. Ja bih na tvom mestu krenuo malo drugačijim putem: digao bih Win2k3 server, promovisao ga u DC (bez posebnog forestprep-a i domainprep-a), migrirao sve role na novi DC, ubio stari DC, digao domain level na win2k3 only, i onda krenuo u instalaciju exchange 2003 servera na novoj mašini. Forestprep i domainprep se automatski izvode prilikom promovisanja win2k3 servera u DC, i takve stvari, kao i dizanje DNS-a ručno pre promovisanja novog DC-ja znaju da prave sra**a ako se odvojeno startuju.
 
Odgovor na temu

master_iwan
Mijajlovic Ivan
Beograd

Član broj: 139139
Poruke: 26
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!15.04.2007. u 19:19 - pre 206 meseci
Imam 2 servera 1 je stari na kome se nalazi 2000 AD i exch 2000 i novi AD 2003 na koji bi trebalo da sve prebacim a da ne instaliram sve iz pocetka nego samo da uradim replikaciju AD-a i move mail box-ova i public foldera u exchange-u
Citat:
75TS: Cek malo na kraju mi nije jasno koliko imas servera....zar nebi trebalo da ako imas vise servera u AD sumi da ForestPrep startujes samo na forest root serveru, a DomainPrep na onome na kome ce biti Exchange instaliran ?
 
Odgovor na temu

75TS
Aleksandar Dimic
Beograd

Član broj: 122228
Poruke: 61
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!15.04.2007. u 19:59 - pre 206 meseci
Ja misim da Forest prepr trebao da pokrenes na masini sa Win2k posto ti je ta masina root domain server...a domain prep na win 2k3..posto na njon dizes exchange.

@andre2000

nisam siguran da prilikom promovisanja domain contolera on sam dize FP i DP....FP i DP vaze se rade samo kod instalacije Exchange... ne rade se automatski pri promovisanju DCja
 
Odgovor na temu

master_iwan
Mijajlovic Ivan
Beograd

Član broj: 139139
Poruke: 26
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!15.04.2007. u 20:30 - pre 206 meseci
Pa ja i jesam pokrenuo forestprep i domainprep na AD2000 masini inace drugacije i ne bi mogao da postavim AD 2003 kao additional domain.
Moj problem je kada pokrenem forestprep sa instalacionog diska za exch2003 na masini AD2000 javlja mi se greksa koju sam naveo, forestprep sa instalacionog diska za exch2003 je neophodan korak u instalaciji exchange servera zbog toga sto exchange prosiruje AD schemu.

Moje pitanje je kako da prevazidjem tu gresku obzirom da nisam nasao nista na netu vezano za tu gresku, a da pri tom ne poremetim postojeci exchange 2000 obzirom da sa njega moram da repliciram sve mail box-ove i publlic foldere naravno ako uspem da instaliram exchange 2003
Citat:
75TS: Ja misim da Forest prepr trebao da pokrenes na masini sa Win2k posto ti je ta masina root domain server...a domain prep na win 2k3..posto na njon dizes exchange.

@andre2000

nisam siguran da prilikom promovisanja domain contolera on sam dize FP i DP....FP i DP vaze se rade samo kod instalacije Exchange... ne rade se automatski pri promovisanju DCja
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!16.04.2007. u 08:48 - pre 206 meseci
Forestprep i domainprep idu automatski pre instaliranja Exchange-a, a rade se ručno samo ako imaš prežu sa xy DC-ja, pa hoćeš da pripremiš AD za ubacivanje Exchangea ili za ubacivanje Win2k3 DC-ja u Win2k native domen. To se ručno tera samo ako hoćeš da pripremiš forest i domen i da se replicira šema na sve dc-je još dok ima malo objekata u domenu, i da se tako olakša replikacija.
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!16.04.2007. u 08:52 - pre 206 meseci
Exchange 2000 će ti naravno raditi u win2k3 native domenu bez problema.
 
Odgovor na temu

master_iwan
Mijajlovic Ivan
Beograd

Član broj: 139139
Poruke: 26
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Exchange forestprep problem HELP !!!17.04.2007. u 19:10 - pre 206 meseci
E ljudi ja resih ovaj problem sve sto je trebalo da uradim jeste da prebacim sve FSMO:

Schema Master Role
Domain Naming Master Role
RID Master
PDC Emulator
Infrastructure Master

role sa WIN2K AD servera na WIN2K3 AD server i to je to, posle toga sam najnormalnije uradio forestprep i instalirao exchange 2003, prebacio mail box-ove i public foldere sa jednog na drugi server.

Hvala svima na odgovorima
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Exchange forestprep problem HELP !!!

[ Pregleda: 2644 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.