Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nokia N95

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Nokia N95

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 151178 | Odgovora: 257 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Nokia N9520.10.2007. u 01:56 - pre 200 meseci
.
Citat:
strucnjak:......... Problem je sto si ti NABACAO gomilu kritika bez ikakvog objasnjenja, ........

- Nov Symbian OS koji je ograničen time što korisniku nije dozvoljen uvid i baratanje sa sistemskim fajlovima u okviru pojedinih sistemskih foldera je prva zamerka koju imam na novu Symbian "devetku" - ovo nije striktno vezano za N95 no nije zgoreg spomenuti. Smeta ako je korisnik ranije naviknut da mu ništa nije zabranjeno i da je svuda bukvalno mogao da ima pristupa, kopira, čuva i dodaje podatke, ... No, hajde, bar nema virusa i bojazni od istih;
- Nokia N70 ima RAM od 32MB dok Nokia N95 jedva 20MB slobodno - jel ovde potreban dalji komentar??? Ubačen je jedva modul od 64MB RAM-a(od kojih gotovo više od 40MB zauzima sam OS) što je sramotno za tako skup model koji pretenduje na vrhunsku klasu uredjaja. Jel treba još napomenuti da je N95 model koji podržava novu N-Gage Arenu? Kako li će onda raditi tako zahtevne igrice na njemu sa 20MB RAM-a a kako na "američkom" modelu sa 82MB RAM-a? Koji model će imati više prostora i za dobar multitasking pride?
- ubačena baterija kapaciteta 900mAh što je takodje sramotno ako se ima u vidu pored razgovora i potreba za GPS navigacijom i svi napredni elementi koje telefon poseduje(HSDPA i brz internet koji na N95 blista ali opet troši bateriju) pored tako velikog ekrana;
- softver koji reguliše balans bele boje i sijaset drugih gluposti kod kamere je loše odradjen(jel neko spomenuo "optimizovanost" ovde?!?). Da li bi iko na odmor ili ti putovanje krenuo sa ovim telefonom ili poneo pravi foto aparat pa bio digitalni ili na stari dobri film?!? Da li bi poverenje naročito noću ukazali N95 kada treba zabeležiti trenutke na dalekom putovanju/odmoru? Naravno da je bespredmetno i raspravljati dalje;
- nema nigde ni "o" od optičkog zuma iako je mogao biti ugradjen jer telefon vredi 700€;
- blic nije ksenonski kao kod Sony Ericsson modela što je mnogo bolja opcija. I dalje K800i bolje slika u mraku iako je "tri put jeftiniji";
- potpuno loše optimizovan kod za Java(J2ME) podršku gde Sony Ericsson-i izlaze sa takvim aplikacijama na kraj bez problema, dok se kod N95 ne pomeraju iako se model hvali kojekakvom 3D grafičkom karticom ugradjenom u s.;
- ugradjeni GPS čip za navigaciju iz prošlog milenijuma što je sramota nad sramotama ako se zna da se SirfStarIII danas ugradjuje i u dečije igračke;
- famozni slajder za koga se verovali ili ne pojavila razna uputstva po internetu kako samostalno isti zatezati?!? Pa gde to ima kod telefona od 700€ po zvaničnim zapadnim cenama?!?
- neoptimizovan softver kod N95 se najčešće ogleda u primeru zauzeća samog RAM-a u radu generičkih aplikacija i prezasićenja memorije ako su par aplikacija aktivne istovremeno jer neka od njih previše zalazi u RAM da ne govorimo o kombinaciji sa dodatnim koje mogu naravno biti i lošije optimizovane u samom kodu. Primer je recimo i banalan tipa ako je aktivirana kamera i ako se za to vreme pokrene samo još neka app. ide "memory full", ... to opet rešava update firmvera, no treba čekati isti što govori da je prvobitni softver neoptimizovan do bola ... takodje se "neoptimizovan" softver odnosi i na recimo komunikaciju telefona sa spoljnim uredjajima preko njegovih hardverskih komponenti pa bile to Ir, Bluetooth ili Wi-Fi za koga još nije dodata opcija i mogućnost file transfera i potpune razmene fajlova sa PC-em koji takodje ima jednu takvu wireless vezu, ... podrške za razni tip slušalica, sinhronizaciju sa raznim PC aplikacijama, raznim potrebnim kodecima i sertifikatima, ... softveru za rad sa unutrašnjim komponentama od memorijskih kartica, regulacije kvaliteta i veličine slika ugradjene kamere, kvaliteta zvuka i reprodukcije muzike, da ne govorim o famoznom GPS-u gde se u najnovijem update-u dodao i A-GPS samo kako bi prijem bio bolji iako je to posedovala i Motorola A925 još prošlog veka i ništa značajno nije koristilo osim cene za GPRS protok ...
Sve ovo oko "optimizovanosti" bi i bilo u redu da Nokia nije zvanično objavila da je Symbian OS verzije 9.2 i do 30 i više procenata optimizovaniji od svojih prethodnika i da isto toliko manje resursa samog sistema zauzima, a ono - N95-tici nije dovoljno ni 20MB RAM-a dok se primera radi 6680 zadovoljava i sa 8MB i takodje tečno odradjuje multitasking.
- još mnogo mana kojih u ove sitne sate ne mogu da se setim!

Znači, novijim revizijama softvera se otklanjaju nedostaci i dodaju nove opcije što samo govori da prvobitni softver pati od raznih dečijih bolesti i to svi naglašavaju. Ne vidim tu u čemu je problem? Ako telefon radi kako treba i ne prijavljuje greške može biti i do toga da se jedino koristi za pokazivanje na stolu lokalnog kafea, slanje SMS poruka i razgovor.


Sve ovo gore nabrojano i nije neka velika mana ako bi telefon koštao izmedju 200 - 300€, ali kada se radi o TOP modelu od 700 i kusur evra, onda ne bi trebalo biti štednje na ugradjenim komponentama, zar ne?

P.S. @strucnjak, kako to da ne pročita ranije pa prokomentarisa i post korisnika Moto Test na prethodnoj strani, jer sada videh da i on ima par zamerki na ovaj uredjaj?!? Jel ne pročita njegovo vidjenje rada i ponašanja aparata -> http://www.elitesecurity.org/p1686525 ?!? Jel ćeš i njemu reći da možda ima "kineski model" ili da možda laže i da ga nikada nije ni držao u ruci???

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 20.10.2007. u 03:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

strucnjak
Srbija

Član broj: 9222
Poruke: 28
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nokia N9520.10.2007. u 13:25 - pre 200 meseci
Kada ovaj telefon bude vredeo ispod 300 evra, tada ce uveliko na trzistu biti neki noviji i bolji model. Do tada nam ostaje ili da cekamo da se to dogodi ili da uzmemo ovaj. Problem je samo sto, ako puno budemo cekali, mozda nikad nista i ne uzmemo, jer ce uvek izlaziti nesto bolje i blize savrsenstvu kome svi tezimo.
Kao što reče Veli Van der Pakšu: "Trebaće prsti guzici svrbljivoj!"
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nokia N9521.10.2007. u 14:33 - pre 200 meseci
Mobilni telefon je definitivno postao svojevrsna vrsta simbola ("statusnog", "modnog", "trendovskog") i omiljene igračke, jer više se ne pita "koji telefon koristiš?" nego "koji telefon nosiš?".
Pojava je postala masovna i pokriva sve starosne grupe, pri čemu "nosači" (oni što "nose" umesto da "koriste" telefone) koriste najviše 10% funkcija svog najnovijeg tehnološkog čuda. Imenik se redovno drži isključivo na SIM kartici, a Organizer, E-mail, GPRS, GPS, EDGE, 3G, UMTS, HSDPA, WiFI ... su uglavnom misaone imenice. Važno je samo da je telefon "šaren i glasan" jer se na telefonu "koji nosim" uglavnom demonstriraju kojekakvi muzički i video prostakluci...

PS
Pojava nije tipična samo za naše podneblje niti samo za tehnologije o kojima je ovde reč...


Evo jedan telefon koji "se nosi" uz Audi A1


I još jedna Nokia sa 8GB (N81-8GB) za "nošenje"


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 21.10.2007. u 17:16 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
..to512.806592-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: Nokia N9522.10.2007. u 14:24 - pre 200 meseci
Uzeo sam N-95 i extra sam zadovoljan.

Neko spominje 20MB free memorije? Pa nesto da je doslo samo 64MB u telefonu? Halo ba, moj model ima 160MB memorije u telefonu, od to ga je 100MB slobodno.

Video je savrsen, a pogotovu mogucnost da je u momentu spojim na TV i pregledam sto video sto slike, zaista odlicna stvar.
GPS nisam koristio, niti bas planiram.



WLAN radi bas kako i treba, samo mi treba kakav program koji omogucuje dostup u vise WLAN opcija. Trenutno imam HotSpot finder koji konstantno skenira u potrazi za kakvim HotSpotom.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Nokia N9522.10.2007. u 16:38 - pre 200 meseci
Citat:
wex-alpha: Neko spominje 20MB free memorije? ... Halo ba, moj model ima 160MB memorije u telefonu, od to ga je 100MB slobodno.

Na istoj ovoj strani sam objašnjavao i "@stručnjaku" razliku oko ovoga i opet isto pitanje?!?
Ovde mirne duše mogu da citiram izuzetan tekst gospodina catch22:
Citat:
Catch 22:... "nosači" (oni što "nose" umesto da "koriste" telefone) koriste najviše 10% funkcija svog najnovijeg tehnološkog čuda. Imenik se redovno drži isključivo na SIM kartici, a Organizer, E-mail, GPRS, GPS, EDGE, 3G, UMTS, HSDPA, WiFI ... su uglavnom misaone imenice. Važno je samo da je telefon "šaren i glasan" jer se na telefonu "koji nosim" uglavnom demonstriraju kojekakvi muzički i video prostakluci...

Ti moj "halo ba" baš spadaš u ove "nosače" koji su isti kupili da se pohvale pred "rajom u mehani" a da ne znaju ni koliko im RAM-a ima dotični telefon sa operativnim sistemom koji je najpotrebnija stvar za neometan rad zahtevnih aplikacija i multitasking-a uopšte.

P.S. g. @wex-alpha, nisam ja "neko" već osoba koja ovde ima svoje korisničko ime i bilo bi kulturno citirati ili spomenuti to korisničko ime koje je itzreklo neku tvrdnju!
Ovo je odličan sajt za spoznaju osnovnih specifikacija ovog telefona da se dalje pojedinci ne blamiraju: http://www.forum.nokia.com/devices/N95


[Ovu poruku je menjao Pici man dana 22.10.2007. u 18:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ture27

Član broj: 78936
Poruke: 242
77.46.222.*



+2 Profil

icon Re: Nokia N9523.10.2007. u 18:44 - pre 200 meseci
Imam problema sa spajanjem dotičnog modela sa PC-jem.
Naime, kada ga povežem kablom (USB-om koji je dobijen uz njega), i stavim u mod za Nokia PC Suite uopšte mi ga ne prijavljuje.
Kada ga prebacim u ,da kažem, USB mod, ikonica u task baru pozeleni ali kaže da telefon nije povezan u kompatibilnom modu.
Šta mi je činiti ?
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: Nokia N9523.10.2007. u 19:25 - pre 200 meseci
Pici man nemas ti pojma gdje ja spadam.
Ja se volim pohvaliti svojim novim aparatom koji sam masno platio, a ne dobio na poklon Zbog prirode posla koji obavljam Wlan mi zivot spasava. A sta se ja imam tebi pravdat...lol.

Kao prvo ja sto sam rekao stojim iza toga. Moj tel. ima 160 MB RAM od toga 18MB dostupno za app execution. Hvala na linku, veoma je dobar:

Drugo, lupas ko "Maksim po diviziji", sta to tebi 18MB toliko smeta? Prostudiraj sljedece, sa linka koji si mi dao:

Code:
Max User Storage: 160 MB

NAND Memory: 256 MB

SDRAM Memory: 64 MB

~18 MB Free Executable RAM Memory

Memory Card: Micro SD

Max Memory Card Size: 4 GB

Memory Card Feature: Hot Swap

Unlimited Heap size

Unlimited Jar size


Jel sad ti sad ista jasnije?
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Nokia N9523.10.2007. u 20:35 - pre 200 meseci
Posle nedelju dana koriscenja N95, vracam ga svojoj mrezi sutra.

Utisak mi je da je telefon pun odlicnih opcija i aplikacija, ali da su izrada i baterija losi.

Najveca prednost za mene je definitivno wireless adapter, nadam se da ce uskoro svi telefoni imati ovo. Kamera je najbolja na mobilnom koju sam ikad video, ekran takodje. Ima gomilu aplikacija od real i flash playera, preko quick office-a, adobe pdf i zip arhivera do podrske za wireless tastaturu i bar kod skenera (?!). Ima lifeblog koji hronoloski i pregledno arhivira sve poruke i slike sto mi se vrlo svidelo. Maps aplikacija je vrlo upotrebljiva. Telefon cak pamti volume podesavanje za svakog u address booku, tako da ne morate da se hvatate za +/- tastere cim pozovete nekog glasnijeg poznanika.

S druge strane, prozdire bateriju koja efektivno traje dan, maksimum dva (ovo sam cuo i od drugih ljudi). OS nema preterano brz odziv, a desi se i da se overloaduje memorija, pa trazi da se zatvori neka aplikacija. Sama izrada je najlosija u celoj prici. Plastika je losa i jeftina, dimenzije uredjaja su velike, debeo je, kockast i ruznog dizajna uzivo. Tasteri su dostojni kvaliteta neke jeftine kineske kopije. Slajding mehanizam (ide na obe strane) je ocajan i imam utisak da bi se pokvario posle ~6 meseci. Zbog svega ovoga ostavlja nedovrsen utisak, a zbog baterije i neupotrebljiv. Steta, nadao sam se da ce mi ovo biti novi fon, ali sad moram da trazim neki drugi :\
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: Nokia N9523.10.2007. u 22:10 - pre 200 meseci
Da, baterija traje 1 dan... :(
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nokia N9524.10.2007. u 01:51 - pre 200 meseci
Citat:
wex-alpha: Pici man nemas ti pojma gdje ja spadam.
Pici man nemas ti pojma gdje ja spadam.
Ja se volim pohvaliti svojim novim aparatom koji sam masno platio, a ne dobio na poklon...

Moj tel. ima 160 MB RAM od toga 18MB dostupno za app execution. Hvala na linku, veoma je dobar:

Drugo, lupas ko "Maksim po diviziji", sta to tebi 18MB toliko smeta? Prostudiraj sljedece, sa linka koji si mi dao:

Code:
Max User Storage: 160 MB

NAND Memory: 256 MB

SDRAM Memory: 64 MB

~18 MB Free Executable RAM Memory

Memory Card: Micro SD

Max Memory Card Size: 4 GB

Memory Card Feature: Hot Swap

Unlimited Heap size

Unlimited Jar size


Jel sad ti sad ista jasnije?


Ovaj, kako da ti kažem... ti vidim, ne znaš šta je RAM (!?!) Ali to ništa ne mari, važno je da si ti zadovoljan i da ti ljudi poveruju kad se pohvališ da imaš telefon sa 160MB RAM-a
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
..to512.806592-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: Nokia N9525.10.2007. u 07:11 - pre 200 meseci

Moja greska sto ne pratima sta pisem... 160 Storage Area... si sada zadovoljan?

Osim toga ja se mogu "hvaliti" sa tel. od 2GB. Dalje, telefon zaista ima aplikacija koje trebaju biti bolje optimizirane, ali ce se to i desiti prije ili kasnije.

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nokia N9525.10.2007. u 20:42 - pre 200 meseci
Citat:
wex-alpha: Moja greska sto ne pratima sta pisem... 160 Storage Area... si sada zadovoljan?

Osim toga ja se mogu "hvaliti" sa tel. od 2GB. Dalje, telefon zaista ima aplikacija koje trebaju biti bolje optimizirane, ali ce se to i desiti prije ili kasnije.

A što samo 2GB, kad je maksimalno poržano 4GB!?!
Prati šta pišeš... i kupi još veeeću memorijsku karticu.


PS
Max User Storage = interna raspoloživa memorija telefona (160MB)
Max Memory Card Size = maksimalno poržana eksterna memorija (4GB MicroSD memorijska kartica)

 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
91.150.108.*



+370 Profil

icon Re: Nokia N9501.11.2007. u 14:49 - pre 200 meseci
- raskliman slajder u startu
- baterija traje nekolio sati
- glomazan
- los materijal
- kosta 450e
UZAS
 
Odgovor na temu

hala
amel halilic
petrovac

Član broj: 128428
Poruke: 48
*.bi2.dlp440.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Nokia N9506.11.2007. u 15:28 - pre 200 meseci
ne znam sto ste svi skocili na ovaj mob. ja ga koristim vec 2 mjeseca i osim baterije koja traje dan-dan i po sve ostalo je odlicno,ali zaista odlicno i nemam nikakvu zamjerku na njega. ja ne znam sta vi ocekujete od telefona pa nije kompjuter ipak je "samo" telefon. imate dovoljno memorije za mp3,video slike i ne znam ni ja sta,mozete instalirati na njega sve zivo,odlican zvuk,5 mpx kamera,video u dvd rezoluciji,radio,tv-out,sve nacine povezivanja na net,gps navigaciju,pa ne znam sta jos ocekujete a ja sam nabrojao samo djelic onoga sto posjeduje ova masina a bogami posjeduje finu kolekciju aplikacija i opcija o kojima drugi mobiteli mogu samo sanjati.
siemens s35i,m55,motorola v3x,nokia n95,xperia x10,galaxy sIII
 
Odgovor na temu

Jazzic
Novi Sad

Član broj: 27634
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Nokia N9515.11.2007. u 10:46 - pre 199 meseci
Da li je neko koristio N95 8GB i da li nam moze preneti utiske o njemu?
Bolje biti bogat i zdrav jer sta vredi bolesnom ako je siromasan!!!
 
Odgovor na temu

BrownAcid

Član broj: 26225
Poruke: 68
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Nokia N9525.11.2007. u 21:42 - pre 199 meseci
Imam N95 8Gb..odlicno!!! Sve greske ispravljene, brutalno bolja baterija...odlicno!
 
Odgovor na temu

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: Nokia N9527.11.2007. u 01:41 - pre 199 meseci
Danas je nokia objavila najnovi Firmware 20.0.015. Procitao sam da pobolja bateriju oko 30% i RAM ima oko 29 MB.
Skinem je sada...
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

hala
amel halilic
petrovac

Član broj: 128428
Poruke: 48
*.bi2.dlp418.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Nokia N9528.11.2007. u 20:02 - pre 199 meseci
daj postavi da ga i mi skinemo
siemens s35i,m55,motorola v3x,nokia n95,xperia x10,galaxy sIII
 
Odgovor na temu

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: Nokia N9528.11.2007. u 23:57 - pre 199 meseci
Instaliraj na PC - Nokia Software updater, posle kad povezes preko USB kabla, on sam skida od Nokia Servera.

Skidaj ovde
Code:
http://europe.nokia.com/A4579163

Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nokia N9529.11.2007. u 04:52 - pre 199 meseci
Članak na GSM Arena o novom firmware-u za N95 (20.0.015):
New firmware benefits Nokia N95
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Nokia N95

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 151178 | Odgovora: 257 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.