Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa ram memorijom kom modelovanja

[es] :: 3D modelovanje :: problem sa ram memorijom kom modelovanja

[ Pregleda: 3249 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenad2007
Nenad Bosić
Moscow

Član broj: 141030
Poruke: 153
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon problem sa ram memorijom kom modelovanja08.04.2007. u 00:27 - pre 207 meseci
Imam 1 gb ram memorije i 3d max 8 mi pojede sve kada su u pitanju zahtevnije stvari. npr zicana mreza i dosta stakla sa potpunim odsjajem...najvise problema mi stvara zicana mreza.Ja je pravim preko odifikatora LATTICE ali ona isuvise koci...kako mogu jos da napravim mrezu osim preko lattice a da mi ne oduzima toliko rama???
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: problem sa ram memorijom kom modelovanja08.04.2007. u 00:54 - pre 207 meseci
Čekiraj na materijalu wire i renderuj.
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: problem sa ram memorijom kom modelovanja08.04.2007. u 02:02 - pre 207 meseci
Ili ako hoces real mrezu, radi sledece.

U front viewport-u nacrtaj vertikalanu liniju. [moze biti i box ili sl.]
Na modify-->renderig chekiraj renderable i postavi thickness recimo: 3.

e, sad...

kliknes na tools-->array [samo obrati paznju da ti bude selektovana linija].
sa desne strane, ispod "Totals". Za x osu, pod sekcijom "Move" unesi rastojanje npr. 100
i chekiraj move [strelica ">" ]

u donjem levom uglu chekiraj "instance".
Odmah pored chekiraj "1D" i pored unesi broj komada [10].
stisni ok, i imas 10 vertikalnih linija jedna pored druge.



za horizontalne ti je ista stvar.
crtas horizontalanu liniju; za chekiranu y osu uneses vrednost [rastojanja]; instance; 1D 10 komada.


Ako ti nije jasno, napravicu ti detaljniji tut.
Sretno...
pozdrav

[Ovu poruku je menjao joXit dana 08.04.2007. u 03:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nemanja1234

Član broj: 67238
Poruke: 99
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: problem sa ram memorijom kom modelovanja08.04.2007. u 13:42 - pre 207 meseci
Ja sam imao takav problem i moras da kupis dodatnu ram memoriju.
 
Odgovor na temu

nenad2007
Nenad Bosić
Moscow

Član broj: 141030
Poruke: 153
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem sa ram memorijom kom modelovanja08.04.2007. u 13:51 - pre 207 meseci
Radi se o zicanom modelu koji je nastao npr od boxa koji ima vise segmenata i potrebno je da granice svakog poligona budu zica... box ne koci toliko ali amorfne forme da recimo ovako nesto


[Ovu poruku je menjao nenad2007 dana 08.04.2007. u 15:02 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: problem sa ram memorijom kom modelovanja08.04.2007. u 15:41 - pre 207 meseci
proveri na modifikatoru latice koliko segmenata (segments), strana (sides) imas na zici (struts), a koliko na modifikovanim verteksima (joints).
moze da se desi da ti je po defaultu postavljen veliki broj strana pa pravis izuzetno veliki broj poligona. proveri tako sto ces ukljuciti poligon counter (shortcut tipka 7) pa ces da vidis odmah o cemu se radi.


@joXit
mnogo ga iskomplikova. napravi obican plane, definisi broj segmenata po duzini i sirini, lupi latice i regulisi broj segmenata i strana, i bog te video. za 5 sekundi u tri poteza.
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: problem sa ram memorijom kom modelovanja08.04.2007. u 16:17 - pre 207 meseci
Citat:

deepwhite: mnogo ga iskomplikova. napravi obican plane, definisi broj segmenata po duzini i sirini, lupi latice i regulisi broj segmenata i strana, i bog te video. za 5 sekundi u tri poteza.


Pa, sad vidim da imas pravo.
Naime, nije definisao sta tacno treba.

Onom "mojom" varijantom moze da umnozava recimo segmente ograde ili sl.
Veoma korisno, ali ne za njegovu situaciju.
P.S. potrebno je 6 sekundi.... :))

@nenad2007
Kao shto deepwhite reche, kontrolisi segmente, stranice,...
Mislim da je giga rama dosta. [mogu cuda da se rade...]

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

nenad2007
Nenad Bosić
Moscow

Član broj: 141030
Poruke: 153
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem sa ram memorijom kom modelovanja08.04.2007. u 18:34 - pre 207 meseci
Konkretno se radi o modelu koji sam stavio gore.To mi je model za fax tj samo mali deo njega...
Potrebno mi je da mi sipke budu okrugle a da mi cvorovi budu sto loptastiji.Da bi to bilo tako broj segmenata za sipku mora da bude min 8 a za cvor min 6, ali to toliko optereti max da objekat jedva da mogu da pomeram, a kad jos dodju i materijali i odsjaji...uf..., ali ako je lattice jedini nacin da napravim mrezu moracu nekako da izadjem na kraj....

postoji jos jedan nacin...Da sacuvam model kao dwg cadov fajl i da u cadu explodiram sve polilyne pa da ga vratim u max, ali tu se javlja problem sto ne mogu bas sve polyline da explodiram i sve mi bude sastavljeno iz trouglova koji ne mogu dalje da se exsplodiraju.-ovo sam vec probao...


 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: problem sa ram memorijom kom modelovanja09.04.2007. u 00:43 - pre 207 meseci
imas opciju da modifikator iskljucis u viewportu
to radis tako sto kliknes desnim dugmetom na lampicu ispred naziva modifikatora (eto nesto novo da naucis), i u ponudjenim opcijama izaberes "off in viewport". tada ce se ikona lampice promeniti u ugasenu lampicu sa kvadratom oko sebe.
u ovom slucaju, sve ti normalno radi pri renderu a ne opterecuje graficku u realtime-u.
 
Odgovor na temu

nenad2007
Nenad Bosić
Moscow

Član broj: 141030
Poruke: 153
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem sa ram memorijom kom modelovanja09.04.2007. u 08:49 - pre 207 meseci
Hvala.Ovom mi je dosta pomoglo.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: problem sa ram memorijom kom modelovanja

[ Pregleda: 3249 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.