Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 158400 | Odgovora: 707 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...10.05.2008. u 19:03 - pre 193 meseci
@Kernel-1 :)

KB936181 - http://support.microsoft.com/kb/936181

Citat:

Description of the security update for Microsoft XML Core Services 4.0: August 14, 2007


;-)

Pa ovo ne da nije 0-day, nego je... 10-meseci-day hahaha

Citat:

...krpiiiiiiiiiii dok nije kasnooooooooo ;)


Hm, na mom satu pise Maj 10, 2008 - a ne Avgust 14, 2007 - da ti se nije pokvario sat? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.67.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...10.05.2008. u 19:13 - pre 193 meseci
^^

Citat:
Known issues with this security update
This security update may repeatedly appear in the update list on Microsoft Update or on Windows Update if one of the system files is corrupted or if it has not been updated correctly. For more information about this issue, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
941729 (http://support.microsoft.com/kb/941729/) Security Update for Microsoft XML Core Services 4.0 Service Pack 2 (KB936181) may repeatedly appear in the update list on Microsoft Update or on Windows Update
System32 is version 4.20.9848.0.



A sad malo user-friendlynessa i od windowsa: BWHAHAHAHAHAHA!

Citat:
• After you install security update 936181, certain application compatibility issues and reliability issues may occur in Microsoft XML Core Services 4.0 SP2 on a Windows Vista-based computer. To resolve these issues, install the update that is described in the following Microsoft Knowledge Base article:

941833 (http://support.microsoft.com/kb/941833/) An update is available that improves the compatibility and the reliability of Microsoft XML Core Service 4.0 Service Pack 2 on a Windows Vista-based computer
• Security update 936181 for Microsoft XML Core Services (MSXML) 4.0, for MSXML 4.0 Service Pack 1 (SP1) and for MSXML 4.0 Service Pack 2 (SP2) does not support the complete removal of MSXML 4.0. This situation occurs because this version of MSXML is installed in side-by-side mode. To work around this issue, follow these steps:
1. Remove security update 936181 by using the Add or Remove Programs item in Control Panel.
2. Delete the Msxml4.dll file from the %SystemRoot%\System32 folder.
3. Repair the previous installation of MSXML 4.0 by using the Add or Remove Programs item in Control Panel.
The earlier versions of the Msxml4.dll file and of the Msxml4r.dll file are restored to the side-by-side folder and to the %SystemRoot%\System32 folder.
• You may receive the following error message when you install security update 936181 from Windows Update:
Could not register type library for file c:\Windows\system32\msxml4.dll. Contact your support personnel.
When this error occurs, you may also notice information that resembles the following in the log file:
Error 1911. Could not register type library for file c:\Windows\system32\msxml4.dll. Contact your support personnel.
MSI (s) (20:18) [17:52:31:612]: Product: MSXML 4.0 SP2 (KB936181) -- Error 1911. Could not register type library for file c:\Windows\system32\msxml4.dll. Contact your support personnel.
=== Logging stopped: 11/10/2006 17:53:07 ===
MSI (c) (34:20) [17:53:07:252]: Note: 1: 1708
MSI (c) (34:20) [17:53:07:260]: Product: MSXML 4.0 SP2 (KB936181) -- Installation failed.
MSI (c) (34:20) [17:53:07:267]: Windows Installer installed the product. Product Name: MSXML 4.0 SP2 (KB936181). Product Version: 4.20.9839.0. Product Language: 1033. Installation success or error status: 1603.
MSI (c) (34:20) [17:53:07:313]: Grabbed execution mutex.
MSI (c) (34:20) [17:53:07:319]: Cleaning up uninstalled install packages, if any exist MSI (c) (34:20) [17:53:07:331]: MainEngineThread is returning 1603
=== Verbose logging stopped: 11/10/2006 17:53:07 ===
To work around this problem, manually install the security update from the Microsoft Download Center, and then click Ignore when the error message is displayed. To confirm that the installation was successful, verify that the Msxml4.dll file in %systemroot%\System32 is version 4.20.9848.0.



i jos malo "kobasica" :

Citat:
• To install this security update in quiet mode together with verbose logging and without having to restart the computer, use a command that resembles the following:
msxml4-kb936181-enu.exe /q reboot=reallysuppress /l*v c:\kb936181.log
A detailed log of the installation process will be located in the file that you specify in the command. In this example, the file is C:\KB936181.log.
• If the Msxml4.dll file is locked, the file may not be updated when you apply security update 936181. To work around this issue, use the following commands to uninstall Msxml4.dll:
• MsiExec.exe /uninstall {37477865-A3F1-4772-AD43-AAFC6BCFF99F} /passive
• Del %windir%\system32\msxml4.dll


hehe... Evo prilike da naucite nesto i o windowz konzoli ;)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...28.05.2008. u 22:07 - pre 192 meseci
Danas ustanem kad ispred vrata me ceka paketic sa novom verzijom Ubuntua :)
Stiglo mi jedno desetak cd Desktop Editiona x32 i x64 i neki Ubuntu stikeri.
Ubacim cd da probam sve to Live bez instaliranja za pocetak.
CD krene da drlja i za par minuta uspesno dize Ubuntu bez problema.
Docekala me native rezolucija za moj monitor 1280x1024 i sve podesenim
max osvezenjem. Sve periferije rade normalno, zvucna prepoznata iz prve
radi normalno. Windows particije mountovane i sve sljaka super.
Odusevilo me to da mi je prepoznata WiFi kartica. Udjem lepo
u neki front end za podesavanje mreze. Podesim lepo svoj WEP kljuc,
prepozna i access pointe u okruzenju, namestim DNS,ip,subnet,gw asociram se na AP
i pokrenem FF i puf :( internet nesto ne seljaka. Opalim konzolu pogledam ifconfig
za svoj wlan interfejs sve stoji kako je podeseno route ok itd itd. Pingujem AP, DNS
vraca ICMP gresku kako je moja adresa nedostupna tj unreachable. Nisam stigao
dalje da se igram posto sam otisao na casove posle tako da cu veceras opet da
probam da vidim sta se desava.

Anyway,
svidelo mi se sto je Ubuntu prepoznao sve od mojih periferija i uredjaja
i sto stize sa finim bundlovanim sw. Nista pametno jos nisam stigao da testiram
dok ne nateram internet da radim. Takodje probacu i Windows installer da vidim
kako ce se snaci kod mene.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.87.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...28.05.2008. u 23:59 - pre 192 meseci
Kada se 8.04 prvi put instalira (znaci sve onako samo
default - next - next) - i kada se ode na update sistema
skine u ipdateuje dosta nekih stvari (izmedjuostalog i sam
kernel (evo bas juce) - pa ako sredis taj wireless prvo
ga apdejtuj :) (izmedjuostalog patchuje se i openSSL na
ispravnu verziju.
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...29.05.2008. u 04:17 - pre 192 meseci
Pored par decijih bolesti, jedino sto me frustrira je responzivnost GUI-ja, koja je vrlo sluggish. :( XP je za njega ekstra slick.
Generalno, ova verzija Ubuntua je najsporija do sada (nije da je inace spor).

[Ovu poruku je menjao Stefan Markic dana 29.05.2008. u 05:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobe84
Boban Aleksov
Pirot

Član broj: 178877
Poruke: 35
77.46.219.*



Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...31.05.2008. u 19:08 - pre 192 meseci
Da to sam i ja prvo rekao kad sam poceo da koristim Linux. Latency GUI-a je uzasna...
Medjutim posle par dana koriscenja skapirao sam bitnu razliku izmedju GUI u Windowsu i Linuxu.
Kada je sistem opterecen i kada radim nekoliko stvari u isto vreme windows-ov gui naprosto stane zato sto nedobija uopste procesorskog vremena, dok kod linuxa kolko god da se sistem preoptereti gui radi sa malo vecim latencyem.

 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...31.05.2008. u 19:16 - pre 192 meseci
Sto na Visti bas i nije slucaj. Vista je do sada "najgladji" OS koji sam do sada probao. :/
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.178.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...31.05.2008. u 20:30 - pre 192 meseci
Radi Vista OK, ali tek sa 2 ili jos bolje 4gb rama se oseca OK :)

Medjutim, i dalje mi se cini da kada se optereti sa vise programa, prebacivanje izmedju
programa ide "gladje" na Linuxu nego na Visti. U drugom racunaru imam samo 512
rama i tu se stvarno vidi da Linux bolje radi, sve ide nekako brze, moze i Vista da
radi na njemu, ali...
 
Odgovor na temu

bobe84
Boban Aleksov
Pirot

Član broj: 178877
Poruke: 35
77.46.219.*



Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...31.05.2008. u 21:51 - pre 192 meseci
Da primetio sam da "natovarena" vista malo stuca, ali sve u svemu mnogo je bolja u tom pogledu od XP-a.
Ono sto je bolje u linuxu (barem se meni tako cini) je scheduler zaduzen za operacije sa diskom...
Definitivno je tu linux bolji.
Edit 1
@ Stefan
Da na opterecenom linuxu gui radi bolje nego kod viste...
Edit 2
Nista licno nista protiv viste
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.215.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...10.06.2008. u 21:10 - pre 192 meseci
Jos nesto sto me generalno nervira kod windowsa, pa i Viste.
Sama responzivnost OS-a je mnogo zavisna od rada sa HDD-om.
Kada 2-3 programa nesto drljaju po disku od jednom, onda cik
pokusaj da pomeris neki prozor "glatko" (ili prosto ga ne mozes
pomeriti uopste) dok na Linuxu to nije slucaj, mozes pomerati sve
prozore i raditi druge stvari kada disk drlja, cak i prozore koji su neaktivni ili kojima
je oduzet fokus namerno (recimo kada ti iz Viste iskoci neki dijalog
u nekom programu, nista ne mozes pomeriti od prozora dok ne odgovoris
na taj dijalog, sto kod Linuxa najcesce nije tako)

Prost nacin da ovo testirate:
Otvorite Notepad u Visti, i otkucajte bilo sta, i onda zatvorite Notepad.
Pojavice vam se naravno dijalog "da li zelite da snimite to sto ste kucli",
i onda probajte da pomerite sam prozor Notepada dok je otvoren ovaj dijalog.
Ne moze. Kod Linux-a uvek mozes pomerati prozore kako i gde ti odgovara,
bez obzira na otvorene dijaloge iz vise rezlicitih programa, prosto - sve
prozore uvek mozes pomerati, i imas vecu responzivnost, ustvari nema nikakvih
problema sa responzivnoscu pri prebacivanju na programe koji niju trenutno u
fokusu. Ovo na Visti zna nekad biti bolno, cak i na jacim masinama.
Prosto te zakuca za jedan prorgam dok ne odradi posao, pa ti cekaj.... izem ti multitasking...
- da li je sa interaptima, ili sa kontrolom threadova i shedulingom poslova, ali nesto od toga nije
bas najsrecnije reseno...
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...10.06.2008. u 22:09 - pre 192 meseci
Citat:
Kernel-1: recimo kada ti iz Viste iskoci neki dijalog
u nekom programu, nista ne mozes pomeriti od prozora dok ne odgovoris
na taj dijalog, sto kod Linuxa najcesce nije tako


Ajd pričaj o nečemu što bolje znaš, molim te. Mislim, svako ko se ikad uhvatio samo malo nekog programskog jezika i Windows-a uopšte (mislim na prozore, ne na MS Windows), znaće o čemu si ti pričao, i to je tako jer je programer tako uradio. Poznato je da se radi nekih stvari, novi prozor otvori kao modal, što znači da roditeljski prozor ide automatski pod lock, dok se taj dijete prozor ne ugasi.

Znači, to nije problem, to je programer htjeo tako, jer se programi ne rasipaju a možda je i dobro u tom trenutku da ne mijenjaš ništa u roditeljskom prozoru.

A to na Linux-u, nemoj da moram tražiti onu zbrku od Gimp-a, pa kad ne znaš više koji Toolset pripada kojoj instanci Gimp-a, i koja je trenutno aktivna slika koja se obrađuje...

P.S. Pogledaj malo, kako izgledaju aplikacije kod kojih su svi prozori float i nezavisni jedan od drugog:
http://www.elitesecurity.org/p1631966
http://www.elitesecurity.org/p1634172

[Ovu poruku je menjao icobh dana 10.06.2008. u 23:28 GMT+1]
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.215.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...10.06.2008. u 23:13 - pre 192 meseci
Znam ja tacno sta znaci modal, nisam ni pominjao menjanje opcija po drugom prozoru, naravno
da zato modal i sluzi da se to onemoguci, ali zasto brate da ne mogu ni da POMERAM taj drugi prozor, ako kojim
slucajem hocu na momenat da pogledam nesto ispod njega? U Visti za to moram ici na ShowDesktop, kada mi
rokne sve prozore u minimize sto ja ne zelim?
To je jedna sasvim druga stvar o cemu ti pricas. (show, show_modal neke forme - opcije kod programiranja)
Tako, da - znam ja o cemu pricam, ne brini.
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...11.06.2008. u 00:42 - pre 192 meseci
Citat:
Kernel-1: znam ja o cemu pricam


Onda je bzvz sto si uopste spomenuo to.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.215.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...11.06.2008. u 00:51 - pre 192 meseci
Pa spomenuo sam iz razloga sto je icobh dao komentar "Ajd pričaj o nečemu što bolje znaš, molim te.",
verovatno misleci da jedini on zna neke stvari, a ne citajuci moj post pazljivo, te sam mu dodatno
pojasnio u sledecem postu, pa je nadam se, shvatio.
U Linuxu, i kada je formi (prozoru) oduzeta kontrola nekim dijalogom u modal maniru, to ne znaci da je on
ZAKUCAN na jedno mesto na desktopu, vec samo da se u OKVIRU NJEGA ne mogu vrsiti
promene dok se ne odgovori na dijalog, ali se MOZE POMERATI, za razliku od Windowsa.

Citat:
Poznato je da se radi nekih stvari, novi prozor otvori kao modal, što znači da roditeljski prozor ide automatski pod lock, dok se taj dijete prozor ne ugasi.


Da, pod lock u smislu da se ne moze menjati nista u njemu, ali mi reci jedan razlog zasto bi morao biti zakucan
pri tome za jednu poziciju na Desktopu?

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 11.06.2008. u 02:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
147.91.197.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...11.06.2008. u 11:35 - pre 192 meseci
Isti ti je odgovor kao i na pitanje: Zasto je Gimp onako ruzan? Eto, cefnulo se nekom tako i gotovo...

P.S. Mozda sam se pogresno izrazio, nije roditeljski prozor lock, vec je on u tom slucaju potpuno nedostupan. E sad ide ovo objasnjenje iznad...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.client.stsn.net.



+7169 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...13.06.2008. u 05:40 - pre 192 meseci
Citat:

Kernel-1: recimo kada ti iz Viste iskoci neki dijalog
u nekom programu, nista ne mozes pomeriti od prozora dok ne odgovoris
na taj dijalog, sto kod Linuxa najcesce nije tako


Odgovor je vrlo prost - kada bi prozor koji je trenutno zakljucan zbog modalnog dijaloga mogao da se pomera, to znaci da bi taj isti prozor morao da bude odblokiran kako bi parsirao message queue jer pomeranje prozora salje nekoliko WM_xxx poruka prozoru koje se procesiraju (WM_MOVING, WM_MOVE, WM_ACTIVATE, WM_LBUTTONDOWN, WM_LBUTTONUP, itd...) - a to znaci da bi se onda izgubila poenta modalnog dijaloga, jer bi prozor ispod njega mogao da radi neko procesiranje u svom message loop-u pre zavrsetka modalne akcije - sto moze da bude i jako stetno, ili neplanirano.

To bi takodje zbunilo korisnika jer bi prozor bio polu-aktivan - resenje za ovo nije praviti frankestajna od usability-a gde je modalni dijalog zapravo "polu" modalni, vec treba izbegavati modalne dijaloge bilo gde gde nisu zaista potrebni, a to je i usability preporuka u dizajnu aplikacija.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.29.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...13.06.2008. u 09:52 - pre 192 meseci
Slazem se da treba izbegavati modalne dijaloge u kreiranju aplikacija.

Ali mislim da preterujes kada kazes da ces napraviti frankestajna od usabilitija ako
dozvolis samo pomeranje prozora, a disejblujes samo SVE KONTROLE u okviru prozora
iz koga se poziva dijalog. Tako sam ja to resavao, i izbegao pozivanje
u modal fazonu, jednostavno disejblujem samo SVE kontrole u OKVIRU pozivajuceg prozora,
sto onda omogucava minimize, restore ili move tog prozora. Isto tako, stavis jedan
On_close event na pozivajuci prozor dok je aktivan dijalog - koji ce te upozoriti da ako pokusas da zatvoris glavni prozor,
nisi odgovorio na dijalog koji ti je postavljen i tako spreciti za***. Ovo mi je nekako najelegantnije resenje,
i ne vidim opasnost od njegove primene.

Citat:
jer bi prozor ispod njega mogao da radi neko procesiranje u svom message loop-u pre zavrsetka modalne akcije


- pa mogao bi da radi procesiranje koje je vezano samo za pomeranje prozora, tj. da "slusa" te evente tipa
WM_MOVING, WM_MOVE, WM_ACTIVATE, WM_LBUTTONDOWN, WM_LBUTTONUP, itd.. , a sve
ostalo naravno disejblujes dok se ne resi dijalog. Tako da ne znam sta tu moze biti stetno jer jedino sto
mozes je da frljas prozor po desktopu, ostalo nista jer je sve disejblovano - dakle sigurno od zasera :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.client.stsn.net.



+7169 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...13.06.2008. u 13:21 - pre 192 meseci
Pa nije sigurno od zasera - jer Windows pojma nema STA ti radis u WM_MOVING, WM_LBUTTONDOWN i sl... porukama.

Na primer, moze da se desi da ocekujes da neka struktura koju tvoj modalni dijalog menja biva konzistentna, a ocekujes da je ona uvek konzistentna jer neces biti pozvan da procesiras, recimo, WM_LBUTTONDOWN, za vreme trajanja modalnog dijaloga.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.29.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...13.06.2008. u 14:34 - pre 192 meseci
hm, dobro - siguran sam da ti znas o cemu pricas, a i ja sa druge strane nemam bas toliko znanja
da se upustam u neku dublju raspravu oko toga, tako da cu ti verovati na rech :) -
ali i dalje mi nije jasan mehanizam nastanka zasera u prozoru koji poziva ako je sve zivo na njemu
disejblovano (recimo button1.disabled:= True, ComboBox1.Disabled:= True, itd, svaka kontrola disejblovana),

Evo primer u attach (samo nisam hendlovao zatvaranje glavne app dok je
dijalog open, i to jos treba da se uradi i to je to)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...13.06.2008. u 19:48 - pre 192 meseci
Pitanje je da li ti želiš da se nešto događa na toj tvojoj formi ili ne. Ako ne, modal je ok rješenje, ali ako želiš možeš da disejbluješ sve komponente kako si već uradio na primjeru, u nekom programskom jeziku lakše u nekom teže, ali to i dalje ne zaustavlja procese ondosno niti ako je aplikacija multithread... Bukvalno je form editing jedino spriječen, no nije jedna forma čitav program...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 158400 | Odgovora: 707 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.