Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 159897 | Odgovora: 707 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:31 - pre 207 meseci
Citat:
Onaj ko voli igrice, nek ih igra na Win-u, za to je i stvoren.


Vidis, nije. Stvoren je da bude server i workstation OS (NT 3.1->NT 3.5->NT 4.0->Win2000->Win2003 i XP->Vista)

Citat:

Stvarno ne znam primere da je Ubuntu toliko nekompatibilan. Narafski da ima izuzetaka, meni npr. nije odmah prepoznao shtampach pa sam morao da 5 min trazhim reshenje preko google-a. Znam da Linuxi uopshte imaju malo vehcih preblema sa ATI gfx. Al' ono.. od vas 100, dvojica probala da instaliraju pa im ne ide, a ostali jedva dochekali, a ni sami nisu probali.


Svi ovde su probali Linux.
Citat:

Izuzeci ne potvrdjuju pravilo.


Nesto ipak potvrdjuju, a to je da negacija "pravila" ne vazi. Ne vredi da Ubuntu instalacija nikad ne radi, ali vredi da ponekad ne radi. Vredi da uvek ne radi.

Citat:

Opet kazhem.. umesto da vam je drago da imete neku alternativu i pomognete koliko mozhete, vi hejtujete. Ja nikog ne teram da kostisti ishta samo zakljuchujem iz sopstvenog iskustva.


Ima vise alternativa. Zasto Linuxu pomoci a ne Theu de Raadtu (OpenBSD) ili Andy Tanenbaumu (Minix 3) ili Bell Laboratorijama (Plan 9)?

Citat:

A shto se tiche toga da Win koristi toliko korisnika - bash me briga. Vrati se na moj primer sa Cecom, koja napuni Marakanu, al'' to ne znachi da chu da i ja slusham Cecu.


Niko te ne sprecava da koristis sta zelis. Niko te ne sprecava da slusas sta zelis. Ali ne mozes mi reci da ne valja prodavati PC sa preinstaliranim Windowsom, jer se trazi, ili ne prodavati Cecine CD-e, jer se traze. Dalje, ako ja hocu da slusam Cecu, bas me briga sto je za tebe sund.
Citat:

Pokushavam da spustim temu u neki normalan tok, mislim, nije ovo stvar za uporedjivanje pa da ljudi budu rezignirani u smislu: Pozajmio sam Sony televizor od ortaka i moj Samsung je bolji! Ubuntu ne koshta nishta, kao i ostali Linuxi, pa ne vidim chemu svrha prozivanja.


Ne kosta nista i valja pretpostaviti da i ne radi, medjutim to ti niko na Slashdotu nece reci. Linux je po onima koji propagiraju njegovo koriscenje najbolje resenje, od desktopa pa do HPC klastera, sto je neistina.
Citat:

Pre svega, slobodan softver je takav po svojoj sushtini i nije mu cilj da se nadmeche sa drugima, al' ponekad preovlada, kao npr. Firefox i drugi...

Linux developeri se itekako nadmecu sa Solarisom, koji je takodje opensource.
Citat:

Moj stav je i dalje da treba ravnomerno koristiti sve shto se mozhe koristiti, sve ima prednosti i mane, al' ako se ovde skupljaju neki zaljubljenici u kompjutere, onda ne vidim zashto rasprava ne bi bila kosntruktivnija.

Mnogo je vec receno na Advocacy.

Citat:

Rasprave tipa Windows vs. Linux su ekvivalent Coca Cola protiv cedjenog soka od pomorandze.

Ne, ako se o tehnickim prednostima i nedostacima tih sistema prica, a to je cilj Advocacy.
Citat:

Coca colu morash samo da odshrafish i pijesh je. Goji, unishtava zube i podrigujesh ko blesav, dok za cedjenu pomorandzu morahs pomorandzu da presechesh, iscedish i tako vishe puta, al zato je mnogo lepshe i puno je vitamina. To ne znachi da treba piti rum bez Cole. :D


Rum je dobar sa cajem ^_^
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:33 - pre 207 meseci
Igrali u smislu da su to njihovi „lični” računari, ne oni koje je mornarica obezbedila za ozbiljan posao. Isto kao što ja na poslu imam jedan stari laptop sa Fedorom za igranje (snifovanje i ostale zajebancije). Za mene je to igranje :-)
 
Odgovor na temu

beauty
urosh lepota
srbovanje
beograd

Član broj: 35709
Poruke: 7
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.docek-nove-godine.com


Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:33 - pre 207 meseci
@Markom

Amer. vojska u procesu migracije koji traje, chini mi se, do 2010. ili 2012. Mrzi me da kopam, al' stvar je logichna. Mozhda neka aplikacija ostane na Win-u, kakve veze ima, kad baze podataka, mrezhe i ostalo se medjusobno razumeju ili lako portuju.

Shto se mene tiche, ja odavno vech odvajam s/w od os-a.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:33 - pre 207 meseci
Citat:
Serveri se uglavnom i nalaze pod Linuxom, kao i baze itd


Pa zar opet moram da stavljam link koji sam stavio pre par sati? :)

Obavesti EU o tome, sigurno će biti zainteresovani. Ili još bolje, obavesti MS, sigurno će im dobro doći za odbranu.

Citat:
Citat:

Last updated March 22, 2007 6:15 p.m. PT

Microsoft's gains in server market share 'worry' EU

European Competition Commissioner Neelie Kroes said it's worrying that Microsoft Corp. continues to boost its position in the server market three years after the European Union fined the company a record $664 million.

"Microsoft is constantly gaining market share, and that's what's worrying me in the work-group server operating system market," Kroes told a European Parliament committee Thursday in Brussels, Belgium.

..

At the start of the commission's antitrust investigation in 1999, the agency said Microsoft's share of the worldwide work-group server market was between 35 percent and 40 percent. That share rose to about 60 percent between 2001 and 2003. The current share is about 75 percent, the commission said.

Kroes said it's "not acceptable" that the company is "getting positive results" because of its "abusive behavior."

http://seattlepi.nwsource.com/business/308645_msfteu23.html


Bojim se da većina Linuxovaca misli da je server = Apache (LAMP). Očigledno u EU imaju malo drugačiju situaciju.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:34 - pre 207 meseci
Evo, i stižu tri taze komentara:

"A što pipa, ostaće mu prsti na ekranu?"

"Kolika KANTA!!!"

"Jel' ima igara za ovaj kompjuter i jel' se igraju tako, prstima?"

Ja kažem, lepo je... a dal' je i korisno ne znam. Onoliko mahanje me podseća na Nintendo Wii kontroler! A ionako mu pade nešto sa stola, kad je preterao.

Zviždanje je ok.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:35 - pre 207 meseci
Američka vojska (Army, Navy, Air Force i Marines) je u procesu migracije na OSI već 20 godina...

Ja znam šta sam ja video dok sam radio tamo. Možda i jesu u procesu nekakve migracije, ali tragova toga nije bilo...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:37 - pre 207 meseci
Citat:
Okrnjen je na osnovu toga što postoji MS Visual Studio koji košta bog zna koliko, a oni ti nude besplatnu verziju koja nema ni pola od mogućnosti koje ima ona od $1000... i kako mi to namećeš odgovor da ga pljujem a samo sam rekao da je okrnjen...


Što je i dalje ništavan argument - pričaš gluposti.

Očigledno ne znaš šta da kažeš, šta ti to nedostaje u VS Express, pa sad pričaš da "nema ni pola stvari kao verzija od $1000". Pa šta i ako nema? Jesi li uopšte svestan koje su to stvari kojih nema? Hoćemo li konačno da čujemo konkretno ili ćeš samo da navodiš cenu kao argument?

Šta to znači:

- VS Express nije OK, jer košta manje od VS Standard

ali onda, idemo dalje:

-VS Standard nije OK, jer košta manje od VS Pro
-VS Pro nije OK, jer košta manje od VS Ent. Developer
-VS Ent. Dev nije OK jer košta manje od VS Ent. Architect..

Ili sada imaju neki VS Team System.. nemam pojma kako beše tačno ime :)

Znači, moramo uvek da kupimo najskuplju verziju??? Tom logikom, svi bi vozili samo najskuplji automobile, npr. neki Ferrari, itd.

Nemaš ti prijatelju blage veze :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

beauty
urosh lepota
srbovanje
beograd

Član broj: 35709
Poruke: 7
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.docek-nove-godine.com


Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:43 - pre 207 meseci
Citat:
Vidis, nije. Stvoren je da bude server i workstation OS (NT 3.1->NT 3.5->NT 4.0->Win2000->Win2003 i XP->Vista)


Sve je to ok, al' zashto ne drzhi 95% trzhishta kao shto drzhi Desktop?

Citat:

Svi ovde su probali Linux.


I Ceca je chula jednu stvar Mejdena i misli da su satanisti

Citat:

Nesto ipak potvrdjuju, a to je da negacija "pravila" ne vazi. Ne vredi da Ubuntu instalacija nikad ne radi, ali vredi da ponekad ne radi. Vredi da uvek ne radi.


Lepo si to reko: Instalirao sam Ubuntu na 20ak razlichitih mashina do sada i nije bilo vechih problema, daleko od toga da ih nije bilo.

Citat:
Ima vise alternativa. Zasto Linuxu pomoci a ne Theu de Raadtu (OpenBSD) ili Andy Tanenbaumu (Minix 3) ili Bell Laboratorijama (Plan 9)?


Ne kazhem, al' zashto hejtovati? Evo ja chu da pomognem Linuxu, a ti pomozi Minix-u. Narafski da nechesh, jer je lakshe hejtovati.

Citat:
Niko te ne sprecava da koristis sta zelis. Niko te ne sprecava da slusas sta zelis. Ali ne mozes mi reci da ne valja prodavati PC sa preinstaliranim Windowsom, jer se trazi, ili ne prodavati Cecine CD-e, jer se traze. Dalje, ako ja hocu da slusam Cecu, bas me briga sto je za tebe sund.


Ma narafski bre, di su pare tu morala i slobode nema, to sam i rekao. Ja chu i dalje da slusham Tiken Jah Fakoly-ja, a ti slushaj Cecu, jer se dobro prodaje

Citat:
Ne kosta nista i valja pretpostaviti da i ne radi, medjutim to ti niko na Slashdotu nece reci. Linux je po onima koji propagiraju njegovo koriscenje najbolje resenje, od desktopa pa do HPC klastera, sto je neistina.


Narafski da je neistina. Kao shto je neistina da je Win bezbedan i siguran sistem, mada se poboljshava, al daleko je od toga.

Citat:

Linux developeri se itekako nadmecu sa Solarisom, koji je takodje opensource.


Mislio sam na komercijalna reshenja.

Citat:
Rum je dobar sa cajem ^_^


Chaj je GNU/Linux


 
Odgovor na temu

beauty
urosh lepota
srbovanje
beograd

Član broj: 35709
Poruke: 7
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.docek-nove-godine.com


Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:47 - pre 207 meseci
Citat:

@ Ton Majstor

Evo, i stižu tri taze komentara:

"A što pipa, ostaće mu prsti na ekranu?"

"Kolika KANTA!!!"

"Jel' ima igara za ovaj kompjuter i jel' se igraju tako, prstima?"

Ja kažem, lepo je... a dal' je i korisno ne znam. Onoliko mahanje me podseća na Nintendo Wii kontroler! A ionako mu pade nešto sa stola, kad je preterao.

Zviždanje je ok.

Pozdrav!


Ma da, sve je to naprichao Svaka chast ako je tako ljubi malog i reci mu da krene sa Linuxom odmah, dok ne bude kasno

A i reci mu da odma pochne da shtedi za licenciran Win, firewall, viruskiller, photoshop, office itd.. i objasni mu da je kradja krivichno delo
 
Odgovor na temu

MedivhX

Član broj: 119858
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:50 - pre 207 meseci
Citat:
Očigledno neznaš šta da kažeš, šta ti to nedostaje u VS Express, pa sad pričaš da "nema ni pola stvari kao verzija od $1000". Pa šta i ako nema? Jesi li uopšte svestan koje su to stvari kojih nema? Hoćemo li konačno da čujemo konkretno ili ćeš samo da navodiš cenu kao argument?

Šta to znači:

- VS Express nije OK, jer košta manje od VS Standard

ali onda, idemo dalje:

-VS Standard nije OK, jer košta manje od VS Pro
-VS Pro nije OK, jer košta manje od VS Ent. Developer
-VS Ent. Dev nije OK jer košta manje od VS Ent. Architect..

Ili sada imaju neki VS Team System.. nemam pojma kako beše tačno ime :)

Znači, moramo uvek da kupimo najskuplju verziju??? Tom logikom, svi bi vozili samo najskuplji automobile, npr. neki Ferrari, itd.


Gledaj, uopšte me ne zanima šta to on nema, kao što vas ne zanima još 1000 stvari kod Linuxa. Vi gledate kao end-useri, ja gledam kao npr. profesionalni programer kome treba najbolja verzija nekog IDE-a. VS Express mu 100% nije najbolja, jer njemu treba baš svaka opcija pune tj. verzije koja se plaća. Moja poenta je da kod free softvera, nema trial i okrnjenih verzija, sve je full... Dakle baš me briga... Nema sve opije, on je djubre...
 
Odgovor na temu

MedivhX

Član broj: 119858
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:50 - pre 207 meseci
Citat:
Očigledno neznaš šta da kažeš, šta ti to nedostaje u VS Express, pa sad pričaš da "nema ni pola stvari kao verzija od $1000". Pa šta i ako nema? Jesi li uopšte svestan koje su to stvari kojih nema? Hoćemo li konačno da čujemo konkretno ili ćeš samo da navodiš cenu kao argument?

Šta to znači:

- VS Express nije OK, jer košta manje od VS Standard

ali onda, idemo dalje:

-VS Standard nije OK, jer košta manje od VS Pro
-VS Pro nije OK, jer košta manje od VS Ent. Developer
-VS Ent. Dev nije OK jer košta manje od VS Ent. Architect..

Ili sada imaju neki VS Team System.. nemam pojma kako beše tačno ime :)

Znači, moramo uvek da kupimo najskuplju verziju??? Tom logikom, svi bi vozili samo najskuplji automobile, npr. neki Ferrari, itd.


Gledaj, uopšte me ne zanima šta to on nema, kao što vas ne zanima još 1000 stvari kod Linuxa. Vi gledate kao end-useri, ja gledam kao npr. profesionalni programer kome treba najbolja verzija nekog IDE-a. VS Express mu 100% nije najbolja, jer njemu treba baš svaka opcija pune tj. verzije koja se plaća. Moja poenta je da kod free softvera, nema trial i okrnjenih verzija, sve je full... Dakle baš me briga... Nema sve opije, on je djubre...
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:52 - pre 207 meseci
Eh... Ako si profesionalni programer, to znači da od programiranja živiš. Znači, investicija u profesionalni IDE će se isplatiti kroz ostvarenu prodaju, a kao osnovno sredstvo može da se odbije i od PDV-a. S tim na umu, investicija od recimo $1000 je minimalna.

No, ljudi olako koriste reč „profesionalno” ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:54 - pre 207 meseci
Citat:
Vi gledate kao end-useri, ja gledam kao npr. profesionalni programer kome treba najbolja verzija nekog IDE-a. VS Express mu 100% nije najbolja, jer njemu treba baš svaka opcija pune tj. verzije koja se plaća.


LOL

Pa evo ja na poslu profesionalno koristimo VS Pro. Nisam primetio da meni ili bilo kome iz tima treba najskuplja verzija. Tvojom logikom, VS Pro je okrnjen u odnosu na te skuplje verzije, pa je znači shit. Well..

Pa ne kupuju se te verzije onako.. može da mi zatreba, već se verzija kupuje prema potrebama.

I dalje ništa konkretno nisi rekao.. Jasno mi je i zašto. VS si koristio isto kao i moja baba..

Citat:
Nema sve opije, on je djubre...


Ili, Toyota nema sve mogućnosti kao Ferrari, pa je đubre.

Ili, Core 2 Duo 2.4 GHz je skuplji od AMD 3500+, pa je ovaj drugi đubre?

Rekao sam ti već - naš mentalitet.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:56 - pre 207 meseci
mmmm, kola

Moj VW GTI je isto đjubre zato što nema open source operativni sistem na TFSI motoru. Takođe zato što ima prednju vuču. Totalni shit.
 
Odgovor na temu

beauty
urosh lepota
srbovanje
beograd

Član broj: 35709
Poruke: 7
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.docek-nove-godine.com


Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:58 - pre 207 meseci
A iz njega treshti: "Lepi grome moj"... odo ja da jedem pa da se naroljam u gradu, a vi Srbi flejmujte. Samo napred. Zato nam je taka cela drzhava. Poz
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 17:58 - pre 207 meseci
Pa kako si mogao da kupiš to kad ima skuplji model VW?

E stvarno Marko.. :))))))))))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 18:00 - pre 207 meseci
Citat:
@markom: "Igrali u smislu da su to njihovi „lični” računari, ne oni koje je mornarica obezbedila za ozbiljan posao. Isto kao što ja na poslu imam jedan stari laptop sa Fedorom za igranje (snifovanje i ostale za***ancije). Za mene je to igranje :-)"


Znaci, kad hoce da se odmore od dobrog OS-a oni malo predju na losiji? I to bas na "glupi i zaostali" Linux. Cudno...

mod markom: Dodati quote tagovi gde treba.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 18:00 - pre 207 meseci
Ma ne znam gde mi je pamet bila. No, čekam onaj open source auto, čim izađe prelazim na njega.

I for the record, kad pređem na taj auto, hoću da me se pretvori u dijamant ;-)
 
Odgovor na temu

MedivhX

Član broj: 119858
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 18:01 - pre 207 meseci
@degojs & markom

Pa eto tako se ja ophodim prema vašem IDE-u... Isto kao što se vi ophodite prema Linuxu: "Ne može da se instalira normalno na računaru čiji procesor nije kompatibilan sa mrežnom karticom, što znači da je on potpuno đubre..."

Mislim dajte ljudi... Kakve nebouloze... Kda vi kažete to je OK, ali kad drugi kaže onda nije...
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...07.04.2007. u 18:01 - pre 207 meseci
Ne, nego to znači da Pokemon mogu da koriste za unclassified stvari. Za posao moraju da koriste ono što je mornarica odredila, a to je igrom slučaja Windows 2000 bio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Pokemon - Neprikosnoveni OS... nezavisni test...

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 159897 | Odgovora: 707 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.