Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dvije tabele i jedan rave izvjestaj

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: dvije tabele i jedan rave izvjestaj

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokolo2305
valter skocko
BiH

Član broj: 66122
Poruke: 23
87.250.122.*



Profil

icon dvije tabele i jedan rave izvjestaj06.04.2007. u 19:01 - pre 207 meseci
Pozdrav imao bih dva pitanja:
1. Da li je moguce napraviti da komponenta u rave izvjestaju uzima vrijednost direktno iz komponente (edit, combobox) sa forme ili se mora preko baze podataka to odradjivati
2. kako se moze napraviti izvjestaj u rave da uzima odredjene podatke iz tabele A a druge iz tabele B i sve to u vidu jednog izvjestaja lijepo salje na printanje.
Rave izvjestaj kreiram i sve je ok ali me ove gore dvije stvari bune..
Hvala
 
Odgovor na temu

vlaiv
Vladimir Vlaisavljevic
Novi Sad

Član broj: 15993
Poruke: 352
212.200.249.*



+1 Profil

icon Re: dvije tabele i jedan rave izvjestaj10.04.2007. u 11:18 - pre 207 meseci
Citat:
kokolo2305:
1. Da li je moguce napraviti da komponenta u rave izvjestaju uzima vrijednost direktno iz komponente (edit, combobox) sa forme ili se mora preko baze podataka to odradjivati


Ako se dobro secam (davno sam radio sa rave-om), postoji par nacina da se to uradi ...

1. Ako je u pitanju custom set podataka (nesto poput tabele u bazi ali zelis da iz programa izbacis podatke) onda
treba da implementiras eventove odgovarajuce komponente - mislim da je bas nesto nalik na CustomRecordSet ili tako nesto ...
2. Mozes ici preko globalnih promenljivih za taj rave report i onda odgovarajucoj labeli u izvestaju koristeci onaj rave-ov script jezik
dodeliti vrednost iz globalne promenljive ...
3. Mislim da pored globalnih promenljivih postoji naci i da se definisu i neki parametri izvestaja u koje takodje mozes da stavljas vrednosti
i da onda pomocu skripta te vrednosti dodelis nekoj labeli ili sta si vec planirao ...


Citat:
kokolo2305:
2. kako se moze napraviti izvjestaj u rave da uzima odredjene podatke iz tabele A a druge iz tabele B i sve to u vidu jednog izvjestaja lijepo salje na printanje.


Koliko ja znam postoji dosta nacina da se to uradi, zavisi sta ti treba ...

1. Mozes da stavis neki master-detail sistem sa odgovarajucim bandovima ako je u pitanju master/detail odnos izmedju A i B
2. Mozes da jednostavno stavis odgovarajuce band-ove za A pa ispod da stavis odgovarajuce bandove za B i izvestaj ce ti dati prvo tabelu a pa onda tabelu
b ...
3. Mozes to isto da uradis tako sto ces podeliti stranicu vertikalno pa da ti tabela A bude recimo sa leve strane a tabela B sa desne ...

Zapravo i nisam siguran da 100% razumem ovo pod 2
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: dvije tabele i jedan rave izvjestaj

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.