Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje Napojnih Jedinica

[es] :: Ostali hardver :: Povezivanje Napojnih Jedinica

[ Pregleda: 3411 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sum Of All Fears

Član broj: 95692
Poruke: 21
*.teol.net.



Profil

icon Povezivanje Napojnih Jedinica05.04.2007. u 15:24 - pre 207 meseci
Ukoliko budem u mogucnosti da spojim vise napojnih jedinica (zica ise boje i polozaja na isu druge napojne jendinice), da li cu dobiti sta na stabilizaciji napona.
Znam da snaga nece biti veca, ali se nadam da ce raditi stabilnije.
Imam tri identicne napojne jedinice (neimenovan proizvadjac) od 400w koje bih iskoristio za test.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica06.04.2007. u 03:32 - pre 207 meseci
Bilo već... ko zna koliko puta...
Ukratko, takva akrobacija se ne isplati. Takva rešenja su poznata u domenu zahtevnih korisnika (serveri), ali isključivo kao namenska redundantna napajanja. Takva budženja (u stilu - "dva minusa daju plus") neće Ti doneti ništa dobro. Daleko je jefinije, i po Tebe i po komponente, da odmah kupiš jedno kvalitetnije napajanje, nego da se zlopatiš sa tim.

Da ne dužim dalje, pročitaj sledeću temu:
http://www.elitesecurity.org/t82724

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sum Of All Fears

Član broj: 95692
Poruke: 21
*.teol.net.



Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica09.04.2007. u 10:05 - pre 207 meseci
Radi se o tome da vec imam te napojne jedinice i to cetiri komada. 400W 24 pina
U kucistu sada imam od 420w, ali mislim da nije dovoljna, jer sam imao slucajeva da mi se komp resetuje.
Imam 4 hdd-a po dva u raid 0 modu. tri dvd rezaca, tv kartu, zvucnu i modem, grafika je 7600gs, i 5 ventilatora.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica09.04.2007. u 11:40 - pre 207 meseci
Pretpostavljam da su ta "četiri komada" svi odreda kung-fu, kao i to od 420W?
Takvo napajanje, nekad neće da radi kako treba kada je SAMO, a kamoli u takvoj kombinaciji.
U "normalnim" konfiguracijama, napajanje gotovo uvijek, treba da učestvuje u cijeni, sa nekih 10%.
Nažalost mnogi od korisnika to shvate, kad im jeftino napajanje spali nešto što vrijedi duplo više, nego neko ljudsko napajanje u startu.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica09.04.2007. u 15:26 - pre 207 meseci
Citat:
Sum Of All Fears: Radi se o tome da vec imam te napojne jedinice


Znam ja o čemu se radi, ali da si pročitao linkovanu temu, video bi šta smo tamo pisali. Loša napajanja, povezana u niz, mogu dati nepredvidive rezultate, zbog svog (ne)kvaliteta. Nisam ni mislio da Ti se kupovina kvalitetnijeg i jačeg više isplati u smislu finansija, čak i da nemaš ta napajanja, već u smislu potencijalnih problema koje takvo rešenje podrazumeva, ali i pitanje redundantnosti, jer "napisanih" 400w nije kod svakog isto. Ako to napajanje može da izdrži 250-300w pravog, kombinovanog opterećenja, više takvih Ti jednostavno neće obezbediti aperažu od koje zastaje dah, osim što postoji velika verovatnoća od toga da spontano ogluviš i istopiš ostatak komponenti budženjem 3-4 napajanja.

To što imaš višak napajanja, uopšte ne čini trud logičnijim - prodaj ih za po 5 evra, dodaj 20 i kupi neko daleko kvalitetnije, tiše, stabilnije, lepše...

Mani se ćorava posla...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sum Of All Fears

Član broj: 95692
Poruke: 21
*.teol.net.



Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica10.04.2007. u 07:22 - pre 207 meseci
Mozda ste i u pravu!?
U sustini skontao sam da mi problem pravi frizider koji je na istoj fazi kao i komp, pa kada se kreten ukljuci padne napon i po nekada mi resetuje komp (iz zvucnika se u tom slucaju cuje poprilican pucanj)
Zamenio sam mesto kompu i zadnja dva dana nisam imao ni jedno resetovanje.
Moje napajanje od 420W bi trebalo da je kvalitetnije od obicnih (RAIDMAX je firma - mada nikada cuo), jer je bilo podosta skuplje!
Inace tu kombinaciju sam mislio da izvedem vise egzibicije radi, nego nekakve koristi, ali sada definitivno odustajem!
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica10.04.2007. u 07:55 - pre 207 meseci
Citat:
Sum Of All Fears: ... ali sada definitivno odustajem!
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Član broj: 15025
Poruke: 8056
91.150.103.*



+128 Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica13.04.2007. u 02:00 - pre 207 meseci
sasvim je izvodljivo i nije budženje. jedino što nema nikakvog paralelizovanja a pogotovu na velikom konektoru. jes, i "mali adapter" ali ne y-račva. ne znam za teoriju ali za 4 godine nijedno (od desetak) nije ni crklo ni podivljalo.
naravno to nema veze sa frižiderom i onim što on proizvodi (a nije pad napona već smetnja čije protrčavanje pokazuje da je napojna jedinica "malko lošija" u ulaznom delu)
 
Odgovor na temu

Intel-V
PC servisiranje i modding
Beograd

Član broj: 95991
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica13.04.2007. u 03:46 - pre 207 meseci
A i pored svega gore navedenog, rizik je brate spajati vise napajanja. To ti je elektronika koja se lako da zbuniti narocito kada je napajanje u pitanju. Igrali se jednom sa ortakom da povezujemo dva napajanja i desilo nam se da hardovi nisu hteli da se pokrenu samo zato sto su se referentni potencijali (mase), medju napajanjima razlikovala za 0.3V.

Lepo nabaci nekog chifija ili cooler master i uzivaj!


Pozdrav!
SMV
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica13.04.2007. u 07:41 - pre 207 meseci
Citat:
guja011: sasvim je izvodljivo i nije budženje. jedino što nema nikakvog paralelizovanja
... a on je pricao upravo o tome...
Citat:
Sum Of All Fears: ...vise napojnih jedinica (zica ise boje i polozaja na istu druge napojne jendinice)...
To je budzenje i to sa nepredvidivim posledicama! O povezivanju pomocnih napajanja tj. podeli opterecenja smo vec diskutovali u jednoj od ranijih teme i to nadugacko i nasiroko.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica13.04.2007. u 08:10 - pre 207 meseci
on je tako napisao jer nema pojma kako se to radi a ima želju da uradi.
tačnije, imao je jer posle objašnjenja tipa "ja imam poršea ali ti na tvog juga nemož turiš dvogrli karburator" mu se zgadilo. a kome ne bi?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Povezivanje Napojnih Jedinica13.04.2007. u 18:02 - pre 207 meseci
Khm, da pojasnim plastično, iako znam da Tebi (guja011) to nije potrebno, ali ipak:

da li bi on (ili ja ili bilo ko drugi) time dobio još nešto osim ličnog zadovoljstva u fazonu "ja povez'o dva napajanja"? Je l' bi (npr. ovo ne znači da je on to i hteo, već više da bismo razgraničili neke stvari) on mogao da potera 8800GTX na dva napajanja od 235w, ako znamo da ta kartica radi na napajanju od 470w? Da li bi dobio na stabilnosti napona? Da li bi se buka smanjila ili povećala?

Dakle, ima li svrhe, osim eksperimentalnih?

I pritom, kvalitetnija napajanja odavno nisu toliko preskupa, da bi se mogle povlačiti paralele "porše-jugo".

A opet, na posletku, spektakularnost vatrometa i izvesnih roštiljijada unutar kućišta, ne bi ni na koji način bila umanjena time što bi imao 2 ili čak 3 napajanja umesto jednog. Kada je nešto nekvalitetno, povećanjem količine se kvalitet samo smanjuje, a cilj je (barem meni) da postoji kvalitet, a ne samo kvantitet.

I još nešto - ako bi na takvu "skarabudžotinu" zakačio neku kombinaciju CPU-MB, koja troši malo poviše, ta kvazi-reduntantnost ne bi mu obezbedila mogućnost da pokrene tu mašinu, jer na jedan ATX konektor ne može da nalemi dva napajanja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Povezivanje Napojnih Jedinica

[ Pregleda: 3411 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.