Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deljennje wirless konekcije na 16 racunara

[es] :: Wireless :: Deljennje wirless konekcije na 16 racunara

[ Pregleda: 2476 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MiljanDuric
Miljan Duric
serviser,msystem zvornik
Karakaj-Republika Srpska

Član broj: 140332
Poruke: 3
87.250.120.*

Sajt: www.msystem-zv.com


Profil

icon Deljennje wirless konekcije na 16 racunara28.03.2007. u 22:00 - pre 207 meseci
Treba mi objasnjenje kako da delim wirless konekciju na 16 racunara u igraonici... sta mi treba od opreme i softvera? konekcija je vec napravljena na jednom racunaru(serveru) na koga su ostali povezani,jos samo da podelim na ostale racunare...

Hvala unapred!
[DarK^S]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.info-net.co.yu.



+638 Profil

icon Re: Deljennje wirless konekcije na 16 racunara29.03.2007. u 03:51 - pre 207 meseci
najjednostavnije, AnalogX Proxy

malo slozenije, ProxyPlus

ali se ne nadaj da ti igrice rade kroz proxy, ako hoces igrice da ti rade moraces da sharujes konekciju sto dovodi do novog problema, racunar na kom ti je sharovana konekcija mora da bude DHCP server tj. da dodeljuje IP adrese drugim racunarima a isti da budu podeseni na Automatic Configuration, znaci automatska ip (dinamicka), sve to nije toliko problem koliki problem je software koji koristis u igraonici, on zahteva staticke ip adrese, vidis i sam da to nije tako lako
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Deljennje wirless konekcije na 16 racunara29.03.2007. u 08:21 - pre 207 meseci
Guslac, nemoj da ga plašiš.
Ako se odluči za Windows-ov ICS (šerovanje konekcije) adrese na klijentima mogu biti statičke, tj. nije obavezno da budu dinamičke.
Pomenuto rešenje u vidu Proxy servera je takođe dobro, stim što treba imati u vidu da i jedno i drugo rešenje ima svoje prednosti i mane.
Naravno, postoji još rešenja ali mi uopšte ne znamo za šta će se koristiti ta Internet konekcija i koju operativni sistem se vrti na tom Serveru.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MiljanDuric
Miljan Duric
serviser,msystem zvornik
Karakaj-Republika Srpska

Član broj: 140332
Poruke: 3
87.250.120.*

Sajt: www.msystem-zv.com


Profil

icon Re: Deljennje wirless konekcije na 16 racunara29.03.2007. u 12:15 - pre 207 meseci
koristice se za igranje igranje online igara i surf...a OS je Windows XP

[DarK^S]
 
Odgovor na temu

MiljanDuric
Miljan Duric
serviser,msystem zvornik
Karakaj-Republika Srpska

Član broj: 140332
Poruke: 3
87.250.120.*

Sajt: www.msystem-zv.com


Profil

icon Re: Deljennje wirless konekcije na 16 racunara29.03.2007. u 12:21 - pre 207 meseci
Ako se odluči za Windows-ov ICS (šerovanje konekcije) adrese na klijentima mogu biti statičke, tj. nije obavezno da budu dinamičke.
Pomenuto rešenje u vidu Proxy servera je takođe dobro, stim što treba imati u vidu da i jedno i drugo rešenje ima svoje prednosti i mane.

Mislim da cu se odluciti za Windows-ov ICS,samo te mane...
[DarK^S]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Deljennje wirless konekcije na 16 racunara

[ Pregleda: 2476 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.