Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

molim da mi neko objasni postupno...

[es] :: Digitalne kamere :: molim da mi neko objasni postupno...

[ Pregleda: 2884 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fisca
beograd

Član broj: 140117
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon molim da mi neko objasni postupno...27.03.2007. u 15:29 - pre 207 meseci
Naime radi se o tome da sam totalno neuka po pitanju prebacivanja sa mini dv kamere na komp.
Citala sam forum i kupila sam firewire karticu IEEE1394a,a kamera je JVC gr-d320e.
E sad molim sve one koji bi da mi pomognu,da mi postupno objasne kako se to radi??? :(
Hvala unapred na razumevanju i objasnjenju.Pozz
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
91.150.112.*



+5 Profil

icon Re: molim da mi neko objasni postupno...27.03.2007. u 15:42 - pre 207 meseci
Spojis kameru na firewire, stavis je u player mod, startujes neki program za video editing (Premiere, Vegas...) i ides na File/Capture, odnosno Capture/Capture (pricam napamet, ali CAPTURE je kljucna rec).

Nisam siguran, mislim da i Windows Movie Maker ima opciju za capturing.


Anyway, pojavice se prozor sa komandama za kontrolu kamere (stop, play, rew, ff, rec) i sve sto treba da uradis je da stisnes REC pa PLAY i dok gledas snimak program ce ga capturovati u AVI fajl. U programu koji ces koristiti treba da podesis gde da stavi fajl kao i karakteristike - da li je PAL, NTSC...


reci koji program imas za konkretnije odgovore.
 
Odgovor na temu

fisca
beograd

Član broj: 140117
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: molim da mi neko objasni postupno...27.03.2007. u 15:59 - pre 207 meseci
Evo ovako,kad nakacim kameru i idem na play otvori mi se prozor u kome imam 4 ponudjenih opcija:
- Capture video-using Windows movie maker
- Capture video-using Nero Vision
- Start Encoding- using Windows Media Encorder series 9
- Take no action

Evo npr udjem u prvo ponudjeno i idem na capture from video device i otvori mi se video capture wizard,
tu izaberem Avc compliant video device pa idem na next,zatim mi on trazi pod 1.da izaberem ime fajla koji cu snimati i
pod 2.Mesxxto gde cu ga zapamtiti onda idem na next i tu mi kao recomanded preporucuje opciju "best quality for playback on mu comp" pa next
i sad imam da izaberem da li cu automatski da on snimi video ili da manualno izaberem.Isla sam na automatski,
on je premotao kaseticu na pocetak pustio je i krenuo da snima (pri tom obavestio me je da je wmv tip fajla)
sta dalje?stvarno ti puno hvala na odgovoru.

 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: molim da mi neko objasni postupno...27.03.2007. u 19:45 - pre 207 meseci
Citala si na forumu ali nisi se potrudila . Procitaj ovde http://www.elitesecurity.org/t...Uputstvo-za-totalnog-pocetnika a sve ostale informacije potrazi na Video forumu koristeci pretragu . Bez obzira dali se radi o kucnim snimcima ili je nesto ozbiljnije u pitanju ipak moras mnogo sopstvenog truda da ulozis da ovladas ovim . Zato ti i preporucujem Video forum gde ces naci odgovore na mnoga pocetnicka pitanja a i vrlo profesionalne savete sto se tice montaze i producije . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

fisca
beograd

Član broj: 140117
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: molim da mi neko objasni postupno...28.03.2007. u 09:35 - pre 207 meseci
Hvala ti puno!!!E da skinula sam taj neki sony vegas 7 i malo cackala po njemu,
ne deluje kao toliko tezak program.Hvala jos jednom deks007 (K)
Uzgred, stvarno se ne bih trudila da montiram,mada ko zna
Dovoljno mi je da sam skapirala kako se prebacuje, a ne manjkam niti sa hardom niti sa
procesorom, lepo to radi Core2Duo , a i vegas7 brzo prebacuje posle capturovanja u mpge2.
Ali da budem dosadna jos malo,hvala vam puno stvarno ste mi puno puno puno pomogli ....cmoka
 
Odgovor na temu

fisca
beograd

Član broj: 140117
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: molim da mi neko objasni postupno...29.03.2007. u 11:51 - pre 206 meseci
evo jednog korisnog linka za pocetnike,red je da i ja nekom sad pomognem.Pozz
http://www.dvd-guides.com/content/view/33/59/
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: molim da mi neko objasni postupno...29.03.2007. u 17:48 - pre 206 meseci
Nisam stigao da se uključim na vreme u temu, ali to sad nije potrebno. Sve je lepo rečeno i drago mi je da ti je ES pomogao. Zato smo tu na okupu. Kad god ti treba nešto, prvo potraši malo, pa onda pitaj... Pozz
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

swift021
PlayThatFunkyMusic
Detelinara

Član broj: 76420
Poruke: 7
195.252.80.*



Profil

icon Re: molim da mi neko objasni postupno...26.02.2008. u 00:39 - pre 195 meseci
Citat:
fisca: Evo ovako,kad nakacim kameru i idem na play otvori mi se prozor u kome imam 4 ponudjenih opcija:
- Capture video-using Windows movie maker
- Capture video-using Nero Vision
- Start Encoding- using Windows Media Encorder series 9
- Take no action

Evo npr udjem u prvo ponudjeno i idem na capture from video device i otvori mi se video capture wizard,
tu izaberem Avc compliant video device pa idem na next,zatim mi on trazi pod 1.da izaberem ime fajla koji cu snimati i
pod 2.Mesxxto gde cu ga zapamtiti onda idem na next i tu mi kao recomanded preporucuje opciju "best quality for playback on mu comp" pa next
i sad imam da izaberem da li cu automatski da on snimi video ili da manualno izaberem.Isla sam na automatski,
on je premotao kaseticu na pocetak pustio je i krenuo da snima (pri tom obavestio me je da je wmv tip fajla)
sta dalje?stvarno ti puno hvala na odgovoru.


Ako hoces njesra video, ovo je resenje. Windows movie maker -hahaha, pa Nero vision -buuhaahahaha, pa na sve to Windows Media Encorder series 9 -buuuuaaaaahaaahaaaahhaaaaa. Ovo je da umres..... od zalosti.

Ljudi probajte Ulead VideoStudio 11plus... sve ce Vam se samo kasti...
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: molim da mi neko objasni postupno...26.02.2008. u 22:32 - pre 195 meseci
swift021 kasno si se ukljucio u temu devojka je u nekom od odgovora rekla da je pocela da radi u Vegasu , a i meni dode da umrem od smeha posto spominjes Ulead . Ipak ovde svi ucimo i saznajemo neke novine tako da nema potrebe za ironicnim odgovorima . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: molim da mi neko objasni postupno...

[ Pregleda: 2884 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.