Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedno Unix/Linux ludilo sastavljeno iz vise ludila !!!

[es] :: Linux :: Jedno Unix/Linux ludilo sastavljeno iz vise ludila !!!

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.ptt.yu.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Jedno Unix/Linux ludilo sastavljeno iz vise ludila !!!21.03.2007. u 19:29 - pre 207 meseci
Ideja je sledeca ....

Umorio sam se vise od svakodnevnog instaliranja i testiranja razlicith distro-a za kucne servere pa smatram da je sasvim realno i ostvarivo sledece :

1. Na jednom HDD (u mom slucaju 160 GB) instaliram npr. FreeBSD, Solaris, Suse, CentOS , Slackware , Fedoru i Debian i (VAZNO) napravim jednu particiju za sadrzaj .

2. Uz svaki sistem je naravno instaliran i podignut LAMP ali....

3.U konfiguracionom fajlu Apacha svakom sistemu napisem da mu se document_root nalazi na onoj particiji sadrzaj gde sam smestio npr. joomla , drupal , XMB , SMF , WIKI itd

4. Pri boot-ovanju bilo kog od ovih sistem Apache ce videti taj sadrzaj na toj particiji i raditi sasvim normalno ....

Nadam se je moguce i da sam bio jasan ....

Pitanja Huh?

1. Da li bih imao problema sa putanjama ?
2. Php & MySQl ?
3. Webmin i PhpMyadmin ?

Da li da se upustam u tu suludu akciju ili ne ?
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
89.110.196.*

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Jedno Unix/Linux ludilo sastavljeno iz vise ludila !!!22.03.2007. u 21:17 - pre 207 meseci
Prosto neverovatno da nema ljudi koji bi mogli da mi napisu nesto o ovoj temi
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Jedno Unix/Linux ludilo sastavljeno iz vise ludila !!!22.03.2007. u 21:24 - pre 207 meseci
ima samo su već na drugom mestu ti dali svoje mišljenje
 
Odgovor na temu

Livadic Cvetko
Milan Karalic
Beograd

Član broj: 99953
Poruke: 47
*.verat.net.

Jabber: mixacha@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Jedno Unix/Linux ludilo sastavljeno iz vise ludila !!!23.03.2007. u 10:10 - pre 207 meseci
Jel baš moramo da damo svoje mišljenje ?

Samo mislim da ćeš izgubiti duplo više vremena pokušavajući sve to da namestiš (što na kraju i nećeš) nego da pojedinačno konfigurišeš svaki sistem
"There is no patch for human stupidity"
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Jedno Unix/Linux ludilo sastavljeno iz vise ludila !!!23.03.2007. u 16:34 - pre 207 meseci
Na jednom HDD mozes napraviti samo 4 primarne particije. Odmah uzmi da ce ti Solaris zauzeti jednu, a ostale ces morati da podijelis u logicke.
Ne znam stvarno sta ce ti toliko operativnih sistema, osim ako neces da ih izucavas.
Solaris ces recimo tesko podesiti da ti vidi neku drugu particiju, npr ext2/3 ili ntfs, ne znam sta si naumio ustvari da postavis kao platformu za tu particiju sto si htio da je stavis kao document root u apache. Moraces svaki httpd.conf da podesis da ti document root bude particija koju si mountovao (naravno sa rw podrskom), ali nece na svakom biti isti conf (ako si to htio da izvedes). Moguce je, ali sa Solarisom ili BSD-om (cini mi se) malo teze. Ne znam da li si probao uopste da pokusas samo da instaliras sve ove sisteme na jednom serveru, o jadu ces se zabavit, vjeruj mi ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Jedno Unix/Linux ludilo sastavljeno iz vise ludila !!!

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.