Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )

[es] :: Muzička produkcija :: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8360 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )25.03.2007. u 16:53 - pre 208 meseci
Hm...moracu da pogledam Sonar na drugoj masini.
Ajde ako te ne mrzi, otvori Options/Audio i uradi print screen toga pa okaci. Moguce da nisu podeseni audio ulazi.
I pogledaj properties onog prvog track-a posto je on koliko vidim vec podesen kao wave audio.

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )25.03.2007. u 19:53 - pre 208 meseci
Heh` pa ti meni pomazes, sta mene ima da mrzi tu

Evo okacio sam ti sto si mi rekao, i sad sam nakacio midi track properties ali prazan...
Evo pa pogledaj... Nisam ja nista podesavao jos, mada mislim da je ok podeseno... ali ne znam, ti reci!

Pozz

PS. E ubacio sam ti i sliku drivera koji mi je trenutno odabran u sonaru.. to je WDM/KS ali imam i Asio da odaberem... Pa pogledaj i reci mi sta treba... slika pod imenom "Sta"



[Ovu poruku je menjao Mr.Back dana 25.03.2007. u 21:03 GMT+1]
Ko zna da cita, zna i da procita
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )26.03.2007. u 09:59 - pre 208 meseci
Ali ja koliko vidim na ovim slikama, prva dva track-a su ti vec podesena kao Audio, a ne kao MIDI. Znaci ako si to uspeo onda ne bi trebalo biti problema.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )26.03.2007. u 17:17 - pre 208 meseci
Pa da to sam uradio, ali problem je opet tu.. Opcija record... Neznam kako to da uradim ,jednostavno je iskljucena...
I nisi mi rekao, da ostavim driver koji je trenutno ili da prebacim na asio..?

Pozz i hvala ,po ko zna koji put

Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )27.03.2007. u 00:18 - pre 208 meseci
Cekaj, sta se desi kad kliknes na "R" na audio tracku? Znaci tamo gde imas tri dugmeta, "M" "S" i "R"?

I ostavi WDM/KS.

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )29.03.2007. u 16:18 - pre 208 meseci
E napravio sam record... radi sad... Dobro je...
ja majmun nisam skontao da imaju tru stvari ono M,S,R i ja k`o konj pokusavam nekako da kliknem na record gore...
Mislio kad kliknem na traku automatski na nju prebacuje da snima... Koja sam ja budala ..
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )30.03.2007. u 23:12 - pre 208 meseci
E fuzz , konkretno me zanima dali ja mogu "praviti" hiphop muziku u Sonaru 6 ? Zanima me dali ja u mogu da uzmem jednu traku, (audio) i ubacim wav kick naprimer i da ga mogu "crtati" u piano roll ili bilo cemu drugom, da mi on ne izgleda kao "snimljen vokal" ono graficki prikazan zvuk. Nego da ga mogu crtati,kontas?... Jednostavno kako da napravim hiphop beat Pozz
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )03.04.2007. u 12:16 - pre 207 meseci
U piano roll-u ne moze sigurno posto je on iskljucivo za rad sa midi-jem...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )04.04.2007. u 11:20 - pre 207 meseci
Zanima me gde moze, a ne gde ne moze ...

Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )09.04.2007. u 16:00 - pre 207 meseci
Nego Fuzz, mozes li mi pojasniti malo bolje o radu sa wav samplovima u sonaru... Posto je od midija nemoguce napraviti dobar hiphop beat, sta da koristim.. Ima li neki VST , ne znam sta radi sa sonarom... Mozes li mi reci , kad bi ti radio hiphop beat, sta bi uradio u tom slucaju... ?
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )13.04.2007. u 19:16 - pre 207 meseci
Fuzz jesi ziv?
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )18.04.2007. u 23:04 - pre 207 meseci
Izvini, neka guzva...
Ovako...idi Na Views/Synth Rack...u Synth Rack-u odaberi Session Drummer npr. (posle mozes pogledati i druge, TTS, Cyclone, etc.)...Zezaj se malo sa istim. Ima i i help, a i nije nesto komplikovan za koriscenje. Ubaci neki ritam, cisto da cujes kako zvuci sa tim instrumentima. Output midi track-a u kojem radis ritam (channel 10 naravno) podesi da gadja Session Drummer odnosno neki drugi synth sa kojim radis. Sada mozes u piano roll-u da radis sa semplovima koje si podesio na soft synth-u.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )19.04.2007. u 19:35 - pre 207 meseci
Nasao sam ja to , ali problem je sto u drummeru ne znam sta da ubacim da se cuje zvuk...?? I isto kad podesim track 10 u piano roll-u nema zvuka... Ako mozes da mi slikas to kad podesis ti sa drumerom, i zaokruzis ono sto mi je neophodno da bi imao zvuk... Pozzz

Hvala!!!
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )20.04.2007. u 01:38 - pre 207 meseci
Pazi, nema neke mudrosti.
Ako u Drummer-u kliknes desnim dugmetom misa na neki od instrumenata i sa Load instrument ucitas odgovarajuci sample trebalo bi da levim klikom na njegovu ikonu cujes preview? Jel` to funkcionise?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
77.239.67.*



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )20.04.2007. u 21:03 - pre 207 meseci
E, sad je uredu... Hvala puno... Ocekuj nova pitanja uskoro :)
PZz
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
84.41.116.*



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )06.05.2007. u 17:27 - pre 206 meseci
Prokonto sam malo ovaj drummer, ima jednu manu, sto sample cujem tek kad ga ubacim u drumera, ne mogu da cujem
sta hocu da ubacim ali ok...

Hvala
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

zlo na zemlji
Gruborovic Sanja

Član broj: 145624
Poruke: 3
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )17.05.2007. u 02:54 - pre 206 meseci
Trazeci svasta nesto po netu nisla sam na klip "Create Beats with Session Drummer 2" i skapirala da se radi o nekom programu koji ste Vi imate a ja ne mogu da ga skinem sa neta jer je sve nekako konfuzno. Nego da ne bih smarala kolika je mogucnost da ja od Vas dobijem link sa koga bih mogla da skinem program ili program? :)
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )04.06.2007. u 19:48 - pre 205 meseci
Draga Sanja, ne znam dali si dobila link od nekoga... Nebitno... Ja cu da ti posaljem cd postom, samo mi daj adresu... ili ako imas hotmail (msn messenger) da se dogovorimo... moj je [email protected]... Ujedno mi je to i mail pa mozes i da pises tu ako nemas messenger... Sve u svemu pomoci cu ti... Samo se javi i ostavi podatke...

Pozz
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )05.06.2007. u 00:39 - pre 205 meseci
Mr. Back i ostali,
sve licne kontakte i dogovore obavljajte preko Privatnih Poruka, forum je za javne diskusije koje su svima od interesa.
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )05.06.2007. u 14:33 - pre 205 meseci
Ok, izvinjavam se!
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Sonar 6 (pocetak rada u prgramu, potrebna pomoc )

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8360 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.