Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vezano za protokole a kao primer IC

[es] :: Wireless :: Vezano za protokole a kao primer IC

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

voxi

Član broj: 67178
Poruke: 328
*.skaut.net.



Profil

icon Vezano za protokole a kao primer IC11.03.2007. u 14:45 - pre 208 meseci
Nisam bas sigurna gde da stavim ovu temu na Mikrokontrolere ili ovde evo zasto.

Hocu da ostvarim komunikaciju izmedju 2 PIC-a preko IC-a e sad kad ja spojim na PIC-ove prijemnik i predajnik IC uredjaj sad treba da seljem i primam podatke (naravno ) e sad ono sto meni u svemu nije jasno je sledece: Kad ja sa jednog od PIC-a posaljem podatke na drug jel to mora biti striktno po IC protokolu jel to sad ide na primer prvi bajt kouji saljem je FLAG pa onda sve redom a zatim na prijemnoj strani izprogramiram tako da kad dolaze podatci sa Ic prijemnika prvi bajt je
FLAg druga dva su recimo adresa i tako redom odredjeni broj bajtova i kad dodje zadnji flag onda izvadim samo podatke iz prenetog okvira, a sam IC prijemnik i predajnik vrese konverziju D/A i A/D, ili ja mogu ce i da kad se sa PIC-a posalje neki bajt recimo samo 1 na drugi IC i taj IC prijemnik primi taj bajt prebaci ga u digitalni i posalje na PIC koji ga dalje obradjuje

Mislim da je jsano pitanje ako nije kazite mi pokusacu jos detaljnije

Hvala
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: Vezano za protokole a kao primer IC11.03.2007. u 15:18 - pre 208 meseci
Pitanje ti nije za ovu temu, a dok ti ne premeste na odgovarajuce mesto ukratko: upotrebi najobicnije IC LED i senzore, tako da se ne bakces mnogo. Jednostavno, posaljes logicnku jedinicu na LED, ona emituje svetlo, senzor to svetlo "oseti" i na svom izlazu ti da logicku jedinicu. Celu serijsku komunikaciju dalje mozes da razvijas isto kao i da su ti uredjaji spojeni zicom. Protokol mozes sama da osmislis kako bi predupredila moguce greske u prenosu.
 
Odgovor na temu

voxi

Član broj: 67178
Poruke: 328
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vezano za protokole a kao primer IC11.03.2007. u 15:38 - pre 208 meseci
OK to stoji sto ti kazes medjutim menij je cilje da ja znam da vresim
komunikaciju sa IC a ako kasnije zelim da to onda bez problema mogu da
koristim za Bluthot.

E sad bas me interesuje gde je mesto ovoj temi jer ne znam gde bi se moglo
jos pricati oko ovog jer ne ulzimo u sustinu PIC-a vec ovo sto pitam su po
meni najvise mreze (mozda gresim)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: Vezano za protokole a kao primer IC11.03.2007. u 16:33 - pre 208 meseci
I sa BT ti je sto, jer se sve svodi na to da tvoj program vidi serijski port (bar na racunaru) i ti komuniciras preko tog porta ne ulazeci u to sta se dalje desava.
 
Odgovor na temu

voxi

Član broj: 67178
Poruke: 328
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vezano za protokole a kao primer IC11.03.2007. u 16:51 - pre 208 meseci
Pa da to me interesuje da li na primer IC prijemnik primi podatke i poslje
CPU a on ih obradjije i proverava da li su ispunjeni standardi protokola
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Vezano za protokole a kao primer IC

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.