Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sve je to lepo ali

[es] :: Hosting :: Sve je to lepo ali

[ Pregleda: 3336 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ToDoDesign
John Dusshan

Član broj: 66025
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Sve je to lepo ali10.03.2007. u 07:19 - pre 208 meseci
Da li bi ti hostovao kod nekoga ko je kompletan dizajn za hosting ukrao od jedne svetkse hosting kompanije.
Pitanje je koliko ce samo trajati dok im neko ne zakuca na vrata i pita ih imaju li copyright :)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Sve je to lepo ali10.03.2007. u 10:08 - pre 208 meseci
Jel ovo neki monolog ili da se brise??
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.air.tehnicom.net.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Sve je to lepo ali10.03.2007. u 10:45 - pre 208 meseci
Ja bih hostovao ukoliko pruzaju dobre usluge hostinga uz pristupacne cene. Vecinu svojih sajtova hostujem kod jednog domaceg hosting provajdera koji na prvi pogled izgleda kao da je skuplji od vecine domacih hosting provajdera, ali sam se uverio da je jeftiniji, jer se ne bavi overselling-om, a ima sajt koji je i lose dizajniran i koji nema validan HTML kod, ali to meni uopste ne smeta, jer se ta firma bavi samo hostingom i pruzaju mi usluge hostinga, a ne bave se dizajnom niti puno posvecuju paznje dizajnu svog sajta, vec se trude da im usluge hostovanja sajtova na njihovim serverima budu sto kvalitetnije.
Mnoge sajtove koji su lose dizajnirani ili koriste ukradena dizajn resenja sam posetio i nasao na njima mnogo korisnijih informacija nego na sajtovima sa originalnim ili "originalnim" dizajnom koji imaju validan HTML kod, ali nemaju informacije koje su meni potrebne ili ne pruzaju usluge koje su meni potrebne.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve je to lepo ali10.03.2007. u 13:02 - pre 208 meseci
mene zanima kakve ovo veze ima sa hostingom :)
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sve je to lepo ali10.03.2007. u 17:21 - pre 208 meseci
Aj, da pogadjam, pretpostavljam da mislis na Oklop, posto sam jedino za njih primetio da su ukrali dizajn. Medjutim, ta njihova kradja je jedna bleda, ocajna i uzasna kopija originalnog sajta od koga su ukrali dizajn, ali naravno ipak je kradja.

Jel ovo bio neki nagradni kviz, sta dobijam? :)

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve je to lepo ali10.03.2007. u 18:09 - pre 208 meseci
to nije kradja, nego kopiranje tudje ideje. Kad je u pitanju web dizajn, jako je diskutabilna da li je kradja ako neko napravi isti dizajn kao neki drugi site .
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.air.tehnicom.net.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Sve je to lepo ali10.03.2007. u 18:47 - pre 208 meseci
Pa ako je neko Godaddy Reseller onda je logicno za ocekivati da je sa Godaddy sajta skinuo neki template i da to koristi za svoj sajt. Ako nije Godaddy Reseller, a koristi jako slican dizajn to ne znaci ni da ima slican kvalitet usluga, niti losiji, niti bolji. Ono sto ja pokusavam da kazem jeste da kvalitet dizajna nekog sajta bilo kog hosting prvajdera nema nikakve veze sa kvalitetom usluga koje pruza.
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sve je to lepo ali10.03.2007. u 18:50 - pre 208 meseci
@flylord
Izvini ali ne mogu bas da se slozim sa tobom. Sve od njihovog dizajna je ukradeno, ikonice, slicice, jednostavno preuzete (ukradene) sa originalnog sajta, samo je sve malo drugacije slozeno. Ja bih to nazvao cistom kradjom a ne kopiranjem. Ja ne znam sta je onda za tebe kradja ako ovo nije. E sad ne znam da li ti znas na koji sam sajt mislio, odnosno da li mislimo na isti. E, ovo postaje bas zanimljiva kviz/tema... :)

@connectingn
Pa, pazi ja pretpostavljam da ovde se radi o domacem sajtu, jer ako krenemo sa stranim, imali bi smo sigurno na stotine ukradenih sajtova da nabrajamo. Pritom mislim da ta dva koja si ti naveo nemaju veze jedan sa drugim. :)

 
Odgovor na temu

connectingn

Član broj: 104994
Poruke: 44
195.252.79.*



Profil

icon Re: Sve je to lepo ali10.03.2007. u 20:00 - pre 208 meseci
Oki, ukolonio sam post, ako nema veze sa stranim... Pa bilo bi lepo da se kaze o kom se to sajtu radi, ko je ukrao i od koga...


"Ono sto ja pokusavam da kazem jeste da kvalitet dizajna nekog sajta bilo kog hosting prvajdera nema nikakve veze sa kvalitetom usluga koje pruza."

Potpisujem.

 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sve je to lepo ali10.03.2007. u 20:14 - pre 208 meseci
Pa ne znam da li je pokretac teme mislio na domaci, ali pretpostavljam jer bi bilo suludo zapocinjati tako nesto sa stranim...

Dakle ono sto ja mislim je: Oklop.com = RegisterFly.com

Samo je u pitanju malo losija kopija, jer bih rekao da nisu znali niti imaju osecaja da sve ukradu kako je trebalo da bi lepo izgledalo kao original i malo je promenjen raspored, naravno bilo bi malo bolesno prekopirati u potpunosti 100% identicno, ali ovo je 90% identicno, jedino je riba neuporedivo ruznija na kopiji :) i kao je nesto malo drugacije resporedjeno...

 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: Sve je to lepo ali14.03.2007. u 02:04 - pre 208 meseci
Citat:
Tanaskovic Vojislav: Pa ako je neko Godaddy Reseller onda je logicno za ocekivati da je sa Godaddy sajta skinuo neki template i da to koristi za svoj sajt. Ako nije Godaddy Reseller, a koristi jako slican dizajn to ne znaci ni da ima slican kvalitet usluga, niti losiji, niti bolji. Ono sto ja pokusavam da kazem jeste da kvalitet dizajna nekog sajta bilo kog hosting prvajdera nema nikakve veze sa kvalitetom usluga koje pruza.


Koliko vidim dizajn su marisali sa www.registerfly.com (firma koja propada i bavi se kradjom domena).
Ako su RF reselleri, jadna im majka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Sve je to lepo ali

[ Pregleda: 3336 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.