Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor

[es] :: SOHO Networking :: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor

[ Pregleda: 13569 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dmd

Član broj: 37299
Poruke: 192
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor08.03.2007. u 22:45 - pre 207 meseci
Prvo se izvinjavam ako sam promašio forum.Totalni sam početnik(u stvari i ne koristim mrežu) za umrežavanje.

Imam desktop računar i laptop.
Na stonom računaru imam stalno podignut program za video nadzor(osam kamera).
Želim da preko laptopa(ne znam ni sam kakve mreže) pristupim drugom računaru
i vidim šta prikazuju kamere.
Ne znam da li je bitno pretežno iz druge zemlje.
Da li je moguće izvest?

Koji programi se instaliraju?


 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor09.03.2007. u 15:30 - pre 207 meseci
Ako sam dobro shvatio (i shodno tome promenio naslov), ta dva računara su fizički udaljena?

To znači da je najbolje da komunikacija između njih ide preko interneta. A najlakše rešenje za tako nešto je instaliranje programa Hamachi

Nakon što preko Hamachija povežeš ta 2 računara u (virtuelnu) lokalnu mrežu, postupak pregledanja kamera je specifičan i zavisi od konkretnog hardvera/softvera koji koristiš na stonom računaru. Moraš da daš više informacija da bi ti dalje pomogli.

U glavnom, postupak se najverovatnije svodi na otvaranje neke web stranice na laptopu odakle ćeš imati mogućnost pregleda i kontrole kamera.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

dmd

Član broj: 37299
Poruke: 192
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor09.03.2007. u 18:59 - pre 207 meseci

Pokušaću malo opširnije.
Stacionarni kom. mi između ostalog služi za video nadzor.Kada se podiže
kom. automatski se pokreće i softver na kome se vide(u osam prozora)dešavanja u prodavnici.
Ono što me interesuje je da li mogu sa laptop-a da vidim isti prizor koji se vidi na desktop kom.
kada sam u inostranstvu.

Predpostavljam da bi valjda trebalo da se obavlja preko interneta.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Nakon što preko Hamachija povežeš ta 2 računara u (virtuelnu) lokalnu mrežu, postupak pregledanja kamera je specifičan i zavisi od konkretnog hardvera/softvera koji koristiš na stonom računaru."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zašto zavisi pregled kamera od softvera i hardvera na stonom računaru kada on stabilno već radi na njemu?
Napomenu sam da se ne razumem u umrežavanje.

Znači "uhvatiti" i posmatrati softver na desktop rač. preko laptopa(ako može takav vid povezivanja).

Skinuću Hamachi.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor09.03.2007. u 19:49 - pre 207 meseci
ti možeš da ostvariš takvu vezu da dobiješ prikaz slike sa desktopa na udaljenom kompjuteru (recimo pomoću programa kao što je Remote Admin, ili Remote Desktop), čak, ako stoni računar ima javnu IP adresu onda ti Hamachi ni ne treba. Ali problem sa ovim je što to ima uticaja na performanse, pogotovu ako je internet konekcija na kojoj je stoni računar slaba.

Zato kažem, možda postoji gotov softver koji može da se koristi u sprezi sa tim kamerama tako da omogućava direktno povezivanje na njih preko interneta, što je mnogo efikasnije od prostog pregleda slike računara.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

bole_i
Nemacka

Član broj: 117014
Poruke: 50
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor09.03.2007. u 21:31 - pre 207 meseci
Ja bi ti preporucio "log me in" servis , on bi ispunio tvoje zahteve. Ma da sve zavisi od brzene interneta koju koristi tvoj desktop p.c . Mislim ako se kacis preko modema onda bolje zaboravi :)
 
Odgovor na temu

dmd

Član broj: 37299
Poruke: 192
213.137.123.*



+1 Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor10.03.2007. u 00:26 - pre 207 meseci
Da li je ADSL 258 dovoljna?
 
Odgovor na temu

grubiz
Grubic Zeljko
rtv mehanicar,RTV mehanicarska radnja
Sombor

Član broj: 35732
Poruke: 7
212.200.79.*



+1 Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor20.03.2007. u 22:21 - pre 206 meseci
Bitno je koji program za video nadzor imas.
Vecina savremenih video nadzora koji rade na racunarima omogucavaju povezivanje i preko telefonske linije.Na primer jedan od boljih sistema je "Geovision" koji omogucava poziv sa bilo kog racunara preko tel.linije na racunar u kojem je kartica za video nadzor.Moguce je pregledanje u "live" rezimu i pregled snimaka.Bazni racunar mora biti stalno ukljucen i automatski se javlja na telefonski poziv.Za vise informacija posaljite mail.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

simon25
Beograd

Član broj: 128506
Poruke: 1
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor28.03.2007. u 19:58 - pre 206 meseci
Da li je neko upucen kako da pustim nadzor na internet. Imam Wireless i dinamicku IP adresu koristim pico2000 ali nikako ne mogu da podesim remonte control. Znaci hocu da poludim od parametara stvarno bi mi koristila neka konkretnija informacija ili uputstvo. Hvala
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor28.03.2007. u 20:47 - pre 206 meseci
Za video streaming imate VLC media player, besplatan je! Pustite u njemu streaming i sa ostalih kompova se kachite na njega. Ja sam probao iz zezanja u LAN-u i radi perfektno.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

gocics
NS

Član broj: 151826
Poruke: 11
77.46.177.*

Sajt: www.nspoint.net/~pronska


Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor30.09.2007. u 20:57 - pre 200 meseci
Treba mi uputstvo za podesavanje video servera na XP-u za Pico2000 karticu. Imam uputstvo za win98 koje ima podesavanje Dial-up servera i Lan-a, ali mi je malo komplikovano da ga prilagodim.

ps. Najveci problem dinamicka IP.
s@le
 
Odgovor na temu

Dundjerski Nemanja
Srbija

Član broj: 13846
Poruke: 167
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor01.10.2007. u 09:30 - pre 200 meseci
^ Sto se tice problema, dinamicke IP adrese, najbolje bi bilo da pogledas sajt www.dyndns.org i resis taj problem, free.
Unices are great!
 
Odgovor na temu

gocics
NS

Član broj: 151826
Poruke: 11
77.46.230.*

Sajt: www.nspoint.net/~pronska


Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor09.10.2007. u 22:07 - pre 200 meseci
Hvala puno; probao sam sa Hamachi-jem i radi mada nije ni ova ideja losa (u zavisnosti koja je veza u pitanju).
s@le
 
Odgovor na temu

ljubisakum
ljubisa banjac

Član broj: 186725
Poruke: 4
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor09.07.2008. u 13:34 - pre 191 meseci
Ja sam to probao sa VLC plejerom ali radi samo 1 na 1 komp.Ako moze da se nakaci vise kompjutera daj malo detaljnije objasnjenje kako si to uradio.
 
Odgovor na temu

aleexo69
Alexandar Antovic

Član broj: 172030
Poruke: 11
91.150.126.*

Sajt: www.nifonsecurity.com


Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor10.07.2008. u 09:47 - pre 191 meseci
Pico 2000 je totalno s*****(nije ni cudo kad kosta 18evra),dosta ozbiljnije resenje je Geovision kosta vise ali zato i nudi doosta toga.Potrebna ti je samo veza izmedju ta 2 pc-a i u programu mozes da podignes razne servere tipa Web,Tcp/Ip,Mulicast,Bradcast,tako da nemas nikakve potrebe ni za Radmin-om ni za ostalim slicnim aplikacijama(gore navedenim).Ja to koristim godinama i dosta pouzdano radi i prenos slike a i zvuka,jedini problem je potreban protok koji moze biti veliki ukoliko se ne podese valjani kodeci za streaming.
 
Odgovor na temu

krivi80
Marko Krivokuca
Beograd

Član broj: 229867
Poruke: 1
93.86.45.*



Profil

icon Re: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor10.08.2009. u 16:10 - pre 177 meseci
Moze li pomoc za povezivanje video servera na XP-u za pico karticu? Hteo bih da sa udaljenog kompa gledam video nadzor koji ide preko pico kartice na kucnom kompu. Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Povezivanje dva udaljena računara i video nadzor

[ Pregleda: 13569 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.