Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koja je ovde cena normalna?

elitemadzone.org :: MadZone :: koja je ovde cena normalna?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: koja je ovde cena normalna?08.03.2007. u 18:56 - pre 209 meseci
Vidi se da ne razumete problematiku uopste...

Da ne bih mnogo ulazio u teoretisanje, objasnicu to na sledecem primeru:
Recimo da ja imam radnju sa kompjuterskom opremom i recimo da zelim da bude veoma snadbevena. Tada bih morao da nabavim graficku karticu ATI 1950XTX 512Mb, cija je maloprodajna cena DANAS oko 400 EUR-a, a ja bih je nabavio za recimo 355 EUR. Medjutim, desi se da ne prodam tu karticu 3 meseca i tada vec moze da se nadje negde za 200 EUR-a, a ja se pomirim sa cinjenicom da na njoj necu nista zaraditi i ponudim je po ceni od 355 EUR-a i svi povicu "vidi lopine, hoce duplo da zaradi". Upravo takva situacija je na gore navedenom primeru.

Stotinu puta sam prodao jeftinije nego sto nabavim, dvesta puta sam prodao da nista ne zaradim a da ljudi misle da sam se obogatio... sta ces... takva je roba, zato cu ubuduce da pravim i prodajem domacu rakiju, ona kako vreme prolazi samo dobija na kvalitetu i ceni!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
195.175.37.*



+2 Profil

icon Re: koja je ovde cena normalna?08.03.2007. u 19:14 - pre 209 meseci
tu sad ima jos jedan momenat.ja npr. kad vidim da je negde cena visa nego kod ostalih odma pomislim "ova mora da je bolja" iako su mozda potpuno iste kartice.
problem je sto u nasoj zemlji vrlo cesto cena nije merilo kvaliteta:(
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: koja je ovde cena normalna?08.03.2007. u 19:40 - pre 209 meseci
Meni padne još nešto na pamet, pored toga:

Ovi prodaju KAO SUMANUTI, pa im je zato jeftinija roba!

E, sad... zašto im ide, to je već široka rasprava. Marketing, pokloni, ljubaznost, servis... itd.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: koja je ovde cena normalna?08.03.2007. u 22:34 - pre 209 meseci
ja u stvari pomislim: "ovi moraju da plate 7 PR managera i reklamu na 120 bilboarda i 10 autobusa"

e, ja necu da placam porez-na-PR-licni-dohodak. kupovao sam robu na raznim mestima, ali ima firmi koje rade u obicnim stanovima, samo sa tablom na vratima i minimalnim reklamama po sajtovima. ljudi koji rade tamo su TOLIKO korektni da mi je sad u stvari i jasno zasto rade u stanu a ne u fensi lokalu.

a uostalom sto se tice tih xtxgtd kartica pctel, ti bi trebalo da znas koja ti je verovatnoca da to utopis. sta ima da se upustas u takve avanture, veca je verovatnoca da ti obiju radnju zbog nje, nego da je neko kupi. pa i sam znas koliko se takvih stvari uveze nedeljno- da nabrojis na prste.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: koja je ovde cena normalna?09.03.2007. u 00:20 - pre 209 meseci
Citat:
time: problem je sto u nasoj zemlji vrlo cesto cena nije merilo kvaliteta:(
Ni u jednoj zemlji cena nije obavezno merilo kvaliteta. U ceni proizvoda marketing cesto ucestvuje sa >50%.
Citat:
Ovi prodaju KAO SUMANUTI, pa im je zato jeftinija roba!

Alo, majstore, o cemu pricamo?
O zvucnoj karti koju ja ne pamtim da sam prodao ni jednu za poslednje 2-3 godine? A oni prodaju kao sumanuti? Jedino ako imaju pricu kao ovi u vicu gde covek dodje da kupi zeni tampone a ovi mu prodaju i udice i stap i camac i dzip...

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: koja je ovde cena normalna?09.03.2007. u 19:42 - pre 209 meseci
Uf, nisi me shvatio... samo sam navodio "direktan tok misli"... naravno da je to pre svega ironično!!!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: koja je ovde cena normalna?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.