Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opticka stabilizacija

[es] :: Digitalne kamere :: Opticka stabilizacija

[ Pregleda: 1769 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola23

Član broj: 137188
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Opticka stabilizacija06.03.2007. u 20:07 - pre 208 meseci
Snimao sam sa kamkorderom koji nema stabilizaciju (tj. ima ali elektronsku :)) i snimak je vec sa 5x zumom vidno "stresen".
E sad, zanima me koliko je u praksi "jak" taj O.S. Kakav bi bio taj snimak snimljen sa necim sto ima opticku stabilizaciju? Da li bi ona samo umanjila "podrhtavanje" snimka (i koliko) ili bi ga potpuno neutralisala?

Drugim recima, da li je O.S. dovoljan razlog za promenu kamkordera?

tnx
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Opticka stabilizacija06.03.2007. u 22:05 - pre 208 meseci
Pozdrav,

sa zumom se nikada i neces usreciti, kakvu god stabilizaciju da imas, ukljuciv i stativ. On je, po defaultu, nesrecan izbor nacina snimanja. Naravno, ovde govorim o rucnim kamerama. Ipak, stabilizacija optike je napredna funkcija ali je pitanje koliko vredi uloziti u nov kamkorder samo zbog tog, u neku ruku, ipak neznatnog napretka. Ukoliko je doslo vreme za menjanje svakako, onda je skroz OK na to obratiti paznju, ukoliko nije, najradje bih izbegavao jak zum, svakako pre nego menjanje kamkordera koje ume biti finansijski bolna varijanta. Ja sam, recimo, prijatno iznenadjen za sada prvim eksperimentima na minijaturi sa 3 cipa zvanoj GS320 bas na polju stabilizacije ali jos nije gotovo testiranje u celini.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Opticka stabilizacija

[ Pregleda: 1769 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.