Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DC/Client Domain problem

[es] :: Windows mreže :: DC/Client Domain problem

[ Pregleda: 2890 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
63.139.34.*

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon DC/Client Domain problem02.03.2007. u 21:21 - pre 208 meseci
Mala mreza je u pitanju. Server vrti Windows Server 2003 SBS SP1. Par klijenata pod WinXP SP2.

Sta se desava? Sve lepo radi, do nekog nekog trenutka u vremenu, kada klijenti jednostavno ne vide DC. Na klijent strani u Event Viweru dobijem errore koji za source imaju Netlogon, a Event ID: 5719. Ovo se uglavnom desava kada korisnici stignu ujutru na posao. Ostaju ulogovani preko nochi, ujutru sednu za rachunar, i kada recimo pokushaju da pristupe share-u na serveru, popiju error "nema DCa". Reboot client racunara i sve radi. Ima li neko ideju sta bi moglo da bude uzrok ovome ili bar u kom pravcu da trazim?

Pozdrav
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

nikoniko
admin@ministarstvo RS
Beograd

Član broj: 136999
Poruke: 2
212.200.146.*



Profil

icon Re: DC/Client Domain problem05.03.2007. u 09:36 - pre 208 meseci
pa, bilo bi dobro da kad krenu kuci ti tvoji korisnici ugase racunare, ili im sam u grupnoj polisi namesti logon vreme pa ce da se nauce na silu... nadam se da ce ovo dole da ti pomogne a ako ne pogledaj sam na ms sajtu

pozdrav dragan

Event ID 5719 - The system cannot log you on now because the domain "name" is not available."

Symptoms: when attempting to logon a domain, you keep getting an error that "The system cannot log you on now because the domain "name" is not available." Also, Event viewer shows Event ID: 5719. No Windows NT or Windows 2000 Domain Controller is available for domain <domain name>. The following error occurred: There are currently no logon servers available to service the logon request.

Resolutions: One possible cause of this error is that you have run out of buffer space in the NetBT datagram buffer. To resolve this problem, increase the MaxDgramBuffering value from 128 KB to 256 KB. Run Regedt32.exe, go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters. On the Edit menu, click Add Value, and then add the following information:

Value Name: MaxDgramBuffering
Data Type: REG_DWORD
Value: 0x40000

Refer to 072704RL
bacis kocku u vodu, izadju krugovi - gde je tu logika?
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: DC/Client Domain problem05.03.2007. u 12:05 - pre 208 meseci
to mi se cini kao da windows ne dize sve servise kada se vrati iz stand by-a. Imao sam slican problem. Zasto se desavalo nemam pojma..
Bojan
 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
63.139.34.*

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: DC/Client Domain problem05.03.2007. u 14:10 - pre 208 meseci
@nikoniko: Iako se generalno slažem sa tobom, oni koji donose odluke u ovoj kompaniji, ne žele da se primenjuju takva pravila, koja će naterati korisnike (zaposlene) da se izloguju nakon završetka radnog vremena. A opet s druge strane, da li su uvek ulogovani na domen ili ne, ne menja situaciju mnogo. U nekom trenutku u vremenu ne mogu da vide DC bez obzira na to. Takođe, naleteo sam pre nego što sam postovao problem, na ovo što si paste-ovao. Koliko sam skapirao ovo rešenje se odnosi na Windows 2000 i/ili Windows NT DC-ove. Nisam hteo da prčkam po registry-ju računara koji se svakodnevno mnogo koristi dok nisam siguran da je to ono što bi rešilo problem.

@someone_bl: I meni se činilo da je problem sa NetLogon servisom i stand by-em, međutim pokušao sam i sa varijantom da klijent računari nikada ne odu u stand by, ali se problem i dalje ponavlja. Da budem jasan - svi klijent računari su podešeni da nikada ne odu u stand by, ne gase monitore, hard diskove i slično, a disable-ovana je i hibernacija.

Pozdrav
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: DC/Client Domain problem

[ Pregleda: 2890 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.