Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

booking problem sa popopunjnivanja prazna polja

[es] :: PHP :: booking problem sa popopunjnivanja prazna polja
(Zaključana tema (lock), by flylord)

[ Pregleda: 1989 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojanskopje

Član broj: 124929
Poruke: 33
85.30.102.*



+2 Profil

icon booking problem sa popopunjnivanja prazna polja01.03.2007. u 10:20 - pre 208 meseci
Mogo li mi da mi neko pomogne u vezi sa bookiranje. Imeno mucim se par dana i nemogu da nadjem gde mi je greska. Stvari koi upisem u prazne polja nikako da mi stignu na mail. Znazi
ovu stranu sa ove podatke

http://bojan81.saveitfree.com/set2/definitivni/rezerviranje.htm



Trebaju da rade preko ovoaj php kod ali nesto ne funkcionise




<META HTTP-EQUIV = "REFRESH" CONTENT = "5; URL=http://bojan81.saveitfree.com/set2/definitivni">
<?php
$to = "[email protected]" ;
$subject = "Baranje za rezervacija na avtomobil" ;
$email = "[email protected]" ;

$ime = $_POST['ime_i_prezime'];
$e-mail = $_POST['adresa'];
$telefon = $_POST['telefon'];
$licna_karta = $_POST['licna_karta'];
$den = $_POST['den'];
$mesec = $_POST['mesec'];
$nacin = $_POST['nacin'];
$tip = $_POST['tip'];

$message = "Ve izvestuvame deka e izvrseno on-line baranje za rezervacija na avtomobil: \n
Podatoci za baratelot: \n
Ime I Prezime: $ime \n
Adresa na Ziveenje: $adresa \n
Telefon za kontakt: $telefon \n
Licna karta: $licna_karta\n
\n
Tip na avtomobil: $tip \n
Nacin na iznajmuvanje: $nacin \n
Den i mesec na iznajmuvanje: $den $mesec \n
Dopolnitelni Zabeleshki: $zabeleshka " ;

$headers = "From: $email";
$sent = mail($to, $subject, $message, $headers) ;
if($sent)
{print "Vasheto baranje za rezervacija na avtomobil e uspeshno isprateno. \n
Ke dobiete odgovor od nasa strana vo rok od 24 casa. \n
Vi Blagodarime !"; }

else
{print "We encountered an error sending your mail"; }
?>


Hvala unapred ako mi neko pomogne.

[Ovu poruku je menjao bojanskopje dana 01.03.2007. u 15:04 GMT+1]
 
0

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
82.208.211.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: booking problem sa popoplnjnivanja prazna polja01.03.2007. u 10:49 - pre 208 meseci
Od oka sve deluje ok, mada ne znam cemu sluzi ovo
<META HTTP-EQUIV = "REFRESH" CONTENT = "5; URL=http://bojan81.saveitfree.com/set2/definitivni">
na pocetku php fajla. Ja bih ga sklonio odatle. Kreni redom sa debagovanjem.
var_dump($_POST); i vidi da li php stranica uopste dobija nesto preko posta.
Onda
echo $message; da vidis kako izgleda poruka koju spremas za mail. Tu bi vec trebao da vidis o cemu se radi i gde je greska...
 
0

bojanskopje

Član broj: 124929
Poruke: 33
85.30.102.*



+2 Profil

icon Re: booking problem sa popoplnjnivanja prazna polja01.03.2007. u 11:10 - pre 208 meseci
To ja da se vrati na ista strana posle 5 sek, ne mislim da je to uopste neki problem ali bi ga maknuo i to. A najvecu nervocu mi stvara to sta nece nikako da mi stigne na mail. Imeno na pocetku mi je radilo ali kad sam promenio nesto sa $_POST odnosno licna karta promenio sam sa pasos to sam promenio i u html e od tad nikako da skontam sta je problem.

Izvni da te pitam nesto mozes li mi neku skriptu slicno na ovu ali manju da mi pokazes kako radi pa mislim da bi se snao, posto ni sam nesto kozna kolika uhodan sa php
 
0

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
82.208.211.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: booking problem sa popoplnjnivanja prazna polja01.03.2007. u 11:44 - pre 208 meseci
Mislim da nema prostije skripte od ove koju imas... Probaj ovo sto sam ti reko, ili potrazi neku gotovu skriptu u linkovima iz TOP teme.
 
0

bojanskopje

Član broj: 124929
Poruke: 33
85.30.102.*



+2 Profil

icon Re: booking problem sa popoplnjnivanja prazna polja01.03.2007. u 11:55 - pre 208 meseci
Izvini sto te gnjavim ali samo mi ovo reci, malo opsirnije mi objasni kako upste nesto da mi stigne na mail.
 
0

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
82.208.211.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: booking problem sa popoplnjnivanja prazna polja01.03.2007. u 12:09 - pre 208 meseci
Ma ne gnjavis, nego se ne trudis da probas... Oces gotovo (a ko ne bi )! Pretpostavljam da si hostovao na besplatnom hostingu, a vecina besplatnih hostinga ne dozvoljava slanje mail-a. Eventualno da probas u CPanelu (ili sta vec imas na hostu) da kreiras pop3 nalog sa nekim nazivom, i taj naziv da koristis kao $to i $mail u tvojoj skripti. Ako ne probas nista od ovog, a budes i dalje trazio gotovo resenje, katance!
 
0

bojanskopje

Član broj: 124929
Poruke: 33
85.30.102.*



+2 Profil

icon Re: booking problem sa popoplnjnivanja prazna polja01.03.2007. u 12:14 - pre 208 meseci
ok :) nema veze probavao sam nije da nisam, ali i ja sam dosao do zaklucak da ovaj besplatan prostor mozda ne dozvoljava sljanje mailova. Tako da probcu da kreiram pop3 Cpanelu, pa reci cu ti sta sam uradio. Ipak hvala ti prijatelju
 
0

bojanskopje

Član broj: 124929
Poruke: 33
85.30.102.*



+2 Profil

icon Re: booking problem sa popoplnjnivanja prazna polja01.03.2007. u 13:14 - pre 208 meseci
Kako da kreiram pop3 naolog. Da napravim novu bazu ili vec, ali valjda nesto mi neradi server. I sta ni si na skype? :)
 
0

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
82.208.211.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: booking problem sa popoplnjnivanja prazna polja01.03.2007. u 14:04 - pre 208 meseci
Za prvo pitanje kontaktiraj support na hostu, ili procitaj njihov FAQ.
Offtopic: A na skype jesam, ali skype koristim za poslovne partnere, kolege i prijatelje, a ne kao besplatna tehnicka podrska. I ja radim i imam obaveze, rokove, itd, kao i vecina strucnih ljudi na ovom forumu...
Tako da ako nisi iz neke grupe od nabrojanih, nisi dobrodosao na moju skype listu, pogotovo ako se ne predstavis i kazes ko si, sta si i sta hoces...
Koliko vidim, tema nema adekvatan tok, problem nije php tipa i iskreno mislim da ti odavde niko ne moze pomoci na ovom problemu, cenim da tema nije za advanced php, u cilju odrzavanja kvaliteta foruma "Advanced PHP", molio bih nekog kolegu za katance na temu, ili cak prebacivanje/brisanje...
 
0

[es] :: PHP :: booking problem sa popopunjnivanja prazna polja
(Zaključana tema (lock), by flylord)

[ Pregleda: 1989 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.