Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

INVENTOR materijali ??

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: INVENTOR materijali ??

[ Pregleda: 3227 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon INVENTOR materijali ??28.02.2007. u 14:18 - pre 209 meseci
kako da zadam materijal nekom partu u INVENTORU... a potom i da mu promenim neke parametre... tipa gustina... modul elasticnosti... itd... i naravno naziv materijala kako ja hocu :)

Hvala
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: INVENTOR materijali ??01.03.2007. u 11:47 - pre 208 meseci
Materijal dodjeljuješ tako što ideš desni klik na part u brovzeru (stablu) pa na Properities, a potom na listić Physical gdje možeš modelu zadati materijal.

Ako hoćeš kreirati novi materijal idi u glavni meni na Format / Style Editor. Tu možeš mjenjati karakteristike postojećih materijala, a novi materijal ćeš kreirati tako što ćeš selektovati postojeći i kliknuti na dugme New.

Kada kreiraš željeni materijal isti neće postojati u bazi materijala novog parta. Da ne bi ponavljao isti postupak u novom partu eksportuj materijale iz starog parta u *.styxml fajl. Znači kada kreiraš novi materijal (ili više materijala) u Style Editor-u idi desni klik na njega pa na Export i tako ćeš kreirati *.styxml fajl. U novom partu je onda potrebno samo da uvezeš taj *.styxml fajl klikom na dugme Import i tako ćeš i u njemu dobiti materijale koje si prethodno kreirao.


 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: INVENTOR materijali ??13.03.2007. u 07:26 - pre 208 meseci
@SlavishaT: da li mozda imate neku svoju listu materijala... koju ste blgovremeno updatevoli... kako bih mogao da iskoristim podatke... posto sam Inventor nema previse podataka po default-u...

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: INVENTOR materijali ??

[ Pregleda: 3227 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.