Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(koji) nntp(news) server za windoze

[es] :: Windows mreže :: (koji) nntp(news) server za windoze

[ Pregleda: 3360 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon (koji) nntp(news) server za windoze06.09.2001. u 14:26 - pre 274 meseci
Da li iko koristi neki news server pod windowsima (NT) i koji? Po mogucstvu da bude freeware. Da cujemo predloge, a isto me tako zanima koliko je minimalno potrebno mesta na hdd-u (odnosno koliko bi mogle da zauzimaju poruke sa news grupa).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.news.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: (koji) nntp(news) server za windoze06.09.2001. u 16:11 - pre 274 meseci
Citat:
Jbyn4e je napisao:
Da li iko koristi neki news server pod windowsima (NT) i koji? Po mogucstvu da bude freeware. Da cujemo predloge, a isto me tako zanima koliko je minimalno potrebno mesta na hdd-u (odnosno koliko bi mogle da zauzimaju poruke sa news grupa).


bwaha.. :) .. elme... windows... no dobro ..
imash od netscape .. colibra ili tako neshto ... nije loshe ...
prostor ... ;))) .. yu.* od 10-100MB dnevno ... ;) .. svetske .. oko 15GB dnevno ... :)) ..

shto ti to nebi lepo na jednu linux makinu :)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: (koji) nntp(news) server za windoze06.09.2001. u 17:19 - pre 274 meseci
Citat:
nemesis je napisao:
bwaha.. .. elme... windows... no dobro ..
imash od netscape .. colibra ili tako neshto ... nije loshe ...
prostor ... )) .. yu.* od 10-100MB dnevno ... .. svetske .. oko 15GB dnevno ... ) ..
shto ti to nebi lepo na jednu linux makinu

Prvo, hvala na podacima, mozes li da mi kazes jos koliko je zauzece diska na news.tehnicom za hr. i yu. grupe, i koliko "traju" poruke na serveru? 7 dana? Kolika je opterecenost servera (memorijska)?

Uh... pa windoze, sta cu kad pod njima radim, a i masina na netu je windoze... a i vecina je ovde na poslu windoze. Mene u principu zanima da vidim moze li nesto kao sto je cini mi se pod unixima da lepo kad se nakacim na vezu, on se poveze na news server(e) i skine poruke (naravno uz filtere koje mu definisem), onda ja to lepo gledam sa lok. servera, postujem na lok. server i onda kad bude na vezi on to lepo prosledi odgovarajucim remote serverima (serveru).
Ili cak eventualno otvaranje news servera za free posting.. posto kreteni iz etf-a zabranise post, uz login i password (videcemo jos o ovome...)
A sto se tice linux makine, vidim koliko ti dobro radi news.tehnicom, pa ne bih da rizikujem :PPP
Salim se samo... iako sam windoze korisnik, podrzavam unixe potpuno sto se serverske strane tice, ali sto se tice korisnicke... khm.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: (koji) nntp(news) server za windoze

[ Pregleda: 3360 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.