Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji software za projektovanje namestaja?

[es] :: 3D modelovanje :: Koji software za projektovanje namestaja?

[ Pregleda: 8434 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mtreksyt
John Doe
Novi Sad

Član broj: 131315
Poruke: 2
212.62.36.*



Profil

icon Koji software za projektovanje namestaja?23.02.2007. u 09:35 - pre 207 meseci
Hteo bih da napravim par "komada" namestaja (malo kuhinjskih i malo sobe), pa me zanima koji softver da uzmem, a da je odnos jednostavnost/funkcionalnost najbolji.

Bilo bi jako lepo da postoji mogucnost da se taj 3d model moze prikazati "rastavljen" (kao na raznim semama za sklapanje necega), koji program to uopste ume da uradi, znaci skolpim jedan orman, a on mi rastavi i udalji sve stranice jednu od druge, pa jos sa sve dimenzijama


Hvala unapred !
 
Odgovor na temu

dimke
Pancevo

Član broj: 48810
Poruke: 165
195.252.78.*



Profil

icon Re: Koji software za projektovanje namestaja?23.02.2007. u 15:01 - pre 207 meseci
Eh ,danas se sve zeli olako. Nije problematika kojim software-om ,vech sa kojim znanjem mu prilazish.Ima ljudi koji su ekonomiste po struci ,a zeleli bi da naprave tehnichko uputstvo za rachunarski sto sa sve shemama u 3d izvedbi jer su chuli da je to danas moguche za svakog.
Ne razumem za shta che ti za profesionalan rad ili si chisto hteo da probash.
Uplivanje u 3d vode nije igranje ,kad jednom uletish nema nazad :)Zavisno od programa ,moze da ti bude komplikovano shvatiti basic operacije.

Pokushaj sa Auto CAD-om/
poz
Edit poly je moj dobar drugar...
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Koji software za projektovanje namestaja?25.02.2007. u 00:13 - pre 207 meseci
Autodesk Inventor
Ima mogucnost automatskog rastavljanja sklopa.
Koristi ga jedan od vecih proizvodjaca namestaja u Srbiji.
Uputstva za sklapanje rade u njemu.
U osnovi je program za masinstvo, mada se moze koristiti i u drugim oblastima.
E sad, koliko je jednostavan, to je vec stvar za raspravu. U CAD svetu se smatra programom koji se lako uci i koristi, ali je kompleksan softver i treba mu posvetiti vremena.
Ne znam koliko vremena planiras da posvetis celoj prici. CAD softver koji ces brzo nauciti, neces naci.
Ako slucajno imas firmu koja se bavi proizvodnjom namestaja, i mozes da naplatis ulozeno vreme, onda je Inventor odlicno resenje.
Moze i AutoCAD, ali ces sa Inventor-om, kad naucis da ga koristis, biti daleko brzi.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Koji software za projektovanje namestaja?

[ Pregleda: 8434 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.