Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

komunikacija sa serverom

[es] :: Java :: komunikacija sa serverom

[ Pregleda: 2362 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

twister

Član broj: 735
Poruke: 147
195.250.117.*



Profil

icon komunikacija sa serverom22.06.2003. u 17:09 - pre 253 meseci
Kako mogu da pristupim nekom serveru, to jest da mu postavim neki upit?
Tacnije, dekompajlovao sam neki applet i hocu da ndajem kod koji kontaktira server. A posto sam u javi najdalje stigao do hello world-a :) ne znam koju metodu da trazim. A skoro mi se "spalio" hdd pa ni help nemam :(

I neki link ka dokumentaciji za javu je dobrodosao :)
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: komunikacija sa serverom22.06.2003. u 20:11 - pre 253 meseci
Dokumentacija za Javu može se naći na http://java.sun.com (normalno), kao i sve vezano za JAVU. Što se tiče tvog problema... nemoj me pogrešno shvatiti, ali sam si rekao da si na stadijumu "Hello World" programma, zašto odmah turaš nos tamo gde ti nije mesto? Strpi se malo, nauči fundamentalne stvari, pa onda dekompajliraj i radi te naprednije stvari.
Ne mogu ti reći šta da radiš dok ne opišeš preciznije šta radi applet. Ne zato što mene to interesuje, već zato jer JAVA ima nekoliko različitih načina da se "uspostavi veza sa serverom". Ona ima "obične" Socket-e, još nekoliko fundamentalnih klasa u JAVA I/O , SSL Socket-e, par različitih vrsta stream klasa kojima je baza Socket, potom u zavisnosti od protokola ima dodatke "stream" klase (recimo URLConnection koja je FANTAZIJA), razne filter klase, a bogami tu su i protocol handler-i. Dakle moraš da znaš čemu služi taj applet i koji prokol koristi (najverovatnije HTTP, ali nikad se ne zna) da bi znaš šta da tražiš u kodu.
Za početak ja bih tražio ovo:
- new Socket
- new URLConnection
- new URL
i tako nešto... I ja sam početnik u JAVI, tako da mi sada ne pada još nešto što bi trebalo da tražiš, mada appleti nikad nisu veliki (dugački programi), siguran sam da ako imaš sors to može da se lepo vidi!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

twister

Član broj: 735
Poruke: 147
195.250.117.*



Profil

icon Re: komunikacija sa serverom24.06.2003. u 00:01 - pre 253 meseci
Kada sam rekao 'Hello World' nisam mislio na programiranje uopste vec samo na javu. Posto sam radio networking u drugim jezicima, ne vidim problem da ispratim javin kod. Zato su mi trebali nazivi relevantnih metoda/klasa.

U pitanju je applet koji sa servera skida podatke o valutama. Komuniciraju preko (na jednoj strani) 4xxx i (na drugoj) 8xxx. Protokol je TCP.

Naravno, koristili su obfuscator - RetroGuard. Mozda ovo ipak treba prebaciti u Rverse Engineering forum?
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: komunikacija sa serverom24.06.2003. u 10:12 - pre 253 meseci
Relevantne klase bi trebale da budu iz paketa java.net.*
Socket
ServerSocket
InputStream
OutputStream .. i to bi bilo to

trazi nesto ovog tipa

Socket s;
..
..
..
s.getInputStream() ...
..
..
s.close();
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.verat.net



Profil

icon Re: komunikacija sa serverom24.06.2003. u 14:08 - pre 253 meseci
Heh pa od prilike to ti je sve imas jos posle da doucis da stavljas citanje iz socketa i slanje iz socketa u odvojene thread-ove da ti ne bi zakucao i imas jos neke male finesice ali to je od prilike to hmm poceo sam da pisem tutor za Java socket programiranje ako ga danas nakucam dacu ako ne kad se vratim sa mora :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: komunikacija sa serverom

[ Pregleda: 2362 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.