Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?

[es] :: Hosting :: Domeni :: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11458 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.ptt.yu.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?21.02.2007. u 20:34 - pre 209 meseci
Zanimaju me vasa iskustva sa kupo-prodajom domena.
Gde se mogu postici najbolje cene za prodaju, a gde za kupovinu?
Koja je najsigurnija aukcijska kuca za ovaj posao?
Koji su nacini uplate i/ili isplate novca?
Sta je uopste potrebno uspuniti od uslova u nasoj zemlji za ovaj vid transakcija?
Uostalom sve sto mislite da je bitno za ovako nesto navedite u ovoj temi.
Naravno linkovi su pozeljni.

Za prodaju na domacim prostorima meni na prvi pogled ova kuca deluje ok:
http://www.limundo.com

Za prodaju na stranim prostorima su mi ovi nekako zapali za oko:
https://www.tdnam.com/

Da li su ove kuce ok, i da li je neko vec imao iskustva sa njima?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?22.02.2007. u 01:51 - pre 209 meseci
Ja imam lepo iskustvo sa Limundom.

edit: uklonjen link

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 13.03.2007. u 15:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
217.24.27.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?23.02.2007. u 00:29 - pre 208 meseci
Da li mozes da mi kazes sta si od uslova trebao da ispunis, i na koji nacin isplacuju novac?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?24.02.2007. u 15:05 - pre 208 meseci
Ništa specijalno, sve što je trebalo da uradim je da se registrujem (to podrazumeva ostavljanje punog imena i prezimena, datuma rođenja, poštanske i e-adrese) i postavim aukciju :)

Bitna stvar, nemoj da mešaš Limundo sa specijalizovanim servisima poput TDNAM i Sedo - Limundo je domaći ekvivalent eBaya, dakle oni ti nude korišćenje njihove platforme za sprovođenje aukcije ali ne učestvuju u samom procesu primopredaje između kupca i prodavca (nisu escrow servis) već to ostavljaju vama. Za ovo naplaćuju proviziju 1% (+ dodatnih 50din ako je početna cena veća od minimalnih 10din) od najveće postignute cene, s tim da svaki član dobija kredit od 500din u znak dobrodošlice koji koristi za plaćanje troškova prema Limundu.

Odatle sledi da način na koji će se realizovati preuzimanje robe ili činjenje usluge, kao i naplata dogovorenog iznosa, zavisi isključivo od dogovora prodavca i onog ko je ponudio najbolju cenu. Preporučeno rešenje je da kupac plati unapred (pogotovo ako je reč o članu koji još uvek nema nijednu ili ima tek jednu-dve pozitivne ocene), mada ti kao prodavac možeš da ponudiš i plaćanje po preuzimanju (za fizičku robu) ili korišćenje third party escrow servisa koji vam uliva dovoljnu dozu poverenja...

Znači, sve je stvar dogovora prodavca i kupca, postoji i sistem privatnih poruka putem kojih je moguće sve dogovoriti sa drugom zainteresovanom stranom i pre završetka aukcije i tako sprečiti sve eventualne nesuglasice koje bi mogle nastati kasnije.

Uzgred, iako imaju finu bazu korisnika ipak ti ne bih preporučio da se osloniš samo na to, već ako je moguće linkuj aukciju na adekvatnim mestima (postoji čak posebna tema ovde na ES za oglašavanje prodaje domena).

edit: typos

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 24.02.2007. u 16:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
217.24.27.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?25.02.2007. u 02:58 - pre 208 meseci
OK. Lepo si obrazlozio, i hvala ti na tome. Zanima me da nisi mozda imao iskustva i sa stranim firmama? Mislim konkretno na TDNAM. Hteo bih jedan domen tamo da stavim na aukciju, ali ne znam da li isplacuju novac u nasu zemlju i kako to vec ide. Da li bih na primer za isplatu mogao da koristim karticu vojvodjanske banke koja sluzi za kupovinu preko interneta, ili bih morao da otvorim neki poseban racun?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?25.02.2007. u 08:49 - pre 208 meseci
Nemam iskustva sa drugim servisima, pa ni sa TDNAM. Štaviše, nisam ni znao za njih dok ih nisi linkovao ovde. Koliko vidim, tesno su povezani sa GoDaddy.com, pa pretpostavljam da koriste isti procesor za naplatu - a domaće kartice odavno prolaze tamo, tako da ne bi trebalo da bude problema.

Btw, ima li ko iskustva sa namepros.com?
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.ptt.yu.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?26.02.2007. u 02:04 - pre 208 meseci
A sto se tice isplate? Da li na primer VOBAN kartica moze da se koristi i da ti neko kao TDNAM uplati novac na racun?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?26.02.2007. u 13:10 - pre 208 meseci
Prevideo sam to pitanje, sorry. Odgovor je ne. Za to ti je potreban poseban devizni račun i instrukcije za plaćanje putem wire transfera. A možeš i da izabereš ček kao metod isplate, ali onda računaj na veće troškove i duže čekanje jer se ček šalje na naplatu banci/kompaniji koja ga je izdala...
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.ptt.yu.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?02.03.2007. u 21:08 - pre 208 meseci
Ma nije problem CEKanje, ako je neka lepa svotica u pitanju
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
89.216.127.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?07.03.2007. u 02:34 - pre 208 meseci
Ljudi, veoma mi je bitno. Da li neko ima iskustva sa TDNAM-om?
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.air.tehnicom.net.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?13.03.2007. u 12:14 - pre 208 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Prevideo sam to pitanje, sorry. Odgovor je ne. Za to ti je potreban poseban devizni račun i instrukcije za plaćanje putem wire transfera.


Nije mu potreban poseban devizni racun, jer moze i za taj devizni racun koji koristi uz Visa Internet karticu Vojvodjanske banke da izvadi "Izgled instrukcije koju dostavlja posiljaocu iz inostranstva za uplate na namenski devizni racun". Ovo sam stavio pod znake navoda, jer tako meni pise na papircetu koje sam dobio u Vojvodjanskoj banci, a oni koji su to ranije izvadili, kao i ja, treba da odu do Vojvodjanske banke da dobiju novi IBAN gde je promenjeno CS73... u RS35... jer je promenjen svima IBAN CODE koji zive u Srbiji. ;-)

I mene zanima kakva su vam iskustva sa TDNAM-om? Narocito kad je u pitanju prodaja domena preko njih (da li novac salju kad cek ili moze i wire transfer)? Verujem da je kupovina domena preko njih jednostavna, kao i kupovina novih domena na Godaddy sajtu sa Visa Internet karticom, ali ne znam kakva je situacija sa prodajom, a hteo bih da prodam par svojih domena.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
89.216.127.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?13.03.2007. u 22:09 - pre 208 meseci
Ja sam se uclanio, i stavio par domena na aukciju, ali... Na stranici sa setovanjima u vezi prikazivanja domena na aukciji, jedini ponudjeni nacin za isplatu stoji PayPAL. Medjutim, na nekoj od njihovih FAQ stranica sam procitao da je moguca isplata i preko ceka, i wire transferom. Mene konkretno zanima gde mogu da podesim nacin isplate, jer tu opciju nisam uspeo da pronadjem. U jednoj od tema sa ovog foruma sam procitao da su ljudi primali isplate sa nekih sajtova na Visa Virtuon karticu, pa me zanima da li to moze i sa VoBan Visa karticom. Nije problem da se izvadi i virtuonka, ili da se otvori neki racun, ako neki od sajtova bude BID-ovan. Takodje sam negde procitao da su nekima isplacivane pare preko SWIFT-a, pa me zanima sta je to ustvari?

@Tanaskovic Vojislav
Ako te nesto konkretno zanima oko ponude i setovanja domena na aukciji (koja se vide samo kad si uclanjen), pitaj me sta te konkretno zanima, pa cu se potruditi da ti odgovorim. Naravno ako uopste i ja znam to
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?13.03.2007. u 22:32 - pre 208 meseci
Citat:
Tanaskovic Vojislav: Nije mu potreban poseban devizni racun, jer moze i za taj devizni racun koji koristi uz Visa Internet karticu Vojvodjanske banke da izvadi "Izgled instrukcije koju dostavlja posiljaocu iz inostranstva za uplate na namenski devizni racun".

My bad. Kada sam se ja raspitivao o ovome pominjali su mi upravo otvaranje namenskog deviznog računa pa sam, pošto sam tada već imao Visa Internet, zaključio da pričaju o posebnom računu (nisam se upuštao u detalje). Takođe, u jednoj drugoj banci pored računa koji je vezan za cc imam poseban račun koji mi služi samo za primanje ino-uplata...
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
89.216.127.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?14.03.2007. u 21:09 - pre 208 meseci
Dok ne saznamo kako da nam isplate pare ako prodamo neki domen, evo par stvari koje sam ja zapazio.

Clanarina koja se placa na sajtu je samo osnova, i sa njom se mogu raditi samo osnovne stvari pri kupovini i prodaji domena. Ako zelite nesto vise, morate dodatno platiti. Tako na primer pojavljivanje vaseg domena na pocetetnoj stranici sajta (featured) kosta 20$ po domenu. Naglasavanje u nekoj od kategorija 10$. Dodatnih 4 kategorija u kojima se moze pojavljivati vas domen na aukciji 3$ (sa osnovnom pretplatom je dozvoljena jedna kategorija). Ako hocete da odredite minimalnu cenu ispod koje necete da prodate domen (reserve pricing) kostace vas 5$. Ako hocete da cenu imena vaseg domena procene vrhunski strucnjaci u oblasti interneta, onda morate da platite 15$. Postoji jos dosta dzidza bidza koje mozete da platite, ali i ne morate. Mozete jednostavno postaviti domen na prodaju, u par recenica ga opisati, odrediti pocetnu cenu i kategoriju, i cekati da se nekom svidi bas domen koji vi prodajete. Posto ima jako puno domena na aukciji, bez dodatnih "stimulansa" koje morate da platite, tesko da ce neko kupiti i uociti bas vas domen. Bar sam to ja zakljucio prateci desavanja na sajtu. Primetio sam da jako vaznu ulogu igra procena vrednosti (Certified Domain Appraisal), i isticanje vaseg domena iz "mase" (featured). Na primer domeni koji imaju procenjenu vrednost od 10.000$ do 50.000$, a vlasnik je dao pocetnu cenu od na primer 8.000$, skoro uvek imaju BID-ove (ponudjenu cenu), i u vecini slucajeva nadmetanjem kupaca dostizu skoro maksimalno procenjenu vrednost. Naravno, takvi domeni u skoro 90% slucajeva imaju sva moguca "pumpanja" koja navlace potencijalne kupce. Sve to se placa, ali ako imate neko izuzetno dobro ime domena, svaki ulozeni cent u poboljsanje kotiranja vaseg domena kod kupaca, vratice vam se mnogostruko. Svakako, postoji i verovatnoca da i pored svega toga niko ne kupi vas domen, ali je to ipak vasa greska, jer verovatno niste odabrali za kupce interesantno ime. Sto se tice toga koliko se ugradjuju u prodajnu cenu, taj procenta je 5% do 500$, a 7% preko 500$. Najveca moguca pocetna cena koju mozete da trazite je 50.000$, a najmanja 0$, odnosno mozete prepustiti kupcima da vam ponude cenu, pa vi da odlucite da li vam odgovara ili ne. Postoji i varijanta da se trazi i vise od 50.000$, ali samo ako je minimalna procenjena vrednost (Certified Domain Appraisal) veca od te sume, i ako platite odredjenu nadoknadu za tu uslugu. Sve u svemu nije bas lako prodati domen, i treba vam dosta srece, intuicije, i znanja oko trenutnih, ili konstantnih trendova na internetu. Jos ako uspete da pronadjete i registrujete domen koji je interesantan, i koji neko vec nije registrovao (malo verovatno ), onda sigurno mozete racunati na ogromnu sumu koju cete dobiti od kupaca. To su neke od stvari koje sam ja zakljucio prateci TDNAM (The Domain Name Aftermarket) jedan kraci vremenski period. Ostaje otvoreno pitanje nacina isplate, ali nadam se da cemo i za to pronaci resenje. Za kraj evo vam nesto za razmisljanje:


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

che_beograd

Član broj: 74263
Poruke: 65
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?01.04.2007. u 23:45 - pre 207 meseci
Ako kupujete domen pa ga dajete na aukciju savetujem da uzmete domen kod godaddy.com a evo i zvog cega:domen je oko 8$ (.com, .net itd.) ali onda imate besplatnu registraciju na tdnam.Takodje ako kupite domen i 2 meseca hosting dobija se sledece-hostine je oko 7$+domen ne 2$(nije vise 8$) i besplatnu registraciju na tdnam.
Registrovao sam domen preko godady i naravno da je bio problem oko PayPal-a.Poslao sam mail njihovoj sluzbi da vidimo kako bi smo mogli da zaobidjemo taj problem.Posle dana cekanja odgovor je bio sledeci:

If you are unable to use PayPal to receive payments, the only other option we provide is through our GoodAsGold payment option.

You must have the GoodAsGold account set up before it will appear as an option when listing a domain name. With a GoodAsGold account, the proceeds from your sales can be applied to any other Go Daddy product or service. You may also choose to have the full balance of your account sent to you via check at any time. However, there is a $20 transaction fee for the withdrawal of funds.

Prakticno znaci da moze da se isplacuje na sve nacine podrzane od strane godaddy-ja.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ST7

Član broj: 140689
Poruke: 7
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?02.04.2007. u 21:34 - pre 207 meseci
Kao sto se moze videti na slici, najvredniji domeni se sastoje od 2 znaka, koji su odavno registrovani. Isto tako i domeni koji se sastoje od jedne reci.

Sedo.com je jedna od najpoznatijih aukcijskih kuca, da bi se domen nasao na aukciji, prvo neko mora da da ponudu za domen ili da platis sedo.com-u za odredjene servisa.
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.air.tehnicom.net.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?03.04.2007. u 23:34 - pre 207 meseci
Citat:
ST7: ... da bi se domen nasao na aukciji, prvo neko mora da da ponudu za domen ili da platis sedo.com-u za odredjene servisa.


Jel moze ovo da pojasnis, posto sam ja razumeo da jedini nacin da se domen pojavi na aukciji na SEDO jeste da prvo neko posalje ponudu sa vecom novcanom sumom od minimalne za taj domen, pa se tek onda moze domen pojaviti na aukciji, ali bih bas voleo da cujem ako postoji i drugi nacin?

Citat:
che_beograd: Prakticno znaci da moze da se isplacuje na sve nacine podrzane od strane godaddy-ja.


Koliko kosta da se otvori GoodAsGold account?
Ako sam dobro razumeo, sav novac koji se sakupi na GoodAsGold nalogu moze biti poslat kao cek uz njihovu proviziju od $20?
 
Odgovor na temu

che_beograd

Član broj: 74263
Poruke: 65
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?04.04.2007. u 02:08 - pre 207 meseci
Citat:
Tanaskovic Vojislav: Koliko kosta da se otvori GoodAsGold account?
Ako sam dobro razumeo, sav novac koji se sakupi na GoodAsGold nalogu moze biti poslat kao cek uz njihovu proviziju od $20?


Otvaranje GoodAsGold account-a je besplatno.Medjutim,mora se imati 100$ minimum za kupovinu na sajtu.E sad,ja sve obavljam visa virtuonom Rajfajzen banke i sve radi ok.Ne znam da li taj depozit od 100$ treba imati i za povracaj novca od prodatog domena.Verovatno moze da se posalje mail godaddy-ju,navedu se licni podaci i posalju cek odmah,bez goodasgold.To cu jos proveriti.
Inace,nesto sam greskom kupio,pa trazio povracaj,odradio sam sve kako su mi rekli i sutra cu otici do banke da pogledam da li su mi vratili novac.Idealno bi bilo kada bi isplatu domena vrsili preko povracaja novca na karticu,mislim da tu cak i nema provizije posto je sa cekom ima.

I ja sam shvatio tako nekako kao i ti za 20$ provizije za cek.
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.air.tehnicom.net.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?04.04.2007. u 08:55 - pre 207 meseci
Citat:
Can I get a refund of unused GoodAsGold funds?
Yes. However, there is a transaction fee of $20 to process the refund. Only full balances will be refunded. This means that if you have $100 in your GoodAsGold account, only that full amount can be refunded. Not part of it. Note, that all refunds are made by check. No funds will be wired back into your account. To request a refund, please contact Customer Support.


Citat:
The GoDaddy.com GoodAsGold payment option is secure and easy to use. Best of all, you earn a 2% discount on each and every purchase you make!


Here's how it works:

1. Set up your GoodAsGold plan. Your information is secure and password-protected.

2. Download complete, easy to understand instructions on how to do a wire transfer. (Wire transfers are easy to do and extremely secure; your bank does them all the time.) Or, if you'd prefer to send a personal check or money order, make it payable to: "GoDaddy.com, Inc., Inc./GoodAsGold " and mail it to:

GoDaddy.com, Inc.
14455 North Hayden Rd.
Suite 219
Scottsdale, AZ 85260
Attn: Good As Gold

3. Stock your GoodAsGold plan with cash to spend; $100.00USD is the minimum.

4. We email you confirmation that your GoodAsGold plan is set. Now you're ready to buy whatever you like! You can check your balance any time. You can even set a minimum amount you'd like to keep in your GoodAsGold plan; we'll email you if you hit that level. And you can withdraw your balance at any time.


I jel ima neko iskustva sa prodajom domena na TDNAM ili SEDO, pa da nam da neke prakticne savete?
 
Odgovor na temu

ST7

Član broj: 140689
Poruke: 7
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?04.04.2007. u 15:26 - pre 207 meseci
@Tanaskovic Vojislav

Pitao sam Sedo.com na koji nacin mogu da stavim domene na aukciju jer ovako stoje u mraku medju milionima ostalih domena a da ih niko mesecno ne browse-uje, i da li bi oni mogli da mi stave domen na aukciju.

Odgovor koji sam dobio je: 1. da bi se domen nasao na aukciji neko mora da da ponudu, od tog trenutka tece i tada se nalazi domen na aukciji.

2. ili da platim odredjene servise, koji koliko se secam kostaju oko 30-40dolara, da bi se domen nasao na vidljivim mestima na Sedo.com

@che_beograd
Meni su u Vojvodjanskoj Banci rekli da je vreme kada se izvrseni povracaj novca nadje na racunu tj. kartici oko 2 nedelje.

U Subotu sam podneo zahtev za povracaj novca za uplaceni domen kod poznate strane firme, sto je bilo u roku od 48h od trenutka registracije, odmah u Subotu sam dobio odgovor putem mejla od te firme da su izvrsili povracaj, evidentno u 'whois' domen je ponovo slobodan. Kome treba pomenute 2 nedelje, ne znam.

[Ovu poruku je menjao ST7 dana 04.04.2007. u 16:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Aukcijske kuce za kupo-prodaju domena!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11458 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.