Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 285233 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arda
radnik

Član broj: 161503
Poruke: 6
77.46.187.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.11.2007. u 08:26 - pre 200 meseci
Cenovnik importovan i formiran novi od 1.9.2007., ja imam opciju rekreiraj paket - ali ona ne daje nove cene.
Nije mi jasno gde da raspotvrdim fakturu i elektronsku fakturu i kako da ih obrisem, program mi to ne dozvoljava a nakon brisanja paketa iz baze prilikom ponovnog formiranja dao mi je istu fakturu, sa starim cenama.
Kako da uradim retroaktivnu promenu cena, koristim NexTZUS 1.3.1,
Ako su to opcije u meniju programa ja ih nemam.

 
Odgovor na temu

mld

Član broj: 156249
Poruke: 274
*.adsl-3.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.11.2007. u 13:05 - pre 200 meseci
Verovatno radiš sa programom koja je besplatna varijanta dobijena od RZZO.
Ako ne onda imaš kad udješ u Cenovnicima pa F7 u Servisu - Retroaktivna promena cena.
 
Odgovor na temu

arda
radnik

Član broj: 161503
Poruke: 6
77.46.187.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama05.11.2007. u 06:22 - pre 200 meseci
Da, to je program koji je prosledjen od RZZO-a i to znaci da preostaje samo rucna prepravka septembarske i oktobarske fakture. Da li jos neko ima ovaj problem?
 
Odgovor na temu

mld

Član broj: 156249
Poruke: 274
*.adsl-4.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama05.11.2007. u 11:19 - pre 200 meseci
Nije valjda da u njemu ne postoji mogućnost retroaktivne promene cena kako u programu koji je legalno kupljen.
 
Odgovor na temu

Dusan2510
Dusan Misic
Nis

Član broj: 67050
Poruke: 57
79.101.149.*

Sajt: www.elefmagazin.com


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.12.2007. u 14:40 - pre 199 meseci
Pozdrav,
Ljudi, sve ovo vreme odugovlacim sa postavljenjem pitanja ali je doslo krajnje vreme. Na racunaru koji se nalazi na opstoj sluzbi (na salteru) imam problem sa importom nomenklatura Kad god krenem da importujem bilo koje sifarnike racunar se ukoci (podigne CPU na 100% i opasno se uspori) jedva da mogu da odradim ctrl+alt+del da ubijem NexTZus.exe. Ruku na srce odradim ja rucno import lekara, ustanova ali cim hocu neku bitniju stavku (a samim tim i obimniju) tipa VID i jos nesto on se tako zaglupi i nece. Samo da vam kazem da sve to bez problema prolazi na svim ostalim racunarima koji su i slabiji i sa vecim bazama i koji nisu reinstalirani godinu++ dana a na ovom koga drzim kao malo vode na dlanu nece. Mislio sam da je zbog verzije programa ali nije! Zadnjih par verzija se isto ponasaju. I kada je dosla ova 1.3.4 meni je puko film! Imate li neko racionalno resenje za moj prob? Pokusavao sam i sa reinstalacijom sistema i naravno sa frishkim nextzus-om ali NECE. Mnogo mi je bitno jer mislim da nije hteo da mi importuje nove fajl gde se nalaze cene usluga.

Unapred hvala, trebalo bi resiti ovaj prob do ponedeljka (ako je moguce)
 
Odgovor na temu

sesoni
Aleksandar Šešlija
Subotica

Član broj: 27650
Poruke: 7
193.34.64.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama04.12.2007. u 10:04 - pre 199 meseci
Retroaktivna promena cene !

Malo sam se kasno pojavio ali rešenje za ponovno kreiranje fakture sa novim cenama je:

1. Imporovati novi cenovnik u program. U tabeli StavkaCenovnika se polje cenovnik postavlja na vrednost '000003' (kod mene jer sam tri puta importovao)
2. kreirajte novu tabelu Scen sa poljima uslugarzzo char(10) i cena float
3. select uslugarzzo, cena from StavkaCenovnika
where cenovnik = '000003'
4. dobijene rezultate treba ubaciti u tabelu Scen (update)
5. UPDATE StavkaCenovnika INNER JOIN SCen ON (SCen.uslugarzzo = StavkaCenovnika.UslugaRZZO)
SET StavkaCenovnika.cena = SCen.cena
6. Ostaje još samo da se ukupna vrednost pojedinačnih faktura izračuna (kolicina*cena)
7. update EFStavka set iznos = kolicina*cena
8. rekreirajte fakture koje treba praviti po novim cenama i to je to

Sori još jednom što se kasno javljam !!!
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama04.12.2007. u 17:32 - pre 199 meseci
Odgovor za Dusana Misica

Upotreba CPU-a 100% je normalna. Program je i pisan da maksimalno koristi CPU.
Da li ste sačekali dovoljno dugo da se import završi ?
Česta je pojava da ukoliko se klikne mišem na formu aplikacije ili ako neki drugi prozor prekrije prozor aplikacije, aplikacija prestaje da osvežava progres bar, iako nesmetano završava posao.

Možete mi poslati bazu sa problematičnog računara na [email protected] da pogledam da li je problem do baze.

Retroaktivna promena cena je implementirana u NexTZUS verziji 1.3.2 od 06.10.2007. godine.

Pozdrav, Mitrović Slobodan.
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
77.46.158.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama12.12.2007. u 19:51 - pre 199 meseci
Rešio sam da next bazu prebacim na SQL2000, server je instalisan. Imam problema da postojecu access bazu prebacim u SQLbazu.

Krile je jednom napisao:

Code:
2. Najjednostavniji način da prebacite NextZUS.mdb (Access) bazu u NextZUS.mdf (SQL Server)

 bazu je da iz Accessa pokrenete opciju Upsizing Wizard.


Kod mene je problem sto mi je ova opcija Upsizing Wizard ne aktivna??? (siva)

Probao sam da iz sqlmenagera uvučem bazu iz accessa, ali se javlja error na 4 tabele. I kada se konektujem sa NextZUS-om stalno mi isponova traži da upišem generalije ustanove i te slogove gomila u tabeli Vlasnik, što mi je znak da bodem pravi server i pravu bazu ali nesto neradi kako treba.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
77.46.158.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama13.12.2007. u 16:01 - pre 199 meseci
Evo i sam sebi da odgovorim.

Kada sam access bazu konvertovao u verziju 2003 sve je postalo aktivno. Resen problem, sve radi.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
77.46.158.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama23.01.2008. u 19:32 - pre 197 meseci
ZNAČI NEMOGU DA VERUJEM!!!???

U NEXTzus-u za 2008. godinu dodata su dva polja, jedno pored usluga i cisto je informativno pored sifre usluge (ne upisuje u bazu) da li ona pripada leku, materijalu ili usluzi i druga pored datuma kod podataka pacijenta da li je stacionarno ili ambulantno lecenje. Ova drugas se upisuje u bazu.

Znači baza je izmenjena samo za to polje??? JAOOOOOO!

Knjiženje od 01.01.2008 pa do danas kada sam to sve instalisao ne važi samo zbog tog jednog polja, ili još bolje ako je neko čekao po instrukciji "novu" aplikaciju pa nije knjižio ništa?


Ne mogu a da ne kažem da mi se ovo sve čini kao ZAJEBANCIJA!

I što je najbolje moja ustanova NEMA stacionar, znači trebalo je samo dodati u postojećoj bazi (proširiti) za to A ili šta?

I primenuti samo novi EXE i rešen problem.

Bilo bi lepo da mi neko iz BITIPEXA odgovori, da li je sada moguće iz starog nexta sa F9 exportovati protokole iz januara, pa sa shift f9 učitati u novi. Da li će se podaci pravilno postaviti, a ovo polje ću automatski popuniti na A jer moja ustanova NEMA S.

Nije mi jasno čemu sve ove egzibicije, nova prazna baza, nove nomenklatura, nema više I10 diagnoze i ako ona u svim knjigama MKB-a postoji??? Zar nije bilo lakše proširiti postojeću tabelu za to polje i primenuti samo nove nomenklature i novi NEXTzus2008.exd . A ne ponovo instalacija pa da unosimo sve iz početka?
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
77.46.156.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama24.01.2008. u 17:40 - pre 197 meseci
Prvi dan iskustva.


Kao prvo moram da pozdravim odvajanje šifarnika usluga po tipovima ZZ. Sada stomatolozi vide samo stomatološke, primarna primarne i sekundarna sekundarne šifre usluga u aplikaciji.

A šta mene muči.

Šifra dijagnoze je proširena sa još jednom cifrom, verovatno onom što se u MKB piše iza TAČKE.
Gospodo koja slažete ove šifarnike za NEXT, gde je šifra I10.0 ili I100? U MKB-u je još uvek ima.

Šifre usluga koje imaju idex M, materijali. Niko ništa ne objašnjava. Gde je šifra za vatu, gazu, kalikozavoj, iglu bez šprica??? Da li je ovo možda već uračunato u cenu usluge previjanja i recimo vađenja krvi pa ne postoji šifra? Ako je tako onda su ove usluge JAKO jeftine, odnosno kada se uzme realna cena materijala, usluga dođe džaba???

Za Gospodu iz Bitimpexa.

Moja next baza je u MSSQL2000. Do sada sam imao NexTZUSSQL.mdf (za 2007) i sada imam onu praznu od juče NexTZUS2008SQL.MDF

U NexTZUS2008SQL.MDF se knjiži od juče i za sada je ok (naravno sa stanovišta programa). Do juče su knjižili u NexTZUSSQL.mdf (za 2007).

Pokušao sam da iz programa NexTZUS.exe sa F9 exportujrm protokole u CAB (xml) koji se smešta u C:\NexTZUS\ExpImp\
pa da ga prebacim u C:\NexTZUS2008\ExpImp\ i da ga odatle importujem sa SHIFT + F9 u NexTZUS2008.exe i kao takvog da mu naknadno dodam nono A, prepravim šifre dijagnoza i eventualno neke šifre usluga popravim ili dodam.

AVAJ nije uspelo. Pri importu NexTZUS2008.exe aplikacija mi dobije one kose crte (tarabu) i otvori se prozorče NexTMTVC sa porukom Run-time error '13': Type mismatch i još jedan isti prozor Run-time error '440': Automation error.???

Najinteresantnije je što ako probam da CAB fajl učitam u NexTZUS2008.exe sa ACCES bazom učitavanje uspe??? A tu isu Acces sam konvertovao kao i predhodnu u MSSQL2000 kada je bila prazna???

Ako BITIMPEX ima odgovor na ovo ili neko od Vas koji su uspeli da prokljuve u čemu je štos. Proverom polja u tabeli i vrste promenljive nisam našao ništa što bi mi se činilo da smeta onom Type mismatch

I što je još gore, kada sam uspeo da importujem u NexTZUS2008.exe sa ACCES bazom uradim tu prepravke exportujem ga odatle i probam da ga importujem u NexTZUS2008.exe sa NexTZUS2008SQL.MDF bazom dobijem iste poruke.

Otuda zaključujem da ću možda imati isti problem pri učitavanju iz drugih udaljenih servera (ambulanti po selima).

Menjao sam i TAG-ove ali isti problem.


AJMO LJUDI HELP! Vreme ide. da ljudi neknjiže ponovo od 01.01.2008.

Čita li neko još ovaj forum???
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

vtva

Član broj: 137672
Poruke: 12
79.101.163.*



+1 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama24.01.2008. u 19:11 - pre 197 meseci
Imam sreću pa ne koristim ovaj divni "program"

Citat:
i sada imam onu praznu od juče NexTZUS2008SQL.MDF


Samo pitanje :

Da li to znaci da nemate podatke o vec unetim pacijentima iz prethodne godine ?

 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
77.46.156.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama24.01.2008. u 19:49 - pre 197 meseci
Imaš export osnovnih podataka o pacijentima iz stare baze i moze se importovati u novu. Ali meni netreba samo ovo već i deo usluga knjiženih u staroj bazi od 01.01.2008 do 23.01.2008.

Imam podatke o pacijentima, NEMAM USLUGE ZA NAVEDENI period, a imao sam ideju da ću to moći odraditi sa postojećom opcijom F9.

Pa se sad ne bojim samo za taj deo već kontam da neradi kako treba pa neću moći na kraju meseca da importujem podatke ni iz udaljenih ambulanti.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.eunet.yu.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama25.01.2008. u 09:33 - pre 197 meseci
Moji su ažurni, rade marljive pčelice. Skoro da smo ažurni u dan. Mislite da ću im instalirati novu verziju, i obrisati sve što su za ovih 25 dana radili? Bolje da dam otkaz odmah.
Naravno da bi najbolje rešenje bilo da su na portalu napravili interfejs koji će prepoznati verziju programa iz koga se šalje, pa da sam lepo konvertuje, pa tek onda da nam daju novu verziju - ali ne 20.-i-nekog-februara.

"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
77.46.159.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama25.01.2008. u 13:24 - pre 197 meseci
U udaljenim ambulantama gde je stari next radio i dalje sa access 97 bazom sam bez problema prebacio sa f9 i shift+f9 podatke za prvih 25 dana u novi next sa takodje access97 bazom. Sada ce samo protrcati i popraviti dijagnoze i dotdati ono A ili S. Usluge su u glavnom iste, najviše se razlikuju kod patronaže (babica), ovo su rekle moje vodeće sestre-primarna je u pitanju.

Problem je što to isto ne mogu da uradim u verzijama baza koje su konvertovane prvo sa acessa97 na 2003 pa odatle izvezene u mssql2000.

Niko se još iz BITIPEX-a ne javlja na forum???

A ni iz RZZO-a da objasni ne doslednost šifarnika i MKB-a.

E sad ima polemike oko onog A i S, neko kaže da se to ne odnosi na ustanovu već da li je pacijent posetio lekara po povratku iz STACIONARA ili je došao od kuće onda je AMBULANTNO ??? HAHAHA igramo se žmurke. Niko ništa ne objašnjava. Samo će na kraju biti OSPORENO.

Direktor naše filijale je pre nedelju dana poslao pismo da se knjiženje usluga obavezno radi PO pACIJENTU KAO I LEKOVI KAO I MATERIJALI. (skoro sam 100% siguran da ni njemu nije jasno šta to znači).

MATERIJALI pojedinačno? Pa dobro da uymemo neki prosek pa da VAtu, Zavoje tufere i ostalo nekako i podelim pojedinačno, ALI ovi materijali nemaju svoju šifru u novom NEXTU??? Neka mi nekažu samo da su ti materijali uračunati u cenu usluga jer onda ispada da ljudi rade za džaba!


@gloyer, u čemu su tvoje baze?
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.eunet.yu.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama28.01.2008. u 05:53 - pre 197 meseci
@chips
(dobro jutro, tek sam stigao na posao, pogledaću danas, ali mislim da su u '97, bar većina...)

Raduje me što bar na '97 radi import/export. danas ću probati, pa ću se javiti sa rezultatima.

"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

spartanka

Član broj: 170491
Poruke: 16
195.252.98.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama28.01.2008. u 11:49 - pre 197 meseci
Dobar dan svima.
Da li je neko uopšte primetio izmenjene Dg.
Pa ljudi to je suludo! Ko još menja dijagnoze koje su Medjunarodna klasifikacija bolesti!?
I neka mi neko objasni ko će imati petlju i stati pred lekare u celoj Srbiji i reći da Evropa nemam pojma, mi imamo nove dijagnoze...
Dijagnoze su tako postavljene da je za njihovo utvrđivanje isključivo potrebna poseta sekundarnom nivou...
Npr.
I119;Bolest srca kod povišenog krvnog pritiska bez nedovoljne funkcije srca;Morbus cordis hypertensivus sine insufficientia cordis
I120;Povišen krvni pritisak bubrežnog porekla sa nedovoljnom funkcijom bubrega;Hypertensio renalis cum insufficientia renis

Za ove dijagnoze je potrebna konsultacija višeg nivoa. Jel to znaci da ce pacijenti iz Domova odlaziti na sekundarni nivo, a sa Dg. 0000???
nema čak ni suspektno...

Slova A i S se podrazumevaju prema tipu ustanove. tačno se zna prem ustanovi koji tip usluga pruža.
Polje sa slovom T oduvek postoji, a polje kod usluga je već klasifikovano prema tipu: usluge, materijala ili lek... I imbecil zna da gentamicin nije usluga nego lek...
Čemu sve ovo???
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.eunet.yu.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama28.01.2008. u 12:18 - pre 197 meseci
Neko "gore" zaradjuje svoju platu. Eto chemu. 13 godina sam u zdravstvu, i nikada ni jedno sistemsko reshenje nije bilo chak ni na pomolu. A jedino shto nam treba, to su sistemska reshenja. Kao bankomati. Ili fiskalne kase. Ali, neee...


"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

spartanka

Član broj: 170491
Poruke: 16
195.252.98.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama28.01.2008. u 12:59 - pre 197 meseci
Ja samo znam da sam ja informaticar i nemam nameru da stanem pred 400 zdravstvenih radinka i objasnjavam (tj. ne znam sta bih im objasnila) im da je neki tamo genije odlucio da se igra cika doktora, i smislja dijagnozu zipa:

Y024;Nasilje guranjem ili stavljanjem žrtve ispred predmeta u pokretu-ulica i autoput;Nasilje guranjem ili stavljanjem žrtve ispred predmeta u pokretu-ulica i autoput ili

Z632;Neodgovarajuća podrška porodice;Neodgovarajuća podrška porodice ili

Z886;Lična anamneza o alergiji na analgetike;Lična anamneza o alergiji na analgetike...

Cisto da podsetim, anamneza spada u prvi, odnosno kontrolni pregled i obuhvata mnogo siru anamnezu od ove, sto opet nema veze sa Dg...
Ovo je pravi nacin ubiti pacijente...

Ovde vazi parola: zasto jednostavno, kad moze komplikovano!
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
77.46.154.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama28.01.2008. u 18:22 - pre 197 meseci
Ima tu još jedna stvar. Program za fakturisanje recepata ima svoj šifarnik koji je da kažemo ispravan. Zašto poseban tim za šifarnike u RZZO-u nije taj isti šifarnik dijagnoza primenu i u NEXT-u.

Recimo da pacijen ima I10.0 koja za sada ne postoji u NEXT-u, a postoji u programu za recepte, šta se onda gde piše, ko vodi računa o tome. Ako se pogrešna šifra upiše u program za recepte, takav neće proći kontrolu.

SVE U SVEMU mislim da ova pitanja postavljamo na pogrešnom mestu, jer BITIMPEX nije odgovoran za šifarnike, već tim u rzzo-u koji ga ažurira. JA se iskreno nadam da će ga uskoro popraviti i prepraviti.

Ono što BITIMPEX treba da uradi je da nam namesti redovan F9 i SHIFT+F9 i u načinu rada sa MSSQL bazom.

Ako čitaju sve ovo molio bih gospodu samo da nam bar ovde na forumu napišu kada će to biti.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 285233 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.