Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veliki problem pri slanju mail poruka

[es] :: PHP :: Veliki problem pri slanju mail poruka

[ Pregleda: 2459 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Veliki problem pri slanju mail poruka14.02.2007. u 20:11 - pre 209 meseci
Ovako:
U svojoj bazi imam jednu tabelu u koju se upisuju clanovi mog sajta i za sada ih imam oko12 000, i izmedju ostalog oni kada
se registruju upisu svoj mail.
Sad ja zelim da im posaljem svima e-mail poruku.Posto nije moguc jednostavan nacin obilaska tabela i posaljem mail, na pr:
Code:

                $sql="select * from tabela_clanovi";
        $rs=$db->query($sql);
        $mail = new mail;//klasa u kojoj su realizovane funkcije za slanje mail poruka
        while($row=mysql_fetch_object($rs))
        {
            $emaildestination=$row->emailclana;
            $mail->from("Subject", "[email protected]");
            $mail->to($emaildestination);
            $mail->subject("Subject");
            $mail->body("Sadrzaj poruke");
            $mail->send();
        }

jer da posaljem ovako 12000 email poruka odjednom ubio bih mailserver kod provajdera :)
Niti je moguc automatski redirect na pr:
Posaljem 20 poruka odjednom pa onda uradim redirect na drugu stranu na kojoj sacekam na pr. pola min i onda se vratim na slanje sledecih 20 email poruka i tako sve dok ne posaljem. Za ovo bi mi trebalo oko 2-3 sata i to bi mi bilo ok ali ni to nije moguce jer tamo gde mi je aplikacija hostovana, a i na vecini web hosting servisa je tako, moguce je poslati 1 poruku u 1 min sto znaci da meni treba 12000 min:)

I sada me interesuje da li neko zna neki nacin da ovo resim ili da moze neko da mi garantuje da za ovo nema resenje.
djLapac
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Veliki problem pri slanju mail poruka14.02.2007. u 21:06 - pre 209 meseci
Direktna konekcija na SMTP server, tako se može poslati mnogo više poruka nego standardnom mail() funkcijom (a pretpostavljam da tvoja klasa tako šalje poruke).

A stvarno je suludo ograničavati broj poruka u minuti ako plaćaš host... kašljmenjajhostkašlj...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Veliki problem pri slanju mail poruka14.02.2007. u 21:24 - pre 209 meseci
Nazalost, Nemanja i tvoja pomoc danas da resim to sa redirect-om nije moguca.
I meni je to sumljivo da mogu da posaljem jednu poruku u minuti to je zaista suludo, nije mi jasno koliko ima ovakvih slucajeva na pr jat kada salje svojim klijentima poruke o snizenju ili nebitno ko sigurno ako ih ima oko milion ne salje poruku po poruku .
Sto se tice host provajdera da ne verujete ali je eunet u pitanju. I danas sam pricao sa covekom iz njihove podrske i rekao mi ako pokusam da posaljem vise od 60 poruka u jednom satu da ce mi izbrisati aplikaciju sa servra i da ni u ludilo to ne pokusavam da uradim.
I sada sam se zaista nasao u nezgodnoj situaciji jer ne mogu nikako da nadjem neko resenje.
Ako je neko imao slicnih problema nek mi javi.
Poz

djLapac
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Veliki problem pri slanju mail poruka14.02.2007. u 21:32 - pre 209 meseci
Pa kakav je to hosting provajder kad ti preti brisanjem sajta za koji si ti platio? To može samo u Srbiji. I ne, nije mi uopšte teško da poverujem da je to EUnet, Verat, Soloymi ili neki drugi domaći host.

A šta ako imaš relativno dobro posećen sajt i dođu u isto vreme dva čoveka da se registruju, ili bolji primer u toku sat vremena dođe 65 ljudi da se registruje na tvoj sajt (ako imaš opciju za registraciju) i šta se onda dešava? Ne mogu svi da aktiviraju nalog na sajtu zbog glupog ograničenja? Ili ti u gorem slučaju obrišu sajt. Užas. Menjaj to odmah!

Naravno, imaš i tzv. Mailing List provajdere, npr. http://www.yourmailinglistprovider.com/ ili tako nešto, pa vidi dok ne promeniš host da iskombinuješ nešto preko njih, ako imaju neku opciju za import ili tako nešto.

Pozdrav
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Veliki problem pri slanju mail poruka14.02.2007. u 21:42 - pre 209 meseci
Znam da je provajder ocajan i da treba da ga zamenim ali moracu da koristim jos neko vreme njihove usluge pa gledam kako
da resim ovaj problem, sto pre jer mi je neophodno.
U svakom slucaju hvala i za danasnju pomoc i sada.

djLapac
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.vdial.verat.net.



+52 Profil

icon Re: Veliki problem pri slanju mail poruka15.02.2007. u 16:38 - pre 208 meseci
Citat:
nezki: ...danas sam pricao sa covekom iz njihove podrske i rekao mi ako pokusam da posaljem vise od 60 poruka u jednom satu da ce mi izbrisati aplikaciju sa servra i da ni u ludilo to ne pokusavam da uradim...

Zaista ne mogu da verujem da je jedan ozbiljan domaci provajder (kako se predstavlja) ovako resio potrebe korisnika koji moraju da salju newsletter? :( Jel imaju barem opciju da im doplatis tu uslugu?

Ja recimo na Loopia hostingu koristim direktnu konekciju na SMTP server i mogu poslati i do 500 poruka u jednom izvrsavanju skripte, ovaj broj nekada varira gore/dole i uglavnom zavisi od trenutnog opterecenja SMTP servera, ako je petlja preopterecena, imam vece cekanje izmedju 2 poslata maila.

Zainteresovan sam da cujem od ljudi koji imaju vise iskustva sa slanjem ogromnog broja mailova, kako je najbolje izvesti sistem i omoguciti sto bolju kontrolu kako bi sve poruke bile poslate, a da to ne podrazumeva hostovati svoj sopstveni mail server? Ima li jos nekih korisnih predloga?
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.53.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Veliki problem pri slanju mail poruka16.02.2007. u 12:56 - pre 208 meseci
Problem je do mog provajdera definitivno i danas sam izricito dobijo upozorenje da nikako nece dozvoliti slanje vise od 500 poruka dnevno, pa zbog toga molim sve koji znaju neki ok provajder(po mogucstvu domaci) koji podrzava newsletter nek mi javi.
Poz
djLapac
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Veliki problem pri slanju mail poruka16.02.2007. u 14:18 - pre 208 meseci
Pa ja mislim da od domaćih (tj. ovaj je polu-domaći ) jedino valja Loopia. U svakom slučaju kontaktiraj ih pa vidi šta nude.

Pozdrav
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Veliki problem pri slanju mail poruka

[ Pregleda: 2459 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.