Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom

[es] :: Video kompresija :: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7051 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom14.02.2007. u 06:16 - pre 209 meseci
Da prvo razjasnim svima koji citaju, a narocito onima koji mozda znaju i postavice svoje odgovore. Dakle imam instaliran k-lite codec pack, i nemam nikakvih problema sa pustanjem bilo kog videa. Isto tako nikakvih problema nemam ni sa kompresovanjem u divx ili xvid varijantu. Ono sto je moj PROBLEM, to je da se povremeno (ne uvek) desava da kada gledam neki film ili video klip (dakle mpeg4 kompresovan) samo odjednom dodje do "preskoka" od sekundu -dve doticnog snimka. Dakle nije da je tu film isecen, iliti fale neki frejmovi, samo dodje do preskoka. JA to potvrdim tako sto vratim malo unazad i na tom istom mestu jednostavno posle toga je sve u redu. Dakle nema pravila kada se to desava i svi fajlovi-filmovi-klipovi su ispravni, znaci nije do njih. Pitam se da li je mozda do plejera. Koristio sam dva ViPlay 2.09 i Bsplayer 1.2x ili tako nesto. I desava se kod oba plejera.
Bilo kakve sugestije ili slicna iskustva su dobrodosla
pozdrav
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom14.02.2007. u 09:05 - pre 209 meseci
Prvo, rendiraj neki fajl preko graphedita cisto da vidimo sta se sve startuje na playbacku i okaci sliku. Jer K-lite instalira previse bespotrebnih filtera pa cak i dva za istu namenu, tako da mozda ima neke koljaze.
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom14.02.2007. u 17:14 - pre 209 meseci
Sada tek videh ovu poruku. Provericu to kadadodjem kuci s posla. Nego u medjuvremenu ako "Shon3i" vidi ovaj moj post, moze li ukratko da odgovori sta je to graphedit? I supose to je neki programcic za proveru kodeka ili sta vec. Ja imam i koristim AVIcodec koji mi proverava audio/video kodeke u doticnom fajlu. A to verovatno vec svi znate. Za taj graphedit nisam cuo, i cim dodjem isprobacu ga i okacicu sliku.
do tada pozdrav ljudima dobre volje
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom14.02.2007. u 17:19 - pre 209 meseci
http://www.digital-digest.com/...howsoftware_graphedit_141.html

Graphedit je jedno malo programce koje je deo DirectX SDK paketa. sluzi za rendiranje, encodovanje, decodovanje multimedijalnog sadrzaja, ali uglavnom se koristi za renderovanje iz razloga sto se onda prikaze koji se DirectX filteri upotrebljuju na reprodukciji. Sliku koju treba da pokazes treba da izgleda ovako, samo vecu.



pozdrav.
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom15.02.2007. u 00:30 - pre 209 meseci
evo recimo jednog fajla sto sam uradio preko graphedit-a
i pravo da kazem meni to nista ne govori gde moze da mi bude problem


Minnesota >>> Munze Konza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
91.143.221.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom15.02.2007. u 04:33 - pre 209 meseci
Daj neki INFO(video i audio kodek) za Virgin Steele - Some Videos.avi !!!
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom15.02.2007. u 05:16 - pre 209 meseci
>
File : 214 MB (214 MB), duration: 0:23:47, type: AVI, 1 audio
stream(s), quality: 41 %
Video : 203 MB, 1196 Kbps, 29.969 fps, 320*240 (4:3), 3IV2 = 3IVX,
Not checked
Audio : 10.88 MB, 64 Kbps, 32000 Hz, 2 channels, 0x161 = Windows Media
Audio V2, Supported

mada sada vidim da ovo nije DivX nego Triviks.... ali mislim da nije bitno,
ako treba mogu da nadjem i neki film koji je bas divx ili xvid. Virgin
steele mi je bio pri ruci jer je na hardu.

------=_Part_66269_5347893.1171516523689
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Disposition: inline

<br><br><div><span class="gmail_quote">On 2/14/07, <b class="gmail_sendername">Boki70a</b> &lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt; wrote:</span><blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">
Daj neki INFO(video i audio kodek) za Virgin Steele - Some Videos.avi !!!<br><br>--<br><a href="http://www.elitesecurity.org/poruka/1471738">http://www.elitesecurity.org/poruka/1471738</a><br><br>Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#244732">
http://www.elitesecurity.org/p...t;/a><br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:244732:976213a6bc3171e0019496263d2b1de4<br>
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom15.02.2007. u 05:50 - pre 209 meseci
evo filma, avi format Xvid

[att img]

Minnesota >>> Munze Konza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom15.02.2007. u 05:53 - pre 209 meseci
parametri Ice Age-a su:

File : 697 MB (697 MB), duration: 1:26:03, type: AVI, 1 audio stream(s), quality: 51 %
Video : 421 MB, 685 Kbps, 23.976 fps, 512*272 (16:9), XVID = XVID Mpeg-4, Supported
Audio : 275 MB, 448 Kbps, 48000 Hz, 2 channels, 0x2000 = AC-3 ACM Codec, Supported

Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
91.143.221.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom15.02.2007. u 23:06 - pre 209 meseci
Grafovi su ti donekle korektni i ne bi trebalo da ti takav lanac filtra zadaje neke probleme. S druge strane ova dva grafa pokazuju oscilacije u lancu filtra i postojanje dva ista u jednu svrhu.
Na prvom grafu nemas DirecVobSub dok ga na drugom imas - oscilacije.....u principu ovaj filtar(za titlove) ti nije potreban jer tu istu funkciju ima ffdshow video dekoder sa internom opcijo "subtitles".
Na drugom grafu zvuk ti dekodira AC3 filter, a posto se sa ffdshow-om instaliraju video i audio ffdshow dekoderi, jasno ukazuje da imas dva filtra(AC3 filtar i ffdshow audi filtar) za jednu svrhu(dekodiranje AC3 strima).
Dobro ti je shon3i rekao K-lite instalira previse bespotrebnih filtera pa cak i dva za istu namenu, tako da mozda ima neke koljaze....
...tako da je moguce da ovo sto sam ti naveo, a pogotovo varijanta "dva za istu namenu", moze da izazove taj preskok od 1-2 sek.

Savet:deinstaliraj K-lite......da se nelazemo ovo nije bas lako jer add/remove u control panel-u ne uklanja 100%, pa ces sigurno morati rucno da ih cistis. Najbolje bi ti bilo da nabavas neki specijalizovani softver za deinstalaciju.....ja recimo koristim "Your Uninstaller!2006".
Kad to budes sve lepo obavio instaliraj samo ffdshow i haali spliter i na konju si......ako imas potrebu za video kompresijom mozes slobodno jos i pride da instaliras neophodni kodek.
Da bi bio jos vise siguran da ti je lanac filtra ok, moj savet ti je da koristis Media Player Classic(sa iskljucenim svim internim filtrima) i njegovu opciju external filters, sa cekiranim "prefer", gde ces mu jasno definisti koje ce filtre da koristi. Recimo kod mene u toj opciji stoji:
[v] Haali Media Spliter
[v] ffdshow MPEG-4 video decoder
[v] ffdshow audio decoder
[v] Haali Video Renderer
pozz


Media Palyer Classic by Celtic Druid: http://tirnanog.fate.jp/mirror/Media%20Player%20Classic/
FFDShow by CLSID: http://sourceforge.net/project...d=199416&release_id=439904
Haali Media spliter(ili MatroskaSpliter) : http://haali.cs.msu.ru/mkv/MatroskaSplitter.exe

[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 16.02.2007. u 00:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom16.02.2007. u 04:43 - pre 209 meseci
Boki70a svaka cast na odgovoru. JOs ne znam da li ce to da mi radi, ali upravo cu da pokusavam sve kako si naveo.
Znaci tvoja preporuka bi bila da uopste vise ne instaliram klite kodek pakove. Ja sam to stalno radio - kako izadje novi ja onaj stari skinem i stavim novi.... dakle vise se ne secam od kada sam poceo verz. 2.75 2.76 2.77 .... do najnovijeg 2.84. MOguce je i to sto kazes da kada ga ja deinstaliram onda on ne skine sve, vec nesto zaostane i nakuplja se djubre. E sada ja koristim programcic koji se zove CCLEANER i preko njega radim uninstallation, a onda i ocistim junk preko nekih opcija. Ovde u Americi ne smem da se zezam i ne koristim krekovane programe. Koristim samo one koji su freeware, ali bez adware-a. Necu cekati tvoj odgovor, ali videcu za taj tvoj unistaller sto si ponudio....
Dakle, da "remiziram" predlog je da skinem klite, instaliram ono sto si rekao i po potrebi instaliram recimo samo divx, xvid i lame kodek koje koristim kada neke svoje snimke prebacujem u divx. E tu dolazimo do novog pitanja. Ako skinem K-lite, da li bih ja mogao onda da prebacujem moje video snimke sa kamkordera na HDD. Ja to radim inace najpre kao DV format... editujem snimke, secem, ubacujem naslove.... i onda kada se nakupi dovoljno snimaka pravim DVD (mpeg2 pretpostavljam)... Da li cu imati problema sa time. Ovo pitam jer sada nemam nikakvih snimaka da isprobavam, a i pravo da kazem nemam vremena za to...

pozdrav svima iz frigidne Minnesote

Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom16.02.2007. u 05:06 - pre 209 meseci
dopunsko pitanje:
ja vec imam neki media plejer klasik, koji sam instalirao uz real alternative paket.
nisam mogao da dokucim sta radi onaj Haali Media spliter.... jel to kodek ili splitter ko sto mu ime kaze, i cemu ce to meni da sluzi za gledanje videa
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
91.143.221.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom16.02.2007. u 06:52 - pre 209 meseci
Dobro si me shvatio ;-)
Cisto da znas, da sa sa ffdshow-om pored video i audio dekodera, instalira jos i ffdshow encoder(vfw), koji kao sto mu samo ime kaze sluzi za kodiranje, al njega retko ko koristi u te svrhe - slobodno koristi neophodne kodeke za video kompresiju(xvid, divx, lame kao sto si naveo)
......Varijanta MPC+Haali+ffdshow se koristi isklucivo za dekodiranje/gledanje filmova/klipova i nije 100% svemoguca bar sto se tice web striminga.....za to su ti jos potrebni i qucktime, realmedia, flash, java...
Sto se tice prebacivanja DV u DVD/mpeg2 koristi neki specijalizovani program - CCE, TMPGenc, Canopus.....jbga nisu free, al zato djavolski odradjuju posao... ako ti je cena problem uvek postoje i open source varijante.
Citat:
dopunsko pitanje:
ja vec imam neki media plejer klasik, koji sam instalirao uz real alternative paket.
nisam mogao da dokucim sta radi onaj Haali Media spliter.... jel to kodek ili splitter ko sto mu ime kaze, i cemu ce to meni da sluzi za gledanje videa

Dao sam ti link za MPC i sa njega skini najnoviju verziju.
Haali Media spliter sluzi za splitovanje kontejnera(avi,mp4,mkv,ts) ili laicki receno odvoja elementarne strimove(video, audio, titlovi..) iz komtejnera i kao nezavisne se ih prosledjuje dekoderima....uostalom pogledaj svoje grafove(drugi filter u lancu, gledano sa leva na desnao) koje si uploadovao i bice ti sve jasno.
pozz
P.S.
Nije valjda tako frigidno u Minesoti :-)
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom16.02.2007. u 07:13 - pre 209 meseci
hvala još jednom. malo sam se pomučio dok sam našao kako da namestim da naš titl nema one neke kuke za slova ŠĆČĐ itd...
ali uspeo sam. A kada se otvori svaki od onih prozora (audio, video dekoder) ima puno opcija za čekiranje. Ja tu ništa nisam dirao jer mi sve radi kako treba za sada. Jel treba nešto tu da se menja ili samo da ostavim tako?

A ovamo evo vec puna treća nedelja da nije "toplije" od -18 stepeni. Samo je u nedelju bilo kao -6 i ono stvarno čudan osećaj, kao da nam je stiglo proleće. Toliko se navikneš na hladnoću da ti je i -6 super. Međutim opet nam stigao ledeni talas iz Kanade. Problem nije u toj "zvaničnoj" temperaturi, već o temperaturi sa efektom vetra koji j..e kevu. Tako da je juče bilo recimo -25 ali real feel oko -35. A proslog ili preproslog vikenda je sve "pucalo" od hladnoće, spuštalo nam se i do -43 u pojedinim delovima grada. :-))))
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
91.143.221.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom16.02.2007. u 07:54 - pre 209 meseci
Citat:
A kada se otvori svaki od onih prozora (audio, video dekoder) ima puno opcija za čekiranje. Ja tu ništa nisam dirao jer mi sve radi kako treba za sada. Jel treba nešto tu da se menja ili samo da ostavim tako?

Generalno je potreban veoma mali tweak opcija, al sa default setinzima ce ti sve raditi OK...ako ti ne bude nesto radilo(sto je redak slucaj) ti svrati na ES forum....inace imas kao top temu podesavanje ffdshow-a na ovom forumu : http://www.elitesecurity.org/t...diranje-video-audio-materijala.
Ja bih tu dodao, zato shto koristim haali video renderer, upotrebu opcije (Overlay->Output) u ffdshow video config-u gde je potrebno da se cekira "Use Overlay Mixer" i "Allow output format changes during playback"....obrati paznju te opcije imaju duplo cekiranje pocev od praznog checking box-a - ostavi ih na drugi checking.
U ffdshow audi config-u koristim "Volume->Master Volume & Normalize" gde mi je Master Volume podesen na 165%, a Normalize cekiran....u principu ovo ti nece biti potrebno ako si komp povezao na eksterno audio pojacalo, al dobro dodje za PC speakers zvucnike.
Takodje mi je i "Mixer" cekiran - vrlo korisna opcija ako imas 5.1 zvucnicki sistem, mada mozes slobodno da ga koristis i ako imas 2 sitem.

Sta da ti kazem, obuci se toplije :-) i misli na egzoticne meleskinje sa tropskih ostrva :-)
pozz

 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom16.02.2007. u 10:45 - pre 209 meseci
Naizgled sve je dobro, ali navedi i masinu koju koristis, je ovoliko filtera treba jak procesor da pogura, i drzi se podalje od codec packova, i poslusaj boki-a i otarasices se muke
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom16.02.2007. u 17:18 - pre 209 meseci
Moja mašina je:
COMPAQ PRESARIO AMD Sempron 3100+, 1GB shared RAM-a. Integrisana grafička karta koristi 128MB, tako da efektivno imam u stvari 1024-128=896MB RAM-a. 80GB HDD i to je to što je bitno.
Kad dođem kući s posla, uradiću ponovo ono isto sa grapheditom i Ice Age-om, pa da možete da uporedite.
pozdrav
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom16.02.2007. u 23:05 - pre 209 meseci
evo nove slike iz grafedita


Minnesota >>> Munze Konza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom18.02.2007. u 00:47 - pre 209 meseci
Haali Media Spliter sluzi za dekodovanje MKV video fajlova-Matroska kontejner video.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
91.143.221.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom18.02.2007. u 02:05 - pre 209 meseci
Sale, ovaj poslednji graf ti je najbolji (citaj perfektan)!!!
Jel to nakon sto si deinstalirao K-lite i instalirao ono sto sam ti rekao?!
Masina ti je OK ne bi trebalo da ti pravi problem....obrati paznju kada gledas filmove da iskljucish programe koje rade u pozadini - to isto moze da pravi problem!

@Cile
Haali nema nikakve veze sa dekodiranjem vec ima veze sa splitovanjem, multipleksiranjem i demultipleksiranjem.
poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Problem sa DivX-om, XviD-om ili bilo kojim drugim kompresovanim videom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7051 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.