Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pridruzivanje teksta nekoj varijabli u sql

[es] :: MS SQL :: pridruzivanje teksta nekoj varijabli u sql

[ Pregleda: 1978 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
89.111.254.*



+1 Profil

icon pridruzivanje teksta nekoj varijabli u sql08.02.2007. u 21:35 - pre 209 meseci
Ako npr u nekoj StoredProcedure declariswm neku varijablu tipa nvarchar/varchar, kako mogu da joj pridruzim proizvoljni string?

Imam namjeru napravit jednu dinamicku storedP u koj koristim kursor. U ovom slucaju citam id iz baze i za svaki prolaz generisem upit.

Nesto tipa

Declare @string nvarchar i onda
@string=""
@string="select User from Users where id="+id
i onda nesto tipa
execute(@string)

Dali ovo moze i na koji nacin da to uradim?
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.ptt.yu.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: pridruzivanje teksta nekoj varijabli u sql08.02.2007. u 22:46 - pre 209 meseci
Krenuo si u dobrom smeru. Ja obicno uzimam cist varchar. Jedina problem na koji mozes naleteti da ne mozes napraviti query veci od 8000 karaktera jer varchar (i nvarchar) mogu da se deklarisu sa max. 8000 karaktera (mozda postoji i neko resenje ali ja ne znam).
Ne koriste se " navodnici vec ' single quote
Code:

  declare @query varchar(8000), @id int

  set @query = 'select * from proba'
  set @query = @query + ' where id = ' + ltrim(@id)  -- ili convert(varchar, @id)

  exec(@query)

 
Odgovor na temu

vukimama
Aleksandra Kovacevic
sad asp programer i mama i mali
biznismen, ranije nastavnik
Novi Sad

Član broj: 103405
Poruke: 19
*.eunet.yu.

ICQ: 333


Profil

icon Re: pridruzivanje teksta nekoj varijabli u sql15.02.2007. u 23:33 - pre 209 meseci
Hvala! Morala sam da se javim da kazem da ovaj stos nisam nigde videla.
Reci mi otkud znas to?
Koji je izvor?
Da li moram kupiti knjigu, jer do sad sam ucila iy tutoriala i sa foruma i bilo mi je dovoljno.

hvala
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.GlobalNET.ba.



+1 Profil

icon Re: pridruzivanje teksta nekoj varijabli u sql16.02.2007. u 12:34 - pre 209 meseci
Ne znam za koga je ovo tvoje pitanje.A ako je za mene onda ja ovaj fazon najcesce korsitim kad pravim dinamički upit.Na kraju to sve sastavim i execute.
Veoma dobar nacin u odnosu na staticke upite, nravno gdje treba. Staticki upiti su ipak dovoljni.
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
217.169.219.*

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: pridruzivanje teksta nekoj varijabli u sql16.02.2007. u 14:13 - pre 209 meseci
Eto sada znas da i to moze pa upotrebi gde ti je zgodno.
Stvarno se ne secam ni kada sam prvi put video dinamicki query niti gde sam ga video.
Ovu mogucnost komande EXECUTE imas opisanu u "SQL Server Books Online" dokumentaciji (koja ide uz instalaciju SQL servera).
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
89.111.251.*



+1 Profil

icon Re: pridruzivanje teksta nekoj varijabli u sql16.02.2007. u 20:15 - pre 209 meseci
@DarkMan

Ovaj sql upit(dinamicki) ti rijesava mnoge probleme. Ja ga koristim u jednoj web aplikaciji gdje korisnici popunjavaju odredjena pitanja. Onda od toga pravim neke statistike.Medjutim Aplikacija dozvoljava i postavljanej vlastitih pitanja.Kako ne bih morao da vodim evidenciju ko je kad i gdje dodao pitanje, napravio sam ovaj dinamicku upit u kojem se koristi FETCH i sve probleme rijesis. Inace bi svaki put morao mijenjati taj upit pogotovo sto imam dosta JOIN-ova. Ovako se nista ne brinem, jednostavno radi. Ako ti treba primjer mogu ti poslati.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: pridruzivanje teksta nekoj varijabli u sql

[ Pregleda: 1978 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.