Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako maknuti automatsko spajanje na internet preko Gatewaya?

[es] :: Windows mreže :: Kako maknuti automatsko spajanje na internet preko Gatewaya?

[ Pregleda: 3008 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lavjasin

Član broj: 117049
Poruke: 91
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako maknuti automatsko spajanje na internet preko Gatewaya?07.02.2007. u 19:19 - pre 209 meseci
To sam prije podesio ni sam ne znam kako preko new network connectiona i sada mi se adsl spaja prilikom podizanja kompjutera.To mi ne bi nimalo smetalo budući da sam na flatu, da nemam dns i dosta skidam preko rapidsharea.
Dva pitanja, kako a vratim na manualno spajanje?
Dali mi dns account na routeru onemogućava mjenjanje ip za recimo rapishare.
Probao sam sa proxyima, ne ide.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako maknuti automatsko spajanje na internet preko Gatewaya?07.02.2007. u 22:21 - pre 209 meseci
Citat:
lavjasin: Dva pitanja, kako a vratim na manualno spajanje?

Ovo nema veze sa IP adresom ( moje mišljenje )
Tvoja IP adresa je uvijek ista dok god ti je uključen ADSL/modem ( osim u momentu kada ti ISP mijenja samostalno IP )
Jedini način je da ga isključuješ na gumb ON/OFF a i to nije sigurno. Tko zna kako tvoj ISP daje IP adresu ( jedino da se raspitaš kod njih )

Citat:
Dali mi dns account na routeru onemogućava mjenjanje ip za recimo rapishare.

mislim da ti ovo neće pomoći puno kod Rapidshare portala.
- probaj nakon skidanja nekog file-a da obrišeš cookie, disable LAN konekcije, ili pak ON/OFF ADSL/modema,
možda nešto upali ;-)

- na kraju krajeva sve ovo probaj a uvijek si pogledaj koja ti je IP adresa nakon probe, pa ćeš znati što raditi
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako maknuti automatsko spajanje na internet preko Gatewaya?08.02.2007. u 07:08 - pre 209 meseci
Da li je U pitanju neki "Server" koji radi NAT ili imas samo jednu masinu na tom ADSL-u?

POgledaj Dial On Demand negdje da nadjes
Bojan
 
Odgovor na temu

lavjasin

Član broj: 117049
Poruke: 91
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako maknuti automatsko spajanje na internet preko Gatewaya?08.02.2007. u 19:08 - pre 209 meseci
To sam slučajno namjestio kad sam stavljao bežični internet na kompjuter.Prije sam se spajao preko connectiona a sada se jednostavno internet spaja prilikom podizanja kompjutera.U networku piše da je connectan na gateway.
Ne mogu se disconectati sa njega niti pokušati pokrenuti novu vezu, jer mi tada internet zablokira.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako maknuti automatsko spajanje na internet preko Gatewaya?

[ Pregleda: 3008 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.