Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Djeljenje prometa po portovima???

[es] :: Enterprise Networking :: Djeljenje prometa po portovima???

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanknezovic
mrezni admin
Zagreb

Član broj: 56955
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Djeljenje prometa po portovima???05.06.2006. u 10:42 - pre 217 meseci
Imam 2 WAN veze. I sad bi mi trebalo neko rijesenje da sa radne stanice bez intervencije usera promet po odredjenom portu ide na jedan ili na drugi gateway. Trenutno su u kompovima po jedan NIC al nije problem staviti niti drugi.

Znaci...user ide na net preko porta 80 i to ide preko NIC1, e sad user oce da npr. razgovara na Skype i to stavim da je recimo port 1234 i trebao bi sad ici preko NIC2 ali automatski...znaci bez rucnog mijenjanja ip-a gatewaya.

Dali je to moguce???

Eh da,oba gatewaya su na istom subnetu i oba su u istom domenu...ako to ista pomaze :)
Qa'pla
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Djeljenje prometa po portovima???05.06.2006. u 12:18 - pre 217 meseci
Spominješ NIC1 i NIC2, a ovamo kažeš da kompovi imaju po 1 NIC? Da li si mislio na NIC1 i NIC2 u ruteru? Koji je ruter u igri?

I ako sam dobro razumeo, ti imaš dva rutera za ta dva WAN linka? Koji OS je u upotrebi na radnim stanicama?
ex.mangel
 
Odgovor na temu

ivanknezovic
mrezni admin
Zagreb

Član broj: 56955
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Djeljenje prometa po portovima???05.06.2006. u 22:32 - pre 217 meseci
Ma prije toga sam napisao da mogu dodati jos jedan NIC(posto vjerovatno nema sanse da napravim ovo sa jednim NIC-om).
Na radnim stanicam je XP.
Mreza je nadogradjivana tako da sad postoji jedan WAN link(zakupljeni vod 128kb/sec preko kojeg idu trenutno samo mailovi i 1 jedini user na net) koji ide preko PIX 501 a nakon toga na Cisco 805,a drugi WAN link je obicni ADSL modem brzine 2 mb prije kojeg je tvz web server(kanta koja sluzi kao ruter,hebiga nedaju lovu za posten ruter ) .
E sad problem lezi u tome sto taj odredjeni user koji ide preko zakupljnog voda je moj sef kojem mora biti setiran na taj gateway posto mora pristupati nekim odredjenim fajlovima i to moze uciniti samo preko tog WAN linka (VPN & shit) e sad se sjetio da zeli koristit i Skype koji preko linka sa takom malom propusnosti(ionako preopterecenim e-mail prometom) zvuci like shit...e sad posto je moj sef neuko bice i kojem nesmijem ni pokusat objasnit zasto je zvuk tako los i da samo treba promjenit adresu gatewaya kad ide telefonirat ja moram nac nekakvu alternativu i da bez njegovog znanja skype vuce bandwith sa ADSL linka.
E sad sam ja konto kako to napravit pa sam mislio da ima nekakva opcija da prilikom upotrebe nekog odredjenog porta cjeli taj promet ide na jedan link a sve ostalo na drugi. Svi kompvi su spojeni na switcheve i odatle kud koji mili moji
Qa'pla
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
80.93.236.*



+28 Profil

icon Re: Djeljenje prometa po portovima???05.06.2006. u 23:59 - pre 217 meseci
Ne mogu baš detaljno da ispratim detalje mreže, ali pominju se 2 gateway-a... Možeš li na kvar šefu promeniti gateway da ide na ADSL, a na tom ruteru gde je ADSL, ukucaš statičku rutu (za mrežu koju šef treba dohvatiti preko WAN linka) da gateway bude WAN ruter?

Valjda sam bio jasan
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Djeljenje prometa po portovima???07.06.2006. u 17:25 - pre 217 meseci
Da, ovo što je acatheking pomenuo se i meni čini kao najjednostavnija varijanta. Imaš i obrnutu opciju - da ne menjaš def.gw. na šefovom kompu, nego da na ciscu postaviš def gw na web server (ka adslu), a ostaviš statičku rutu za to čemu treba da pristupa preko iznajmljenog voda.

Ima tu još nekih mogućnosti, ali ovo je verovatno najlakše stvarno.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

slikk
Nebojsa Vucetic
Beograd

Član broj: 32230
Poruke: 21
*.verat.net.



Profil

icon Re: Djeljenje prometa po portovima???08.06.2006. u 21:47 - pre 217 meseci
Pazi mislim da tebi treba mapiranje ta ideja o koriscenju 2 kartice po meni ne pije vodu.Mislim da je bolje ukoliko si u mogucnosti da na tom ruteru odradis mapiranje sa pool-om i access listama te ces tako lakse definisati interesantan saobracaj odnosno skype po odredjenom portu i
obican surfing po portu 80.E sad zavisi koliko su ti adrese postojane odnosno da li su dinamicke ili imate staticke.U krajnjem slucaju mozes odraditi reorganizaciju mreze i definisati sefu veci protok odnosno na ruteru lupiti subinterfejs pa odredjeni vlan ili po switcu opet u zavisnosti od opreme.Your choice :))
 
Odgovor na temu

ivanknezovic
mrezni admin
Zagreb

Član broj: 56955
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Djeljenje prometa po portovima???09.06.2006. u 14:56 - pre 217 meseci
Hvala ljudi na svim odgovorima,najprakticniji mi je bio od acatheking-a al nakraju je islo po dobrom starom obicaju a to je da sam naucio sefa da promjeni gateway :) Jos je jednom hvala svima na odgovorima,to je i razlog zasto smatram elitesecurity najboljim tehnickim forum na svjetu
Qa'pla
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Djeljenje prometa po portovima???

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.