Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fakturisanje usluga ino partneru

[es] :: Vodič za posao :: Fakturisanje usluga ino partneru

[ Pregleda: 20921 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gerin
Marko Zivkovic
Novi Sad

Član broj: 132968
Poruke: 2
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Fakturisanje usluga ino partneru07.02.2007. u 09:36 - pre 209 meseci
Vec izvesno vreme radim kao agent odnosno predstavnik jedne nemačke firme u Srbiji. Za sve poslove koje sam sklopio u njihovo ime dobijao sam urednu proviziju , na moj devizni racun , kao fizičko lice. Sada se situacija nešto iskomlikovala i od mene su tražili da registrujem firmu i da na taj način nastavimo saradnju.

Kad sam se preračunao zaključio sam da mi se i to isplati tako da sam nedavno registrovao d.o.o. preduzeće.

Otvorio sam dinarski i devizni račun i to je krenulo. Oni sada hoće da mi pomognu da opremim neki poslovni prostor i voljni su da mi uplate izvesna sredstva na račun firme.

Kako to da izvedem, odnosno da li ja njima mogu da fakturisem neku vrstu konsaltinga i da na osnovu toga pravdam priliv sredstava na moj devizni racun ? Na primer istraživanje tržišta ? Takođe me interesuje šta se dešava sa PDV-om (u sistemu PDV-a sam) i u kojoj valuti ja njima dostavljam fakturu ? Pošto planiraju da mi uplate 5000 eur , kako to da prikažem na fakturi , 5000 eur + PDV ili ?

Unapred zahvalan na svakom savetu
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Fakturisanje usluga ino partneru07.02.2007. u 12:33 - pre 209 meseci
Nikakve posebne mudrosti tu nema.

Napravis fakturu za usluge izrazenu u eurima i to bez PDV-a jer je u pitanju izvoz usluga i na to ne placas PDV.
Kada dobijes novac na svoj devizni racun, trazis od banke da izvrsi prodaju devize (jer njima mozes da placas samo fakture iz inostranstva) i to je to :)


Jedina novina je sto moras da prosledis istu fakturu deviznom inspektoratu da bi mogli da ti pravdaju priliv deviza (u principu je formalnost koja utice samo na one koji rade mutne radnje)
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Fakturisanje usluga ino partneru07.02.2007. u 13:06 - pre 209 meseci
Citat:
napravis fakturu za usluge izrazenu u eurima i to bez PDV-a jer je u pitanju izvoz usluga i na to ne placas PDV.

Nije tačno, na izvoz usluga se plaća PDV, osim ako usluga nije izvršena izvan zemlje što se dokazuje obračunom o službenom putu i naglasi se na fakturi. E, sad, moguće je da to zavisi od vrste usluge, ali za ono čime se ja bavim (razvoj softvera iliti outsourceing) pouzdano znam da se plaća PDV.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Gerin
Marko Zivkovic
Novi Sad

Član broj: 132968
Poruke: 2
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Fakturisanje usluga ino partneru07.02.2007. u 13:08 - pre 209 meseci
Da li ga iskazujem ili ne ? Ako ga iskazem pretpostavljam da cu morati i da ga platim ....

I jos nesto. Prilikom registracije preduzeca registrovao sam se normalno i za spoljnotrgovinski promet. Posle sam na internetu video da preduzece koje planira da obavlja spoljnotrgovinski promet MORA biti upisano u Registar carinskih obveznika kod Uprave carina. Kada sam pozvao Upravu carina neka zena se prvo nesto zbunila a posle mi rekla da je za obavljanje spoljnotrgovinskog prometa dovoljno da je preduzece registrovano za to kod Agencije i da registar vise ne vodi Uprava carina. Da li je to tacna informacija ?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Fakturisanje usluga ino partneru07.02.2007. u 16:35 - pre 209 meseci
@madamov: Promeni knjigovodju ili savetnika.

Code:
Za konsalting usluge koje pružite licima čije je sedište 
na teritoriji Srbije postoji obaveza obračunavanja PDV. 
Ali za konsalting usluge koje pružate licu koje se nalazi van teritorije Srbije, 
odnosno čije je sedište, kao primaoca usluge, izvan granice Republike, 
ne obračunava se PDV.


 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Fakturisanje usluga ino partneru

[ Pregleda: 20921 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.