Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PhP galerija-kako izbeci deformacije thumbnail-ova

[es] :: PHP :: PhP galerija-kako izbeci deformacije thumbnail-ova

[ Pregleda: 1771 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon PhP galerija-kako izbeci deformacije thumbnail-ova04.02.2007. u 20:14 - pre 209 meseci
Napravio sam neku skripticu,u pitanju je manje-vise klasicna galerija,gde registrovani korisnici uploaduju svoje fotografije.Imam problem-kako izbeci deformacije thumbnail-ova?

Prvo resenje-thumbnail napraviti prostim proporcionalnim smanjivanjem uploadovanih slika
Problem-razlicite velicine thumbnailova u slucaju da se korisniku dopusti da uploaduje fotografije svih mogucih dimenzija...a zeleo bih da budu isti-to mi je nekako lepse

Drugo resenje-oterati potencijalne korisnike zahtevom za samo odredjenim(fixiranim) dimenzijama,kreiranje thumbnail-ova na isti nacin-fixirane dimenzije, onda bi sve bilo lepo i uniformno ,ali samo bi napredniji korisnici(zalosno je, ali je tako)slali svoje slike

Trece resenje-postaviti fixirane dimenzije thumbnail-ova: jednu za 'vertikalne', a drugu za 'horizontalne' slike...tako bi deformacije ostale, ali bi bile znatno ublazene...(klijent hoce 140x88 i 88x144-ne znam zesto mu se bas ove dimenzije dopadaju...)

Zapravo,sta je u ovakvim situacijama standard(ako ga ima)i sta obicno radite(sta se obicno radi)da se dobiju sto lepse slikice?:)))


Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: PhP galerija-kako izbeci deformacije thumbnail-ova04.02.2007. u 21:28 - pre 209 meseci
Odabereš fiksnu širinu slike ili fiksnu visinu, kako ti više odgovara (kako se uklapa u samu koncepciju stranice), i onda srazmerno smanjuješ sliku toj visini/širini. Tako ja radim i nema problema.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: PhP galerija-kako izbeci deformacije thumbnail-ova04.02.2007. u 21:46 - pre 209 meseci
U nekim porgramima sa video da su thumbnail-ovi koje kreira kvadratnog oblika. Kad sam prvi put video bilo mi je malo bezveze, ali ima smisla. Recimo da lepse deluje na strani kad su svi isti, a ne jedni horizontalni, drugi vertikalni.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: PhP galerija-kako izbeci deformacije thumbnail-ova04.02.2007. u 23:18 - pre 209 meseci
Hvala vam,
@dragancesu,
i meni je to lepse,ali evo sad sam dobio mail od (pre)zadovoljnog klijenta-njemu se svidja treca varijanta,a ako se njemu svidja,i ja sam presrecan :)

@nemanja,
mozes li nam pokazati gde si primenio ono sto si mi predlozio?...I ne znam da li sam te dobro razumeo-samo jedan parametar je obavezan/fixan???
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: PhP galerija-kako izbeci deformacije thumbnail-ova05.02.2007. u 00:12 - pre 209 meseci
Evo ti ovde. Sam dizajn sajta nije nešto ali je visina svakog thumbnaila ista.

Da, dobro si me razumeo. Ovde je visina ista a širina se računa na osnovu proporcije. Ovako nekako, ako se dobro sećam:
Code:
$visina_thumbnaila = 100; //100 je fiksna visina
$odnos = $visina_slike / $visina_thumbnaila;
$sirina_thumbnaila = $sirina_slike / $odnos;

Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: PhP galerija-kako izbeci deformacije thumbnail-ova05.02.2007. u 10:15 - pre 209 meseci
Hvala :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PhP galerija-kako izbeci deformacije thumbnail-ova

[ Pregleda: 1771 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.