Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pioneer DVR-108 nece da przi dvd

[es] :: Storage :: pioneer DVR-108 nece da przi dvd

[ Pregleda: 2656 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

coconaut
fiction-atol

Član broj: 57999
Poruke: 340
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon pioneer DVR-108 nece da przi dvd03.02.2007. u 15:37 - pre 209 meseci
..dakle to u naslovu teme je problem zbog kojeg se obracam strucnjacima i ostalim clanovima ovog foruma..
Posedujem ovaj uredjaj nepar godina i radio je savrseno sve do nedavno... nicim izazvan...tj ne secam se da sam nekim postupkom izazvao ovakvo njegovo ponasanje.

Uredjaj cita sve medijume cd-dvd(-r,+r,rw). Takodje i przi ali samo cd(-r,+r,rw).
Medjutim kada treba da odradi przenje dvd ili formatiranje dwd-rw odbija da izvrsi zadatak i izbaci sl. poruku:


baferi su u nero 6.6..ultra edition podeseni automatski:

u ddr dim-ovima stoji 512mb ram-a
uredjaj je flesovan sa poslednjim firmverom 1.20

Sta da se radi???
Ah da, moderatorima izvinjenje ali u pretrazi ne nadjoh nista slicno.

[Ovu poruku je menjao coconaut dana 04.02.2007. u 20:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao coconaut dana 04.02.2007. u 20:38 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao coconaut dana 04.02.2007. u 20:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd04.02.2007. u 02:11 - pre 209 meseci
A koju to poruku izbaci?
Sve si napisao, samo ja ne vidim tu poruku.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.smin.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd04.02.2007. u 03:26 - pre 209 meseci
Jeste da je koštao oko 100€ kad se pojavio, ali taj uređaj je sada zreo za penziju.
Ja imam jedan koji iz sentimentalnih razloga čuvam (mrzi me da ga izdvadim iz kućišta), skoro je narezao DL disk i već posle toga je počeo da brlja na običnim DVD+R diskovima.

Možeš eventualno da probaš da ga očistiš (to što čita medije ne znači da je sočivo čisto).

P.S. Ne misliš li da forsiraš izraz "pržiti"?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd04.02.2007. u 13:31 - pre 209 meseci
Edit: Zbog toga što se korisnik izvinio u međuvremenu (zbog nesporazuma u komunikaciji), tema je sada otključana, a ostali članovi slobodni da daju svoje odgovore.

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 04.02.2007. u 16:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

coconaut
fiction-atol

Član broj: 57999
Poruke: 340
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd04.02.2007. u 19:33 - pre 209 meseci
Evo i javno ću da uputim izvinjenje jer sam prenaglio u reakciji prema autorima gornjiih postova.
Pa da pokušam da ispravim grešku dobaciću ove sličice koje sam ostao dužan:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

coconaut
fiction-atol

Član broj: 57999
Poruke: 340
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd04.02.2007. u 19:55 - pre 209 meseci
Hm, nadam se da ne preterujem ali bih još nešto da dodam u vezi teme.
Ovo sam (između ostalog) izkopirao iz log fajla koji nero napravi nakon neuspelog pokušaja snimanja na medijum:

=== Scsi-Device-Map ===
DiskPeripheral : Maxtor 6Y120L0 YAR4 viadsk Port 0 ID 0 DMA: Off
CdRomPeripheral : PIONEER DVD-RW DVR-108 1.20 viadsk Port 1 ID 0 DMA: Off
CdRomPeripheral : HL-DT-STCD-RW GCE-8520B 1.00 viadsk Port 1 ID 1 DMA: Off

U BIOS-u nemam mogućnost podešavanja DMA a u WinXP-u nisam uspeo ni pomoću help-a da to podešavanje nađem.
Pokušao sam sa nekoliko različitih DVD-a i sa ROXIO-m ali nikakvog pomaka.

Pokušaću sutra sa ugradnjom u drugi računar pa ako ni to ne uspe onda mi ostaje da ga prežalim i skupljam pare za novi uređaj...
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd05.02.2007. u 02:56 - pre 209 meseci
Iz priloženog je očigledno da Ti kontroler ne radi u DMA modu, mada je mala verovatnoća da je to u pitanju (tačnije, nisam siguran da bafer i mod imaju bilo kakve veze). Međutim, kako bismo pokušali sve što je moguće (a ovo svakako ne može da škodi), ne bi bilo loše da DMA mod ipak uključiš.

Opcije za to se nalaze u Device Manageru (desni klik>MyComputer>Hardware>DeviceManager), pa u grani IDE ATA/ATAPI CONTROLLERS (ili slično tome) otvori opcije (desni klik-properties) primarnog i sekundardnog kontrolera, pa u kartici Advanced Settings proveri šta stoji (trebalo bi da stoji "DMA if available", a da u polju ispod toga piše koji je mod). Ako je i pored setovanja "DMA if available", tekući mod ipak PIO, biće potrebno da uradiš uninstall obe grane (prvo sekundardne, pa onda i primarne), restartuješ i sačekaš da Windows iznova prepozna uređaje na njima, a zatim instalira prigodne drajvere. Potom ponovi DMA proveru.

Ovime smo rešili (ako sve prođe kako je predviđeno) problem DMA moda. Međutim, pitanje je da li je to sve?

Ostaje još dva ili tri pokušaja - prvi je da probaš da setuješ manuelno bafer u Neru (za potrebne vrednosti ćeš morati da eksperimentišeš, ali računaj da manje od 25MB NIKAKO ne bi smelo da bude, zbog protoka koji je pri 8X rezanju neophodno ostvariti). Druga opcija je reinstalacija Nero-a, po mogućstvu nekom drugom verzijom (nebitno koja, samo ako je moguće da je nega druga revizija - za svaki slučaj). Treća opcija, premda kod većine korisnika prilično nepopularna, jeste promena softvera za rezanje. Makar i privremena - zarad utvrđivanja problema.

Počni redom, pa da vidimo šta ćemo dalje.

Pozdrav i srećno!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd05.02.2007. u 02:59 - pre 209 meseci
Nešto sad mislim... da li si probao rezanje sa više različitih medija (marka, tip) i različitim brzinama (4X, 8X...?)?
Vrlo je bitno!

I još nešto - napisao si da je uređaj flešovan verzijom 1.20. Da li si upgrade firmware-a odradio nakon manifestacije ovih problema ili ranije?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

COTS.Dreadlord
Andrej Gavrilov
TS.org
Cybernet

Član broj: 30455
Poruke: 31
*.jed.isu.net.sa.



Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd05.02.2007. u 18:11 - pre 209 meseci
Ako se ne varam to je onaj model koji nema vratanca, tj samo ubacish DVD/CD u prorez.

Ako jeste onda nema tu shta da se radi, on prosto otkazhe posle nekog vremena i mozhesh da dubish na trepavicama nishta ga netje popraviti - samo tje sve vishe i vishe da odkazuje da na kraju ne bi chitao ni CDove...tako je meni bilo - muk sam zhivu ima sa njim - ako je to taj model...
This is our world now... the world of the electron and the switch, the beauty of the baud. - Loyd Blankenship
 
Odgovor na temu

coconaut
fiction-atol

Član broj: 57999
Poruke: 340
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd07.02.2007. u 15:17 - pre 209 meseci
@COTS.Dreadlord
..ne nije to taj model..nego klasičan uređaj..nebih sad da ga opisujem...ali me baš namučio..to jest ne on..nego...onaj mehanizam za prekide (IRQ), koji određuje koji podaci imaju prednost na putovanju do CPU-a.

Prvo da se zahvalim g.Stormu84 na dobrim savetima, strpljenju i volji jer da nije bilo tih dobrih saveta ovaj uređaj bi se uskoro našao u kanti za smeće. Ponajviše zbog toga što me je doveo u situaciju da ispljujem dobre ljude sa ovog foruma....
..no živeti se mora dalje..i nastojati da se takve stvari više ne ponavljaju...ali bio sam poludeo od vrtenja u krug.

Pa, da ja objasnim šta se u stvari desilo:

Naime, prilikom analize situacije u device manageru..

Citat:
pa u grani IDE ATA/ATAPI CONTROLLERS (ili slično tome) otvori opcije (desni klik-properties) primarnog i sekundardnog kontrolera, pa u kartici Advanced Settings proveri šta stoji (trebalo bi da stoji "DMA if available", a da u polju ispod toga piše koji je mod). Ako je i pored setovanja "DMA if available", tekući mod ipak PIO, biće potrebno da uradiš uninstall obe grane (prvo sekundardne, pa onda i primarne), restartuješ i sačekaš da Windows iznova prepozna uređaje na njima, a zatim instalira prigodne drajvere. Potom ponovi DMA proveru.


...kako reče mod. ovog foruma, ja uopšte nisam našao granu IDE ATA/ATAPI CONTROLLERS jer su nekim čudom pukli drajveri za ovaj kontroler.
Ubacim cd sa drajverima od matične ploče i vratim drajvere tamo gde im je mesto. Međutim uređaj opet ne radi kako treba. A na onom mestu u grani IDE ATA/ATAPI CONTROLLERS na opcijama primarnog i sekundarnog kontrolera stoje znakovi upozorenja(!). Da problem bude još zanimljiviji dalje u objašnjenju stoji da ovim kontrolerima nisu dodeljeni resursi od strane sistema i da bi trebalo ukloniti druge uređaje iz sistema da bi ovi prethodni zadobili resurse.

Naravno prihvatim se eksperimentisanja po BIOSu i sistemu i napravim takav pomak da sam u roku od nekoliko sati bio primoran da napravim format tvrdog diska i novu instalaciju OSa.
Možda će nekoga ovo iznenaditi ali kontroverzni uređaj Pioneer DVR-108 sada radi kao nov. Čita sa svih medijuma, piše na sve medijume (naravno na kojima je to moguće) tako da bih mogao da izvučem zaključak da nije ovaj uređaj ni bio izvor problema nego nešto sasvim drugo.
Uzrok cele ove za*ebancije je verovatno bila moja nesmotrenost kada sam pre nepar dana pokušao da nadogradim drajvere za grafičku koje sam pokupio od nekog prijatelja koji redovno kupuje IT časopise i td.
Pozdrav svim čestim posetiocima ovog foruma a posebno mod-u storm84 sa predlogom ako jednom dođeš u Apatin ......be my guest.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd08.02.2007. u 09:13 - pre 209 meseci
Citao sam vec prije temu i drago mi je da si rijesio problem.
Ponekad se desi da kad optika prestane čitati - rješenje bude format c:\ No u čemu je problem? Na takav experiment se rijetko tko odluči, a davati takav savjet nekome je pomalo nezahvalno jer što ako ne proradi?
Obično je praksa tada da se prvo napravi image pa onda format...

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.co.yu.



+536 Profil

icon Re: pioneer DVR-108 nece da przi dvd08.02.2007. u 10:00 - pre 209 meseci
Ili probati uređaj na drugom računaru... :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: pioneer DVR-108 nece da przi dvd

[ Pregleda: 2656 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.