Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko INVENTOR-a

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: pomoc oko INVENTOR-a

[ Pregleda: 3494 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon pomoc oko INVENTOR-a01.02.2007. u 13:27 - pre 208 meseci
potrebna mi je pomoc... vezano je za Inventor...

evo sta me interesuje cuo sam da postoji mogucnost da se u Inventoru podaci za neki crtez (part) izvezu kroz tabele, bilo Excel ili nesto drugo, tako da ukoliko se u tabeli kasnije promeni vrednost dobije se i crtez sa izmenjenom vrednoscu...

Provereno to postoji... jer su od moje firme to trazili Austrijanci... na meni je da to otkrijem... s obzirom da nisam mnogo radio u Inventoru obracam se svim Elitesecurity forumasima... POOOOOMAGAJTE :D


Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: pomoc oko INVENTOR-a01.02.2007. u 18:26 - pre 208 meseci
Ne možeš da izvezeš. Bar, koliko znam, ne automatski. Možeš da prvo napraviš excel tabelu sa (budućim) parametrima dela pa da pomoću nje praviš novi deo.

U excelu napraviš tabelu tako da u jednoj koloni imaš nazive parametara a u prvoj sledećoj njihove vrednosti. Može i neki proračun vrednosti jedna na osnovu druge, npr. b=1.5*a ili c=a+b. Možeš da koristiš sve mogućnosti za proračun koje excel ima.

Onda u Iv otvoriš novi deo, pa ideš Tolls->Parameters->Link i pokažeš na excel fajl. Posle toga normalno modeliraš, osim što umesto npr. dimenzija u sketch-u upisuješ imena parametara. Ako u "Open" prozoru upotrebiš opciju "Embed" umesto "Link" koja je default, excel tabela postaje sastavni deo *.ipt fajla tj. pri slanju ne moraš da paziš da pošalješ i *.xls zajedno sa *.ipt fajlom.


Pozdrav

Sale
 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko INVENTOR-a02.02.2007. u 07:57 - pre 208 meseci
ovo je vise nego dovoljno... ali postoji jos 1 problem... kada upisem bilo koju vrednost u tabelama Excela on to prihvata sve kao mm ... cak i ako mu stavim deg pored vrednosti on u Inventor tabeli prikaze deg ali na mestu unit prikaze opet mm...

Dakle, pitanje je kako mogu da unesem vrednosti za ugao... u zavisnosti od toga cu se kasnije snaci za tolerancije .. itd..

Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko INVENTOR-a02.02.2007. u 08:35 - pre 208 meseci
Ja se izvinjavam... lepo pise u Help-u... ali se ne cita svaka recenica

The data items can be in rows or columns, but they must be in the correct order: parameter name, value or equation, unit of measurement, comment.


dakle... dovoljno je uraditi tabelu kao na slici...
Hvala Sale...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: pomoc oko INVENTOR-a

[ Pregleda: 3494 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.