Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sabiranje po smenama

[es] :: Access :: sabiranje po smenama

[ Pregleda: 4576 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon sabiranje po smenama01.02.2007. u 12:19 - pre 209 meseci
Imam bazu u kojoj mi je uneto po smenama prodaja u litrima... Treba mi da saberem sve od smene 1 do smene U3 s tim da mi smena U3, prelazi u novi dan. Dan mi pocinje od 7 ujutru i traje do 7 ujutru sledeceg dana. Dakle 24 casa stim sto treca smena pocinje u 22 casa i zavrsava u 7 narednog, i tu mi se sabiranje gubi jer datumski sabira samo sve u istom danu, a meni treba i sledeci dan do 7 ujutru.
Moze li mi neko pomoci?

p.s. da napomenem da imam tri polja datum, smena i kolicina
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: sabiranje po smenama01.02.2007. u 14:54 - pre 209 meseci
Mislim da će teško ići sa samo jednom tabelom. Moraćeš da definišeš trajanje svake smene.
Ako je problem do formatiranja datuma, upotrebi General Date za format i Input mask 00"/"00"/"0000\ 00:00:00;0; za datumska polja u tabeli. Tako ćeš moći da definišeš trajanje svake smene
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: sabiranje po smenama01.02.2007. u 20:00 - pre 209 meseci
Za smenu koja pocije u 22:00 jednog dana i zavrsava u 7:00 sledeceg dana, treba da uvedes "Racunski Datum", koji ce za jutarnje sate biti manji za 1. Vidi zakaceni primer. Formatiraj datume kako ti je zgodno, da bi video o cemu se radi.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: sabiranje po smenama01.02.2007. u 22:24 - pre 209 meseci
Prijatelju Zidar,
Hvala na postu, ali nisam te bas najbolje razumeo . Evo ovo je execl tabela koju koristim kao likn tabelu.smene su obelezene kao U1, U2, U3, a ako ja remote nesto radim onda se pojavljuje UZ. Ovako izgleda redno vreme smena:
U1 06-14
U2 14-22
U3 22-06
E sad jedino da koristim podatak o vremenu iz materijalne kartice gde ima tasno vreme u minuta, ali ja sam mislio neki query po smenama da l je moguc.
Pomozi ako mozes
Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: sabiranje po smenama02.02.2007. u 12:41 - pre 209 meseci


Berija,

Zidar ti je dao dobro rešenje za slučaj da svaka pojedinačna prodaja ima unet datum i vreme prodaje kao jedan podatak, znači prodaju posle ponoći, a do kraja treće smene vraća na predhodni datum i sumira prodaju po datumu i smenama.

U tvojoj Exel tabeli imaš datum, a ne i vreme prodaje. Ako vreme nije bitno, jednostavno imaš datum početka smene i po tom podatku grupišeš odnosno sabiraš podatke.

 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: sabiranje po smenama02.02.2007. u 16:51 - pre 209 meseci
Bilo koje je u pravu. Ako nije moguce da obezbedis vreme prodaje, onda je za Access i bilo koji SQL sistem nemoguce da odredi razliku izmedju onoga sta je trerca smena uradila ujutru i uvece istog kalendarskog dana, da bi to za obracun prikazali u dva razlicita dana. Dakle, treba ti vreme. drugim recima, podaci u Excel tabeli su nepotpuni.

Ako je suvise tesko da se doda vreme, postoji drugo resenje, malo zaobilazno, ali moze da posluzi. Ono sto ti treba jeste redni brojevi za svaku prodaju. Onda na osnovu pozicije onoga sta je treca smena prodala moze da se zakljuci da li je to ujutro (racuna s e u prethodni kalendarski dan) ili je prodaja bila uvece, pre ponoci. Kveri ce biti mnogo komplikovaniji. Verovatno ce trebati treba dva ili vise kverija da se urade da bi se dobio korektan odgovor. Mnogo je komplikovano da bi se objasnjavalo. Zato pokusaj da obezbedis vreme prodaje i radi kako sam ti pokazao. Ako ne, u svaki Excel fajl dodaj jednu kolonu i popuni je brojevima 1,2,3,4... za svaki red pa cemo ensto da pokusamo s tim.
 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sabiranje po smenama03.02.2007. u 09:39 - pre 209 meseci
Puno hvala na savetima, evo ja sam nesto cackao, pa me interesuje kako vam se ovo cini...
Postoji li neka mogucnost da se smene same dodeljuju tj daautomatski pocinu u odredjenov vreme, s obzirom da na terenu imam problem sa ne savesnim radnicima, koji se nekad ne prijavljuju po smenama, nego nastave da voze predhocnu smenu... pa onda dobijem neke sulude kolicine po smenama...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: sabiranje po smenama

[ Pregleda: 4576 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.