Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka

[es] :: .NET :: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka

[ Pregleda: 2227 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka31.01.2007. u 23:35 - pre 209 meseci
Evo od men jednom i lako pitanje .
Radim u asp.net (studio 2005 ) sa C# i hocu da u jednu failu stavim neke funkcije , koje mi se vide iz svih drugi datoteka tipa *.aspx.cs u tom projektu .To nekada beše lako u c++ al kako to napraviti ovde ???
hvala
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka31.01.2007. u 23:41 - pre 209 meseci

Chini mi se da pricash o klasama ?

Citat:
koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka


Citat:
koje mi se vide iz svih drugi datoteka tipa *.aspx.cs


lele bato :)
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 00:15 - pre 209 meseci
e o cemu pricam ....
Valjda nije nuzno d a bude klasa ,mada meni ne smeta , al mi je glupo jedni te istu <funkciju> pisati u svim datotekama . zar nebi bilo lepo to jednom napisati i poslije pozvati kada treba ?
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 09:20 - pre 209 meseci
U .NET-u sve mora biti u okviru neke klase. Možeš napraviti public static funkcije koje možeš pozvati bez instance klase, znači samo imeklase.imeFunkcije.... ako ti je sve u okviru jednog namespace-a, to ti je i dovoljno...
a možeš napraviti i biblioteku klasa, neki dll, gde ćeš smestiti klase i metode koje često koristiš, to možeš koristiti i u drugim projektima.
Pozdrav!
RTFM
 
Odgovor na temu

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 11:10 - pre 209 meseci
Znam da mogu aco , ali jos ne znam kako . Ne zalim praviti dll , nego obične funkcije koje zelim staviti u jednu datoteku ( koja extenzije ) ,kako to prijavitiu svakoj drugoj datoteci extenzije *.aspx.cs .
daj neki primjer da u jednioj datioteci bude , napravljeno , a u drugoj pozvano .
hvala
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 11:28 - pre 209 meseci
Code:

namespace aaa.bbb.ccc {

   public class Util {

      public static tip1 Funkcija1(...) {
         ...
      }

      public static tip2 Funkcija2(...) {
         ...
      }

}

Funkcije u nekoj drugoj klasi pozivas sa
Code:

using aaa.bbb.ccc;
   ...
   Util.Funkcija1(...)

 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 11:44 - pre 209 meseci
Ovako nekako kako ti je bgd2500 napisao, čak ti ni onaj using ne treba ako je isti namespace. Ne radim web aplikacije, ali mislim da mozes u obican *.cs file to da stavis i da radi tako, ne vidim zašto ne bi.
Class library praviš isto kao i bilo koji drugi projekat, samo što odabereš ono new project pa class library...
Pozdrav!
RTFM
 
Odgovor na temu

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 12:22 - pre 209 meseci
Ja jesam >Neznalica_sa_ugla< al ovo ne radi akoje vazno , ovo nije "cisti " c# nego web , .../// Summary description for Funkcije
/// </summary>
///
namespace pomocne{

public class Funkcije{

public string Funkcija1(string aa) {
aa="NIsam Mara neko Dara";
return aa;
}

public string Funkcija2(string bb) {
bb="vrati se iz fun 2";
return bb;
}

}
****************************
using pomocne;
public partial class s1 : System.Web.UI.Page
{
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{

{

Label1.Text= pomocne.Funkcije.funkcija1("Maraa"); ovdje bi trebalo ispoisati "Nisam Mara neg ...
}
}
}


..
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 12:39 - pre 209 meseci
Fali ti "static", dakle

public static string Funkcija1(string aa) {
...
 
Odgovor na temu

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 13:06 - pre 209 meseci
Hvala, ipak ja trebam ici okulisti !!
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 13:11 - pre 209 meseci
Ti idi "okulisti" a mi cemo kod tebe na more ;)
Nerece jel ti proradi ono sa upisivanjem u bazu, za decimalna polja?
Pozdrav :)
RTFM
 
Odgovor na temu

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka01.02.2007. u 13:54 - pre 209 meseci
Aco nije proradilo , to sam ostavio po strani , pa rešavam drugo ito ce doci na red .
Sto se tice mora držim te za reč .Proslo leto sam zvao jednoga momoka iz BG koji mi je pomogao puno u drugom projektu ,al nije imao vremena .Nadam se da necu dobiti korpu ponovo .
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: funkcija koja se vidi iz svih *.aspx.cs datoteka

[ Pregleda: 2227 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.