Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka

[ Pregleda: 2667 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dzoni88
Budva

Član broj: 132394
Poruke: 11
*.crnagora.net.



Profil

icon Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka31.01.2007. u 19:02 - pre 209 meseci
Napravio sam program koji koristi Paradox 7 DB. Kako napraviti jedno EDIT polje u koje se unese rec, a kada se klikne na dugme sa nazivom "Search", selektuje se trazena rec u tabeli ili da trazena rec u tabeli promeni boju texta (npr. crvenu).

MOLIM VAS ZA POMOC !
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka31.01.2007. u 21:21 - pre 209 meseci
Najbrže je da napraviš da je filter tabele po polju koje pretražuješ jednak edit.text-u. to smestiš u event click od dugmeta i to ti je to.
Za tablu vežeš jedan DBGrid gde će to sve da ti se ispiše.


procedure TFormY.BitBtn3Click(Sender: TObject);
begin
tableX.filtered:=true;
TableXfilter:=' nazivpolja = ' + QuotedStr(editZ.text);
end;

Ili još lepše, da ne koristiš dugme već u eventu edita change da postaviš ovo:

begin
tableX.filtered:=true;
TableXfilter:=' nazivpolja = ' + QuotedStr(editZ.text+'*');
end;


ovako kada god dodaš jedno slovo prikazivaće se sve preciznija pretraga.

Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

Dzoni88
Budva

Član broj: 132394
Poruke: 11
213.149.125.*



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka01.02.2007. u 05:33 - pre 209 meseci
Hvala ti sto si odgovorio na poruku, chips.
Ja sam pocetnik u Delphiju i trebao bih pomoc oko koda :

Table1.Filter:=' nazivpolja = ' + QuotedStr(Edit1.Text);

Sve mi je jasno osim ' nazivpolja ='. Sta treba da stavim umesto toga?
Trebam li da napravim neko novo polje u DBGridu koje ce sa nazivati "nazivpolja' ???

Unapred zahvalan !

 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka01.02.2007. u 06:46 - pre 209 meseci




Znači ako sam te dobro razumeo kreirao si tabelu u paradox-u negde na računaru i nazvao si je recimo sluzbenici.db . Zatim si na svoju formu stavio table komponentu, DataSet komponentu i vezao je za table1, Db grid komponentu koju si vezao za DataSet, i recimo DBNAvigator koji si takodje vezao za DataSet. Postavio si još edit i button.

I tada recimo da tvoja Table1 ima sledeća polja ili bolje rečeno kolone(fields): ime prezime,brojcipela, visina.
I sada hoćeš da filtriraš tablu po polju-koloni(field) prezime pišeš

Table1.Filter:=' prezime = ' + QuotedStr(Edit1.Text);

Da si hteo da je filtriraš po broju cipela onda bi napisao

Table1.Filter:=' brojcipela = ' + QuotedStr(Edit1.Text);

pozdrav.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

Dzoni88
Budva

Član broj: 132394
Poruke: 11
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka01.02.2007. u 13:13 - pre 209 meseci
Hvala drugar. Resio si moj problem. HVALA jos jednom !
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka01.02.2007. u 16:38 - pre 209 meseci
Pozdrav,

možda bi mogli malo zakomplikovati. Pošto si početnik, predlažem da malo pročitaš ADO tutorijal i oprobaš se u kombinaciji sa Accessom. Nije teško!?! Potom svoj rad prebaciš na Query komponente, pa u kombinaciji sa delphijem koristiš i upitni jezik SQL. Time ćeš dobiti više, pouzdaniji rad, a verujem da će se većina složiti, preći ćeš na ispravniji način razmišljanja.

Ovo ti govorim da ne bi lutao i gubio vreme na druge stvari, nego odmah u startu sticao rutinu za dalje, jer pre ili kasnije, pogotovo ako se ozbiljnije budeš ovim bavio doći ćeš na to.


Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka01.02.2007. u 18:20 - pre 209 meseci
Za Query i SQL se slažem, ali za Access?? Obrazloži što baš on, ili si hteo da kažeš neki napredniji i moderniji DB ENGINE od paradox-a?

Filter baze je takodje SQL implementiran u komponenti table. Svi smo počeli od ovakvih programčića pa će vremenom i on doći na svoje.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

Dzoni88
Budva

Član broj: 132394
Poruke: 11
213.149.125.*



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka02.02.2007. u 05:48 - pre 209 meseci
Hvala na informaciji, loshmiscg.
Pokusacu i jedan program sa takvom bazom podataka.
Procitao sam onaj tutorial i dosta sam toga naucio !
p.s. da li neko zna neki tutorial koji povezuje bas Delphi i SQL.
Cisto malo to da pogledam :)
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka02.02.2007. u 11:25 - pre 209 meseci
Citat:
chips: Za Query i SQL se slažem, ali za Access?? Obrazloži što baš on, ili si hteo da kažeš neki napredniji i moderniji DB ENGINE od paradox-a?

Zbog praktičnosti, svoju aplikaciju može preneti na drugi računar bez prevelike muke, ali za paradox, koliko se sećam, ne uzmi mi za zlo ako nisam u pravu, treba i BDE, ili bar neki embedded deo!?!
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka02.02.2007. u 22:02 - pre 209 meseci
U pravu si. Treba DBEinst.dll. Ali čini mi se da ni access ne može samo tako na se cut-ne.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka02.02.2007. u 23:52 - pre 209 meseci
Access - može, probao sam i na win2000, winMil, win2003, winXP, pa i na Visti.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Trazenje podataka u Paradox 7 Bazi podataka

[ Pregleda: 2667 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.