Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)

[ Pregleda: 7495 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)27.01.2007. u 02:32 - pre 209 meseci
Konacno i u BiH pristupacna kartica za internet!!

Danas sam u Zepter Komerc Banci polozio depozit od 100KM za otvaranje Viza Classic kartice koju namjeravam da koristim za placanje na internetu.
Zepter je spustio vrijednost depozita kako bi placanje internetom bilo pristupacnije vecem broju korisnika, tj. onima koji nemaju 400KM-1000KM za depozit (za Visu Classic) u ostalim bankama.

Uglavnom, ako vam je potrebna kartica za net i zivite u BiH, odfurajte u prvu filijalu Zepter Komerc Banke, ispunite zahtjev i polozite 100KM. Uz ide i godisnja clanarina od 30KM.

Karticu bi trebao dobiti za 15 dana, pa cu vam javiti kako radi ...
 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)28.01.2007. u 22:55 - pre 208 meseci
Zar ova vijesti nikog nije obradovala?
Znam kamaru ljudi koji u BiH kontaju kako da sto jeftinije otvore Visu Classic kako bi je koristili na internetu...

Niko nema komentar?!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.041net.co.yu.



+6455 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)28.01.2007. u 22:57 - pre 208 meseci
Verujem da će ti uručiti barem Nobelovu nagradu za to otkriće.

 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)28.01.2007. u 23:11 - pre 208 meseci
Pa trebali bi

U BiH nemas Viza internet kartica kao kod vas u Srbiji, a depoziti su strasni...

Ne zelim da ovo ispadne reklama za banku, ako jeste neka moderator izbrise ovaj dio posta ili citavu temu, ali Zepter je jedini u BiH ponudio internet bankarstvo (placanje racuna ziralno iz fotelje) i sms bankarstvo besplatno svim fizickom licima, i jos neke opcije dopuna mobilnog idt.. I sad jos ova kartica..
 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)24.02.2007. u 16:24 - pre 208 meseci
Tek danas sam dobio svoju Visa Classic karticu, jos je nisam probao na internetu... al'

Podizanje na bankomatima je uz 2,5% provizije ili minimalno 5KM (2,5 evra), na bakomatima drugih banaka minimalno 10KM (5 evra).
Kupovina u zemlji i inostranstvu bez provizije.
 
Odgovor na temu

palenholik
Palenholik Gutengadrović

Član broj: 145280
Poruke: 1
..osec.80.65.75-45.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)14.05.2007. u 13:44 - pre 205 meseci
Pozdrav,
zanima me u kojem gradu u BiH si ovo izganjao. Ja sam isto pitao/tražio u Zepter Commerce banci, kažu da ne daju za 100 KM, već je potrebno 500KM depozita. Radi se o filijali u Sarajevu.

Hvala.
 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)15.05.2007. u 00:20 - pre 205 meseci
Citat:
palenholik: Pozdrav,
zanima me u kojem gradu u BiH si ovo izganjao.

Nazovi ovaj broj 051241157 , u pitanju je Zepter banka u Banja Luci i trazi Sašu Salapuru. To je covjek koji je osmislio ovaj nacin izdavanja Visa Cassic kartica i objasni mu u kojoj si filijali u Sarajevu trazio da ti izdaju Visu i u cemu je bio problem. On ce ih nazvati i objasniti im sve.
I ja sam ga morao par puta zvati jer ni u Brckom (gdje sam ja izvadio svoju karticu) nisu znali sve detalje, pa ih je on morao zvati da im objasni neke sitnice.
Ovo je relativno novi sistem i ukoliko jos niko nije trazio izdavanje na ovaj nacin u Sarajevu, vjerovatno jos neznaju ni da postoji. Mozda nebi znali ni u Brckom da nisam nisam ja redovno dosadjivao u banci i trazio nacin da izvadim karticu koju bi mogao koristiti na internetu, pa je gospodja koja radi u filijali cesto zvala Banja Luku.

Preporucujem ti da cim dobijes karticu ispunis i formular za "Zepter eLite" to je besplatna usluga koja ti omogucava da preko njihove stranice provjeris sve detalje o transakcijama na svojoj Visa kartici. Ovo je nepodno kod prijavljivanja na moneybookers.com ili paypal.com (vjerovatno i kod jos mnogo drugih servisa) kad moras provjeriti provjeriti neki detalj transakcije radi verifikacije kartice. Ovako nemoras cekati mjesecni izvjestaj ili zvati banku.

Javi jesi li uspio, pozdrav.
 
Odgovor na temu

predragmiloica
Predrag Miloica
Prijedor

Član broj: 145475
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)15.05.2007. u 21:16 - pre 205 meseci
Ja sam koristio ovu platnu karticu na Net-u, za kupovinu Skype racuna i par drugih stvari i nisam imao problema. Htio sam da narucim par komponenti za kompjuter, posto je od pre neki dan BiH stavljena na paypal listu, pa ako zna neko sajtove online shopova za narucivanje koji minimalno naplacuju dostavu u BiH bio bih veoma zahvalan..
Vidim dosta je nemackih, austrijskih i svajcarskih sajtova na e-bayu ali slanje van EU je 30 i vise eura dostave, pa onda dok sve to objasne na nemackom opade kosa prevodeci, dajte molim vas svoja iskustva..
 
Odgovor na temu

gluepower

Član broj: 123243
Poruke: 96
..toprim.806584-21.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)15.05.2007. u 22:07 - pre 205 meseci
sta se moze sa tom visa classic a da se ne moze sa obicnom visa debitnom karticom sto plata ide na nju?
 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)16.05.2007. u 13:18 - pre 205 meseci
Citat:
gluepower: sta se moze sa tom visa classic a da se ne moze sa obicnom visa debitnom karticom sto plata ide na nju?

Stvar je u tome sto dobar dio sajtova prihvata samo Visa classic, gold itd.. kreditne kartice. A i oni koji primaju ostale visa kartice poput elektrona, traze da iza kartice stoji poznata banka iz Evropske unije ili SAD-a i cesto nevjeruju nasim debitnim karticama.
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
195.178.57.*

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)27.05.2007. u 18:17 - pre 204 meseci
Da li si probao da sa Zepterkomerc Visa kartice uploadujes pare na Moneybookers? Da li je moneybookers prihvatio karticu?

Koliko si cekao da dobijes karticu? Mislim od momenta podnosenja zahteva pa do podizanja kartice? Koliko brzo prolaze uplate na nju, tj da li odmah po uplati na karticu mozes da raspolazes sa parama preko Interneta?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)27.05.2007. u 23:50 - pre 204 meseci
Citat:
djordjeno: Da li si probao da sa Zepterkomerc Visa kartice uplo....

- Da, mooneybookers.com bez ikakvih problema, kod registracije i verifikacije mozes na Zepter eLite (provjera transakcija putem interneta) da provjeris i upises tacan iznos u eurima tako da verifikacija prolazi za "sekund".
Jos nisam pokusao povuci novac sa mooneybookers-a na Visu, ali uskoro planiram. To bi tek bilo MRAK!
- Cekanje zavisi od grada u kojem zivis, npr. u BL cekas 10-15 dana a u Brckom 20-25 jer sve zavisi od Zepterovog prevoza koji raznosi kartice jer se ne salju obicnom postom.
- Uplate prolaze momentalno, cim uplatis lovu, mozes i da je koristis, bilo za internet ili kupovinu roba preko POS-a

E da, mjesecno vracas 10 % od potrosenog iznosa, tj. ako si od depozita (100KM) potrosio 50KM duzan si da od 1. - 15. u mjesecu uplatis 5KM, koje mozes odmah nakon uplate da potrosis. O tome koliko treba da uplatis saznas iz SMS poruke koju oni salju pocetkom svakog mjeseca. Kamata je oko 1,5% mjesecno na potroseni iznos (grubo izracunato), kamatom nemoj da se zamaras jer na ovako mali depozit ide i mala kamata...
 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Master Card uz depozit od samo 100KM u Bobar Banci (BiH)28.05.2007. u 00:02 - pre 204 meseci
Master Card karticu uz depozit od 100KM mozete podignuti u Bobar banci, ali meni nije odgovaralo jer ima dodatnih troskova upisnina, clanarina, bla, bla i sve izadje oko 170.
Nesjecam se detalja jer sam davno pitao, za detalje najbolje nazovite Bobar banku u Bijeljini.
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
195.178.57.*

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)08.06.2007. u 19:37 - pre 204 meseci
Pozdrav,

U razgovoru sa operaterom za kartice NLB Razvojne banke dobio sam potvrdu da je sa njihovim kreditnim karticama moguce placati na robu i usluge na Internetu.
U odeljenju koje izdaje kreditne karice rekli su mi da ne treba nikakav depozit, nego se od svake uplacenje sume uzima 0.5% sto koliko sam ukapirao predstavlja jedini troshak, sto cete se sloziti nije velik.
Iz istog odeljenja potvrdili su mi da ne treba nikakva potvrda o zaposenju, pa stoga, kartica je dostupna svima.

Da li je neko imao iskustva sa karticama od NLB Razvojne banke, odnosno da li neko moze da potvrdi sa primerom iz prakse ovo sto sam gore naveo?

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

kan
Milenko Karapetrovic
Administrator
Gradiska

Član broj: 11267
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.aiku.info


Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)11.07.2007. u 21:04 - pre 203 meseci
Pozdrav svima

da i ja iznesem svoje iskustvo sa kreditnim karticama u BiH. Vec neke dvije godine imam Visa Clasic card izdanu u Hypo banci koja bi trebala da prolazi svuda na Internetu. Ali. Prva stvar zbog koje sam i nabavio karticu je Skype servis koji nije moguce placati sa ovom karticom izdatom u Hypo jer oni smatraju da je to "nesigurno" pa su blokirali placanja na taj servis (mada sam uplacivao sa posuđenom Visom izdanom u Zepter banci). Uspjevao sam da placam domene na Goodaddy.com i jos nekim sajtovima . Cak sam neki dan kolegi kupio neki interfejs za 150EUR i to bez problema. Prije tri dana pokusao sam da zakupim servere na nekoliko sajtova hosting firmi iz SAD i nisam uspjeo ne sa jednim putem Visa kartice.
KAd dođes u banku svi ce ti reci da se može plaćati i sa Visa Debitnom karticom vise iz neznanja pa te na kraju upute na centralu da njih gnjavis.
Trenuto je uslov za Visa Clasic u Hypo samo potvrada da si zaposle i licna karta a za ostale cu provjeriti.

I da povrdim da nisma mogao da placam ni preko PayPal sistema mada sam ga otvorio i verifikovao.

Pozdrav svim mučenicima kreditnih kartica u RS i Srbiji

 
Odgovor na temu

epitaph
King Crimson
Epsilon Centauri

Član broj: 131606
Poruke: 211
*.teol.net.

ICQ: 404870612


+6 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)11.07.2007. u 22:52 - pre 203 meseci
Citat:
kan: Pozdrav svima

da i ja iznesem svoje iskustvo s..

Ja do sada nisam imao nikakvih problema sa svojom VISA Classic karticom iz Zeptera, svuda prolazi (ukljucujuci i PayPal), izuzev na sajtu smsbug.com jer oni pokusavaju izvrsiti transakciju bez upotrebe CVV broja sto Zepter nedozvoljava...
Uz potvrdu da si zaposlan VISA Cassic mozes dignuti u svakoj banci u BiH, ja sam ovu temu pokrenuo za one koji nisu zaposleni i kojima ostaje jedino depozit.
Zasto ne promjenis banku i izvadis vizu u nekoj drugoj banci kad te vec toliko zezaju?

Imas li u Hipo banci mogucnost da online provjeris detalje transakcija napravljenih sa vizom..?
 
Odgovor na temu

Brzina
RS

Član broj: 26113
Poruke: 155
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)23.11.2008. u 14:54 - pre 186 meseci
E mene zanima (znam da je tema vec zastarila), ali da ne otvaram novu, da li je moguce kupovati onda robu vece vrijednosti nego sto je ovaj moj depozit 100 KM. Dakle hocu da kupim nesto od 200 km ???
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)23.11.2008. u 16:19 - pre 186 meseci
moze neko da mi objasni u cemu je fora ovih depozita? mislim, cemu sluze? Zar nije vezana kartica na tekuci racun, i zar ne skidaju jednom mesecno sa tekuceg racuna? Ili sluzi kao neke vrste pokrice, znaci, ti das banki 100eur, i onda ona radi sa tvojim parama i to ti jos naplacuje?

Ja zivim u sloveniji, imam 20g, nisam zaposlen, i bez problema sam dobio mastercard bez ikakvih depozita.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Visa Classic uz depozit od samo 100KM kod Zepter Banke (BiH)

[ Pregleda: 7495 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.