Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IE 7 i Security tab settings

[es] :: Browseri :: IE 7 i Security tab settings

[ Pregleda: 1949 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon IE 7 i Security tab settings26.01.2007. u 18:33 - pre 210 meseci
I ako sam logovan kao Aministrator, kada udjem preko Start>Control Panel>Intenet Options>
Security tab. nije mi dozvoljeno da mijenjam settingse- slajder je blokiran i posiveo, a isto tako opcije "Sites","Custom level",Default level","Reset all zones to default level"
Na samom dnu u zutom polju pise: Some settings are managed by your system administrator.
"Apply" je takodje "grayed"-posiveo.
Inace IE7 sam dlodovao i instalrao kao Windows Update sa njihovog oficijelnog sajta.
Da li to tako treba po difoltu, ili ova opcija treba da bude podesiva od strane administratore, kako je to bilo na iE 6.
Neznam sto da radim , jer me Microsoft Baseline Security 2.0 upozorava da mi je sigurnosni nivo Internet Zone nedovoljan.
Molim za savjet.
Pozdrav,

moro
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: IE 7 i Security tab settings27.01.2007. u 16:16 - pre 209 meseci
Da li je moguce da je neki od prethodno instaliranih programa kao sto su Spybot-S&D, Ad-Aware,KIS 6.0 ili Spyware Doctor imao uticaja na instalaciju IE 7.
Pokusao sam da u Spybot-S&D /Advance mod-Tools>IE tweaks-Modify some hidden IE settings i Mischelaneous locks skinem stklirano, a isto tako provjerio sam u Ad-Remove da tamo nije neka restrikcija u ve zi IE 7 stiklirana, medjutim to nije pomoglo.
\ima li ko kakav savjet na koji nacin da detektujem koji mi program pravi ovaj problem u IE 7.
U Internet Options/Security na dnu imam information bar sa tekstom
"Some settings are managed by your system administrator".
Moj PC je konfigurisan kao "Workgroup" stand-alone PC i ja sam logiran kao administrator.
Ne mogu da vjerujem da je neki od ranije instalirani AV programa imao "nadredjen" status pri instalaciji IE 7- posebno zato sto to nije bio slucaj dok je IE 6 bio aktivan.
moro
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: IE 7 i Security tab settings28.01.2007. u 13:28 - pre 209 meseci
Problem sam rijesio brisanjem [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Inter
net Settings]
"Security_HKLM_only".


[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 28.01.2007. u 15:42 GMT+1]
moro
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: IE 7 i Security tab settings28.01.2007. u 14:35 - pre 209 meseci
Ovo je cest problem zato tema ide u privremeni TOP.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Inter
net Settings]
Dovoljno je samo izmeniti "value data" iz vrednosti "1" u vrednost "0", nije potrebno brisati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: IE 7 i Security tab settings

[ Pregleda: 1949 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.